Teraz jest 21 października 2020, 13:17 - Śr

• Reklama

Guerlain - Cuir Intense

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Cuir Intense (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
50%
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Guerlain - Cuir Intense

Post17 listopada 2019, 15:08 - N

Za polską Fragrą :arrow: Cuir Intense marki Guerlain to perfumy dla kobiet i mężczyzn został wydane w 2019 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są osmantus i ylang-ylang; nutami serca są skóra i piżmo; nutami bazy są cedr virginia, drzewo sandałowe i tytoń.

Obrazek

Proszę o ankietę i dodanie zapachu do katalogu :idea:

wahoo

Perfumaniak

Re: Guerlain - Cuir Intense

Post18 listopada 2019, 22:11 - Pn

Testowałem bohatera wątku trzykrotnie (nadgarstkowo), więc mogę parę słów już napisać.
Cuir Intense, w odróżnieniu od poprzednich przedstawicieli linii Les Absolus d'Orient, nie jest reedycją wcześniejszych, butikowych kompozycji (a przynajmniej żadnego znanego mi zapachu).
W otwarciu jest intensywnie skórzany, skórą bardzo miękką, o lekko kwiatowym i owocowym zabarwieniu. Na pewno nic w stylu ciężkich i "twardych" skór pokroju TL. Niestety, w fazie serca, ta przyjemna skórzana nuta została sparowana z jakimś, skłaniam się jednak ku określeniu "syntetycznym", słodkim koszmarkiem, rodem z poślednich mainstreamowych premier. Częściowo jest to pewnie kwiat osmantusa, ale pachnie zbyt dusznie, nieprzyjemnie i w sposób niedopasowany, żeby to tylko ta nuta za to odpowiadała. Cuir Intense pachnie w tym momencie niemalże jakby naturalny akord skórzany/zamszowy położyć na czymś typu Stronger With You. Wąchałem co chwila nadgarstek i wierzyć mi się nie chciało. :/
Po około 2-3h zapach wykonuje woltę, skóra znika i jej miejsce zajmuje tytoń. Ten również sprawia wrażenie dusznego, mokrego (jak np. w T.Habanero). Dalsza baza jest już stricte drzewna, cedrowa.
Nie przypadł mi ten zapach do gustu. Raz, że nie potrafiłem oprzeć się wrażeniu, że ta słodycz w II fazie jest tania i syntetyczna, a dwa, że tytoń podany jest na sposób, którego również akurat nie trawię.
4-/6

Bobbygee

Forumowicz

Re: Guerlain - Cuir Intense

Post05 stycznia 2020, 12:58 - N

No i dzięki odlewce w końcu jestem posiadaczem tych perfum. Zapach pierwsza liga- trwałe, długo trzymające się na ciele (do 12 godzin), natomiast moim zdaniem nie są to odkrywcze perfumy. Podobają mi się bardzo, ale jeszcze bardziej podoba mi się ich kuzyn: Guerlain Bois Mysterieux (który jest moim zdaniem bardziej odkrywczy i hipnotyzujący-opis na Fragrantice).
Cuir Intense to zapach przede wszystkim skórzany, zapach zamszowej i cienkiej skóry dobrej klasy- takie nowe rękawiczki lub torebka z jasnej i cienkiej skóry. Zapach bardzo ładny i dla mężczyzn i dla kobiet. Gdzieś w nich wyczuwam delikatnie zbliżone nuty do zapachów perfum Ombre Leather, a jeszcze bardziej do Aoud Leather (Montale). To nie są perfumy, które są kopią tych wymienionych, ale nuty skórzane lekko mi przypominają nuty z tych perfum, przy czym zmieszane są one z delikatnym tytoniem, sandałowcem i piżmem. Perfumy godne polecenia i wypróbowania. Bardzo fajne dzieło.

Powrót do Perfumy unisex