Teraz jest 26 października 2020, 16:10 - Pn

• Reklama

adidas - CHRG

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena adidas - CHRG (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
10%
2 - Słaby
4
40%
3 - Przeciętny
3
30%
4 - Dobry
1
10%
5 - Bardzo dobry
1
10%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

aleksander

Super Perfumaniak

adidas - CHRG

Post18 listopada 2019, 19:25 - Pn

Obrazek

top: grejpfrut, kumkwat
heart: sosna, jabłko, jałowiec, geranium
base: cedr, kaszmeran, mech dębowy

Obrazek

CHRG to wielki powrót nieodżałowanego adventure.
Jako pierwszy zauważył to Antarjami w swoim 404 wpisie.

Świeże, nieco kwaskowate owoce, z zaznaczonym, słodkawym geranium
(wpadającym w mięte), posadowione na ambroksanowej bazie.

W mojej opinii, start i baza są nawet lepsze niż w oryginale.
Premiera roku, w klasie zapachów z marketu.
Opis na stronie producenta.

MNKN

Forumowicz

adidas - CHRG

Post19 listopada 2019, 10:43 - Wt

Byłem w R. i muszę nieco schłodzić emocje, ten CHRG to nie jest żaden "wielki powrót Adventure". Być może stworzono coś na jego wzór, żeby zachęcić ludzi do kupna a być może jest to całkiem nowy projekt Adidas - czym się producent kierował nie wiem. Oba mają co prawda 3 wspólne składniki ale porównajcie sobie jakim złożonym zapachem był Adventure a jakim jest CHRG. Podobnie jak Adventure jest to "zielony zapach" i...tutaj podobieństwo się kończy. Jest jeszcze odrobina grejpfruta i jabłka co z początku dodaje świeżości ale po 30-40 min pachnie jak losowo wybrany, marketowy psikacz. Mam wrażenie, że za godzinę całkiem się ulotni. W R. stał tester 50 ml za 87 zł w promocji, ja bym go nie chciał za darmo.
VENUM napisał(a):polecicie Pany jakieś fajne tanią perfumkę?

disaster3

Super Perfumaniak

Re: adidas - CHRG

Post19 listopada 2019, 12:10 - Wt

potwierdzam, powyższe. Żaden tam z niego ADventure.

Poza tym nie ma co kupowac w R. jak na Eg jest flaszka za 27,50 PLN tylko pytanie czy warto sobie nim du... głowe zawracać?
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

aleksander

Super Perfumaniak

Post19 listopada 2019, 12:33 - Wt

Porównuję bloter w bloter. Mam w domu stary adventure.
Nie widzę różnicy jakościowej i kompozycyjnej, o której warto by dyskutować.
Co do złożoności, to powiedziałbym, że CHRG ma nawet przewagę.
Być może macie lepszy węch. Piszę tylko o swoich odczuciach.

bialogardzianin

Forumowicz

Post19 listopada 2019, 13:10 - Wt

Wczoraj celowo zaszedłem do R.- to nie jest Adventure, sorry. Nie mam A., ale miałem w "tamtych czasach", to nie to. :-(

aleksander

Super Perfumaniak

Post19 listopada 2019, 13:18 - Wt

W tamtych czasach, zużyłem dwie butelki.
Zaraz po niebieskim adidas, to był mój ulubiony zapach.
Wydaje mi się, że wiem o czym piszę.

panpoker

Aktywny forumowicz

Post19 listopada 2019, 16:54 - Wt

Testowałem i na bloterze i na skórze.
O ile z blotera otwarcie jest nawet nawet to już na mojej skórze otwarcie ginie praktycznie od razu i zapach przechodzi w syntetyczną, owocową słodycz.
Jak dla mnie pachnie to po prostu tanio.
Wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=52&t=32224

jeremih

Post19 listopada 2019, 17:26 - Wt

Wiele osób wskazywało, że najlepszym zamiennikiem jak do tej pory jest Issey Miyake Sport. Kupiłem flakon i potwierdzam. Panuje opinia, że oczywiście nie jest to wierna kopia ale w 80%, dałem koledze to testu, który również kiedyś miał adventure i twierdzi, że Issey to jakieś 70% :starego adventure.
Testując bloter Issey'a Sport i CHRG, uważam, że oba zapachy są podobne z tym, że adidas chrg jest bardziej słodszy i zielony.
Podsumowując: Jeśli mnie pamięć nie myli, nowy adidas CHRG jest bardzo podobnym zapachem.

marez777

Aktywny forumowicz

Post20 listopada 2019, 20:55 - Śr

aleksander napisał(a):Wydaje mi się, że wiem o czym piszę.

Aż podjadę jutro do galerii sprawdzić :mrgreen:

aleksander

Super Perfumaniak

Post20 listopada 2019, 21:01 - Śr

Pamięć ludzka ma tendencję do upiększania wspomnień.
Jak nie miałem z pietnaście lat kontaktu z tym zapachem, to wydawał mi się boski, jedyny i niedościgniony.
Gdy kilka lat temu dostałem butelkę, pomyślałem, że inaczej go sobie zapamiętałem.
To były inne czasy, człowiek był młodszy i tak dalej.
Miarodajne opinie to takie, gdzie ktoś ma obok siebie adventure i CHRG.

matiasz

Post20 listopada 2019, 22:16 - Śr

A możecie coś napisać już na temat parametrów? Wygląda to jakoś czy raczej nędza?

Bezguscie

Forumowicz

Post22 listopada 2019, 12:15 - Pt

To jest nowy Adventure. Różnice są zasadniczo trzy. Ten stary był gęstszy tzn. bardziej syropowy i chyba mniej słodki (choć tu może nawalać mi pamięć, a do tego słodkie z wiekiem wydaje się słodsze) . Nowy natomiast jest bardziej owocowy i obstawiam, że na 99% ma Ambroxan, a przynajmiej zestaw nut które dają taki efekt. Jeszcze nie wiem jak parametry,ale już wiem, że Adidas dał radę. Mogę używać tej wody ze względów sentymentalnych, a do tego raczej nikt nie pomyśli, że to jakiś Wars czy inny "dziadkowy" zapach.
PS Gdyby ktoś po psiknięciu miał wątpliwości, polecam poczekać 20-30 minut. Wykapany Adventure. Jak macie sentyment do tego zapachu, to za obecne 20-30zł tylko brać.
http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/7407/
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

cygnus74

Forumowicz

Post22 listopada 2019, 19:34 - Pt

Zapodałem sobie dzisiaj na nadgarstek CHRG. Jak już ktoś tu pisał, otwarcie trwało krótko i na skórze zostało słodkawe coś. I coraz słabiej i słabiej...
Ogólnie nic ciekawego.
Jakoś specjalnie nie przepadałem za Adidasem Adventure, ale on przynajmniej miał swój charakter.
Wg mnie porównywanie CHRG z Adventure jest nieporozumieniem.

ironiczny

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 listopada 2019, 23:09 - Pt

Ciekawią, a zarazem martwią mnie te rozbieżności wśród Waszych opinii na temat podobieństwa CHRG do Adventure.

Bezguscie

Forumowicz

Post23 listopada 2019, 00:23 - So

Wstępnie mogę ocenić, że parametry nie są najlepsze (trwałość ok, ale projekcja szybko siada). Natomiast jeśli chodzi o podobieństwo zapachu jest to po prostu Adidas Adventure i tyle w temacie. A że komuś np. jakość składników może nie odpowiadać itd. Rozumiem, ale realia są jakie są, IFRA jest jaka jest, a rachunek ekonomiczny też się musi zgadzać. Biorąc powyższe pod uwagę, stwierdzam z całą stanowczością, że dla fanów oryginału jest to pozycja warta sprawdzenia. Mało to, za te 23zł jest wręcz obowiązkowa. Najwyżej będziecie mieli bardzo przyzwoity odświeżacz do powietrza. A jak ktoś chciał otrzymać oryginalnego Adidasa z zakazanymi składnikami i za trzy dychy, to chyba powinien wylać na siebie wiadro zimnej wody, bo może nie pamiętacie, ale w czasach świetności oryginału, to kilkadziesiąt złotych kosztował Adventure Dezodorant Spray (mniejsza o nazwę chodzi o butelkę w kształcie walca) przy zarobkach średnich w okolicy 1000zł. EDT było kilkakrotnie droższe. So, deal with it.
“The world you desire can be won, it exists, it is real, it is possible, it is yours.”

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post23 listopada 2019, 10:06 - So

ironiczny napisał(a):Ciekawią, a zarazem martwią mnie te rozbieżności wśród Waszych opinii na temat podobieństwa CHRG do Adventure.

Rzeczywiście polaryzacja totalna. Trzeba będzie to zweryfikować przy najbliższej wizycie w R.

Bezguscie

Forumowicz

Post23 listopada 2019, 14:11 - So

I to jest jedyna słuszna koncepcja. Mogę tylko przypomnieć, że każdy ma inną skórę i np. nam mnie większość zapachów ma gorsze parametry niż można wyczytać(uśredniając), ale również mogę nosić wiele zapachów bardzo słodkich, bo na mojej skórze najczęściej wybrzmiewają one bardziej wytrawnie. Wracając do bohatera wątku. Nie przeczę, że brakuje mu kontry z mchu dębowego, który to na mnie miął zawsze tendencję do dominowania zapachu. Tak samo nie mówię jak to pachnie na kimś innym, ale dalej będę się upierał, ze jest to nowa wersja Adidasa Aventure, która być może nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom i sentymentom większości.

Caruso

Moderator

Post23 listopada 2019, 23:24 - So

Również jestem po testach Adidas CHRG i ten zapach zupełnie nie ma nic wspólnego z Adidas Adventure.
Adidas CHRG to kolejny syntetyczny, zapach jakich wiele na półkach rzeczonej perfumerii na literę R.
Po godzinie trzeba szurać nosem po ręce żeby coś jeszcze poczuć.
Szkoda nawet tych 23 zł na takie psikadełko.
Na pewno nie jest to zapach na miarę klasyków jakie ma w swoim portfolio marka Adidas czyli chociażby Adidas Adventure, Adidas Classic, Adidas Sport (zielony) czy Adidas Active Bodies.
★★★★★★ Rarytasy pierwszej klasy !!! ★★★★★★
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=16493

marez777

Aktywny forumowicz

Post24 listopada 2019, 15:07 - N

Test zrobiony na bloterze, nadgarstku i ciuchu. Na ręce po 2 godzinach majaczy delikatna, zielona słodycz, Na bloterku i ciuchu po tym samym czasie może przypomina to bardziej niuanse Isseya niż Adventura. Są tam pewne nutki, które grają podobną melodię, ale ja z ręką na sercu powrotem Adentura nie mógłbym jej nazwać, choć naprawdę, bardzo bym chciał :|

jeremih

Post24 listopada 2019, 17:10 - N

marez777 napisał(a):Test zrobiony na bloterze, nadgarstku i ciuchu. Na ręce po 2 godzinach majaczy delikatna, zielona słodycz, Na bloterku i ciuchu po tym samym czasie może przypomina to bardziej niuanse Isseya niż Adventura. Są tam pewne nutki, które grają podobną melodię, ale ja z ręką na sercu powrotem Adentura nie mógłbym jej nazwać, choć naprawdę, bardzo bym chciał :|

Hmm, sam już nie wiem, czy go dobrze sobie wyobrażałem, miałem go gdzieś około 94. Pamięć świetnego zapachu a w związku z tym duże oczekiwania, może zrobiły swoje, jednak znajduje dużą przyjemność obcowania z tym zapachem.
Z drugiej jednak strony gdyby mieli go na nowo wprowadzić na rynek, to dlaczego nie pod starą nazwą adidas Adventure, tak jak poprzednio zrobili z Active Bodies(też go chwilowo wycofali, czy też zaprzestali produkcji, by na nowo ją wznowić). Tak czy owak zamówienie poszło.
Ostatnio edytowano 24 listopada 2019, 21:50 - N przez jeremih, łącznie edytowano 2 razy
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie