Teraz jest 22 października 2020, 12:33 - Cz

• Reklama

Banana Republic - Classic

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Banana Republic Classic (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
18%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
18%
4 - Dobry
4
36%
5 - Bardzo dobry
3
27%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

pirath

Super Perfumaniak

Banana Republic - Classic

Post25 sierpnia 2011, 15:45 - Cz

Ah co za cudo ;)
mój pierwszy w życiu zakup w ciemno wyłącznie w oparciu o bardzo atrakcyjną cenę i niezwykle kuszący skład. No i nie pomyliłem się ;)
dzięki aleksandrowi stałem się szczęśliwym posiadaczem już drugiego w mojej kolekcji zapachu od BR i podobnie jak w przypadku Cordovana zapach mnie zachwycił od pierwszego niucha :)

Jest to klasyczna woda toaletowa wypuszczona w roku pańskim 1995 czyli w czasach gdzie nie było w branży przegięć, udziwnień i wariacji, a perfumy męskie pachniały mężczyzną, a nie nastoletnim chłopczykiem...

takie właśnie jest BR Classic. w odbiorze to rasowy świeżak z drzewnymi konotacjami, co potwierdzają jego nuty składowe:
bergamotka, grejpfrut, mandarynka, lawenda, wiciokrzew, srebrna szałwia, drzewo cedrowe, imbir, piżmowiec, drzewo tekowe.

Zaczyna się eksplozją cytrusów. Jednak nie w charakterystyczny, banalny sposób atakując nos bergamotą i limoną, które zanikają z równą intensywnością z jaką się pojawiły, lecz mieszanina wejściowa jest wyważona i wysublimowana w formie. Czujemy powiew świeżości wsparty grejpfrutem i mandarynką. Obie nuty użyto z wielkim wyczuciem i smakiem. Nadają zapachowi charakter wysokiej klasy wody kolońskiej. Gdzieś tam w tle do głosu dociera lawenda i szałwia nadając pachnidłu rasowy koloński koloryt i zwiewność. Zapach kojarzy mi się z eau de cologne imperiale od guerlain.

Nie mogę się doczekać bazy by sprawdzić pojawienie się nut cedru, teak'u i imbiru. czy będzie podobne zejście jak w gucci envy którego finisz mnie zachwycił? odpowiedź poznam za kilka godzin

belor

Re: Banana Republic - Classic

Post25 sierpnia 2011, 15:46 - Cz

I wszystko za dosłownie parę złotych... Kolejny raz potwierdza się, że nie cena decyduje o jakości zapachu, ale kompozycja i pomysł (no i oczywiście jakość składników), więc tylko się cieszyć. No i oryginał, mimo że nie z Douglasa ;)

pirath

Super Perfumaniak

Post25 sierpnia 2011, 15:47 - Cz

belor napisał(a):No i oryginał, mimo że nie z Douglasa ;)

a tego wcale nie byłbym taki pewien ;) aleksander nie zdradził swego dostawcy :P

belor

Post25 sierpnia 2011, 15:48 - Cz

Biedny Aleksander... ;)

pirath

Super Perfumaniak

Post25 sierpnia 2011, 15:48 - Cz

nie zgadzam się ;) jest bogatszy o 38 zł ;)

belor

Post25 sierpnia 2011, 15:49 - Cz

Ale jak mocno musi teraz płakać w misia za te okrutne posądzenia :)

pirath

Super Perfumaniak

Post25 sierpnia 2011, 15:49 - Cz

to nie posądzenie lecz czysto hipotetyczne domniemanie/założenie i dlaczego okrutne? kto nie stanął nigdy w douglasie niech pierwszy rzuci kamień! :D

belor

Post25 sierpnia 2011, 15:50 - Cz

Rzucać kamieniem? W Douglasie?? O bogowie, toż to by było świętokradztwo najgorszejsze!!!

pirath

Super Perfumaniak

Post25 sierpnia 2011, 15:50 - Cz

nie, chodziło mi o to że ten, którego noga nigdy nie stanęła w douglasie jako pierwszy rzuci we mnie kamień ;)

ok koniec wymyślania hipotez o domniemanych źródłach zaopatrzenia aleksandra, bo robi się offtop, a sam zainteresowany w doklejonych sztucznych wąsach zmierza właśnie w kierunku przejścia granicznego w Terespolu z jedną walizką ;)

wracając do zapachu. jest śliczny, łącznie z lekką bazą. nadal wyczuwalne jest drewienko, choć słabo bo od aplikacji minęło około 12h więc miało prawo ulecieć. Jednak zapach jest bardzo trwały i świeży nawet w akordzie bazowym. nic nie męczy nosa a zapach nadal trzyma fason i charakter z początku aplikacji. polecam każdemu, dla mnie to absolutny must have gdy ta 50-ka się skończy ;)

belor

Post25 sierpnia 2011, 15:51 - Cz

pirath - ależ ja doskonale wiem o co ci chodziło ;) ale pobawilismy sie przynajmniej słowami do cipnie ;)
Najważniejsze, że jestes zadowolony a zapach jest dobry - też staram się upolowywać coś w takich rewelacyjnych cenach, bo co prawda w wyższym ich zakresie jest oczywiście łatwiej (bo i dobrych wód więcej, choć paradoksalnie i pospolitego badziewia również), ale i tu (powiedzmy do 100 zł) także można znaleźć prawdziwe perełki, co ważne często mało znane i nieobnoszone.

pirath

Super Perfumaniak

Post25 sierpnia 2011, 15:51 - Cz

heh fakt jest doWcipnie i jestem bardzo zadowolony ;) nieco mnie to nowe doświadczenie ośmieliło i znów spróbuję. Czaję się na Grey Flanela tak tu zachwalanego.
Obawiam się że perfumerie stacjonarne wyczerpały dla mnie swoje podwoje. przynajmniej te w rodzinnym Opolu. Co prawda za kilka miesięcy przybędzie nam jeszcze Sephora choc pewnie niewiele to zmieni w świetle oferty.
teraz do dyspozycji mam 2 douglasy, 2 perfumerie patronackie quality, marionnaud, rossmana i superfarmę plus kilka prywatnych, ale wszędzie jest to samo. zrobiłem sobie listę zapachów które ma douglas w ofercie, a które mnie zainteresowały ale co dalej? zostają mi te 2 patronackie od quality, choć w sumie to jedna perfumeria w dwóch lokalizacjach ale tam poszukiwanego ikona również nie znajdę. nie mają go też ani rossman ani superfarma. czuję niedosyt. niby mam gdzie wąchać i kupować ale nie mogę dostać nic ponad mainstreamem. również w lidze tzw wód luksusowych nasze opolskie salony douglasa wypadają blado pod względem oferty. nie uświadczę ani toma forda, ani armani prive ani głupiego rodrigueza!

nie lubię kupować w necie. po pierwsze trzeba czekać na paczkę i pitolić się z przelewami i wypatrywać listonosza. a próba osobistego odebrania paczki w urzędzie pocztowym dla dzielnicy liczącej 30 tys. mieszkańców, gdzie jest czynne zawsze tylko jedno okienko przypomina sceny szturmu proletariatu na pałac zimowy z "pancernika Pationkin" ;)

belor

Post25 sierpnia 2011, 15:52 - Cz

W Krakowie jest pod tym względem lepiej i z pewnością byłoby ci tu łatwiej, większe miasto więcej możliwości, choć jak mniemam też wiele rzeczy się pewnie powtarza, to mimo wszystko. Możesz opatentować motyw z wyjazdami do większego miasta na całodniowe polowanie i szwędać się po perfumeriach szukając ciekawych rozwiązań. Co do internetowych to rzeczywiście są minusy, niemniej ja to rozwiązuje w ten sposób, że kupuję w 1-2 których jestem absolutnie pewien i przebiega to mniej więcej tak: jednego dnia rano coś zamawiam, a drugiego pan kurier przynosi mi to do pracy i wkłada w łapki, a i tak się niecierpliwie ;) Ale działa to dobrze i jeszcze się nie zawiodłem na jakości i obsłudze może poza chybionymi zakupami, bo jak się "strzela" to wiadomo, że nie zawsze się trafi. Ogólnie jednak jestem zadowolony.

domurst

Perfumaniak

Post25 sierpnia 2011, 15:53 - Cz

1) Kupuj za pobraniem - odpadnie problem przelewu
2) Większość perfumerii internetowych dostarcza kurierem - nie musisz wypatrywać listonosza
3) Osobisty odbiór paczki? - patrz punkt 2 - kurier przywiezie Ci gdzie zechcesz - do domu, pracy, szkoły, życzliwej sąsiadki i gdzie tylko sobie wymarzysz. Ci porządni nawet dzwonią przed dostarczeniem, żeby się dowiedzieć czy aby Cię zastaną

Pamiętam nasza dyskusję na temat kupowania w ciemno i twoją nieustępliwość. Teraz mogę powiedzieć jedno - twierdza padła :) A skoro już cytuję to jeszcze coś a'propos Douglasa - "król jest nagi" :)
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

pirath

Super Perfumaniak

Post25 sierpnia 2011, 15:53 - Cz

no właśnie większe miasto ;) racja, ale u mnie słabo ze znajomością lokalizacji perfumerii, nawet w warszawie gdzie często bywam, przeraża mnie wizja stania w niekończących się korkach pomiędzy poszczególnymi sklepami.
chyba upatrzę sobie jakiś "zaufany" sklepik internetowy i będę robił zakupy hurtowe polecanych zapachów. wówczas koszt transportu będzie jeden i jedna wizyta na poczcie ;)

pirath

Super Perfumaniak

Post25 sierpnia 2011, 15:54 - Cz

domurst napisał(a):1) Kupuj za pobraniem - odpadnie problem przelewu
2) Większość perfumerii internetowych dostarcza kurierem - nie musisz wypatrywać listonosza
3) Osobisty odbiór paczki? - patrz punkt 2 - kurier przywiezie Ci gdzie zechcesz - do domu, pracy, szkoły, życzliwej sąsiadki i gdzie tylko sobie wymarzysz. Ci porządni nawet dzwonią przed dostarczeniem, żeby się dowiedzieć czy aby Cię zastaną

Pamiętam nasza dyskusję na temat kupowania w ciemno i twoją nieustępliwość. Teraz mogę powiedzieć jedno - twierdza padła :) A skoro już cytuję to jeszcze coś a'propos Douglasa - "król jest nagi" :)

ad.2 kupując w kilku perfumeriach albo aukcjach pierdołę za kilkadziesiąt złotych za każdy przyjazd kuriera zapłacę 20-30 zeta x ilość zakupów i stówa pęka na same dostawy
ad.1. wolę przelew, niż szukanie drobnych dla kuriera, albo fatygowanie domowników. parę razy miałem tak, że kurier nie miał wydać
ad.3. wiem ale ja sam często nie wiem gdzie będę dlatego wolę odebrać sam gdy mam na to czas

nie łudź się twierdza nie padła nadal jestem nieufny, wszak tu w wąskim gronie pasjonatów nie spodziewałbym się oszusta, a poznając Was już mniej więcej wiem kto jaki mam nos i analizuję czy zapach i mi przypadnie do gustu.
nie rozumiem Twojej awersji do douglasa, ja kupuję w miejscu gdzie spotkałem się z bardzo profesjonalną i kompetentną obsługą. a że potrafią zadowolić malkontenta, to odwdzięczam się lojalnością. rtównie dobrze sieć może się nazywać sephora albo marionnaid, who care's, czy jest naga czy ubrana, ważne że robi mi dobrze

belor

Post25 sierpnia 2011, 15:54 - Cz

Polecam perfumeria.pl albo dolce.pl, to na prawdę "marki" w w tej branży w internecie. Co do kosztów przesyłek, to w perfumeria.pl to jest 9.90 zł, więc nie są duże, a do tego ja zawsze płacę z góry - kartą kredytową, nie bawiłbym się również w płacenie za pobraniem :)

domurst

Perfumaniak

Post25 sierpnia 2011, 15:55 - Cz

Żartujesz sobie. Ja zwykle płace kartą kredytową z góry - w perfumeria.pl koszt kuriera to w tym przypadku 9,99. Paczkę pobraniową brałem jeden jedyny raz w e-glamour i kosztowała 15zł. Zresztą płacz o 5 zł na przesyłkę w ustach osoby, która zapachy kupuje w perfumerii sieciowej gdzie przepłaca się średnio 30% na każdym zapachu uważam za lekko niepoważne.

Nie mam żadnej awersji do Douglasa - tylko że w końcu zauważyłeś to o czym pisałem już na początku - dostępność zapachów w tym przybytku jest dla osoby ciekawej świata perfum i nie kierującej się chwilową modom wbrew pozorom niewielka, bo to co tam mają to w przeważającej większości pozycje z gatunku "już widziałem, już słyszałem"
Luksus dla mnie - piękna kobieta u boku, perfumy i dobre espresso

Opium dla mas - blog o męskich perfumach
Fragrantica PL - mój profil

aleksander

Super Perfumaniak

Post25 sierpnia 2011, 15:56 - Cz

[quote="pirath"]koniec wymyślania hipotez o domniemanych źródłach zaopatrzenia aleksandra, bo robi się offtop, a sam zainteresowany w doklejonych sztucznych wąsach zmierza właśnie w kierunku przejścia granicznego w Terespolu z jedną walizką

Jak tylko odpuści mi lód z wąsa, prześlę listę,
moim zdaniem, atrakcyjnych produktów,
które mogę mieć w najbliższym czasie.

pirath

Super Perfumaniak

Post25 sierpnia 2011, 15:57 - Cz

domurst napisał(a):Zresztą płacz o 5 zł na przesyłkę w ustach osoby, która zapachy kupuje w perfumerii sieciowej gdzie przepłaca się średnio 30% na każdym zapachu uważam za lekko niepoważne.

widzisz domurst, tylko idąc do sieciówki spokojnie wącham, stwierdzam na 100% że mi się bardzo podoba i mając w d... cenę idę do kasy, płacę i wychodzę zadowolony. za to kupując w ciemno popełniam totolotek, więc każde 5 zł zaoszczędzone jest istotne bo jak wtopię to mniej wyrzuciłem bezsensownie w błoto

druga sprawa wygląda nieco inaczej. moja pasja dopiero rozkwita więc na początku douglas i każda inna sieciówka była objawieniem które mi w 100% wystarczało, bo minęły 2 lata nim zdołałem douglasa przewąchać nim zacząłem odczuwać niedosyt, dejavu, w międzyczasie liznąłem niszę i apetyt zaczął rosnąć w trakcie jedzenia ;)

aleksander

Super Perfumaniak

Post25 sierpnia 2011, 15:57 - Cz

pirath napisał(a):
domurst napisał(a):Zresztą płacz o 5 zł na przesyłkę w ustach osoby, która zapachy kupuje w perfumerii sieciowej gdzie przepłaca się średnio 30% na każdym zapachu uważam za lekko niepoważne.

widzisz domurst, tylko idąc do sieciówki spokojnie wącham, stwierdzam na 100% że mi się bardzo podoba i mając w d... cenę idę do kasy, płacę i wychodzę zadowolony

Szczęśliwy jest pirath, nie musi liczyć się z groszem.
Dla wszystkich innych, zapłacenie w Douglas o 50% więcej
za to samo, co w sieci, równa się z rozrzutnością.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie