Teraz jest 22 października 2020, 03:35 - Cz

• Reklama

Ard Al Zaafaran - Oud 24 Hours

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Ard Al Zaafaran - Oud 24 Hours (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

Viking

Bardzo aktywny forumowicz

Post15 listopada 2019, 12:01 - Pt

Perfumy Orientalne, Orientalno Kwiatowo-Czekoladowe

oud 24.JPG

Nuty głowy: bergamotka, mandarynka, ciemna czekolada
Nuty serca: nuty przyprawowe, nuty owocowe, jaśmin, gardenia, ylang-ylang
Nuty bazy: bursztyn, kadzidło, drzewo sandałowe, paczula, oud

Ostatnio na forum przewijał się Ard Al Zaafaran Midnight Oud, który zbiera masę pozytywnych opinii, więc dorzucam Oud 24 Hours, o którym słyszałem jeszcze przed Midnight Oud.

Oud 24 Hours jest klonem Czarnej Orchidei Toma Forda i to bardzo udanym. Mając na sobie BO w wersjach EDT i EDP oraz Oud 24 Hours oczywiście wyłapałem pewne różnice, ale bardzo niewiele. Ard Al Zaafaran nie ma w otwarciu tej ziemistej, lekko spleśniałej nuty, która jest w Orchidei EDT i która według mnie ciut psuje odbiór zapachu. Tu otwarcie jest gładsze, mocno gourmandowe, bliżej mu do EDP, jednak jest bardziej czekoladowe. Taka gorzka czekolada ze skórką pomarańczy, może właśnie mandarynką, bardzo smaczne i jadalne ;-)
Później różnice pomiędzy Ard Al Zaafaran, a Czarną Orchideą się zacierają i miałbym spory problem by je odróżnić, w powietrzu raczej bym nie dał rady powiedzieć czy czuję klon czy oryginał, a BO używam już kawałek czasu. Ard Al Zaafaran jest trochę bardziej przechylony w męską stronę, jest w nim jakaś dymna nuta i jakby bardziej gęsty od Orchidei.
Oud 24 Hours, jak na Araba przystało, ma doskonałe parametry. Bardzo mocna projekcja przez wiele godzin, ciągnie solidny ogon i ma świetną trwałość i tu ma sporą przewagę nad protoplastą. W kwestii parametrów to taka Orchidea na bardzo, bardzo dużej dawce sterydów i można go łatwo przedawkować, a w konsekwencji zamęczyć ludzi z otoczenia, szczególnie w przestrzeni biurowej. I tu jeszcze kwestia noszalności, odbioru przez innych - bardzo się podobał chopakom i oczywiście (co najważniejsze) "kobietą" ;-) Większość stwierdziła, że Oud 24 Hours jest zapachem na wieczór, randkę, generalnie nie takim codziennym psikadłem, tylko na tzw. "okazje".
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

El Perez

Forumowicz

Re: Ard Al Zaafaran - Oud 24 Hours

Post15 listopada 2019, 13:07 - Pt

Dobry opis, opinie też ma dobre. Gdzie kupowałeś flakon?

Viking

Post15 listopada 2019, 13:17 - Pt

Na olx kupiłem pełny + pudło, tylko bez deo, 50 zł mnie kosztował. Na allegro jest za stówaka zestaw, według mnie na prawdę warto.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post15 listopada 2019, 13:58 - Pt

Oud24 to kolejna perełka marki Ard al zaafaran,po naprawdę świetnym midnight oud(interlude)mamy kolejny zapach(klon)tym razem otrzymujemy inspiracje BO Toma Forda,jest naprawdę bardzo w/w zapachu z wyraźną nuta gorzkiej czekolady,potem dołącza wanilia,powiem że zapach mi się bardzo podoba tak samo jak BO,parametry oczywiście nie są jakieś "monster"trwałość na dobrym poziomie projekcja natomiast delikatna,muskając nosek heh,sprawi się idealnie na wyjścia we dwoje,różne okazji formalne,jesień,wiosna,letnie wieczory itd,zapach jest mega polecam wielbicielom BO,cena równiez bdb bo w granicach 100zl+deo,sądzę że kobieta również będzie swietnie pachniała oud24hours

Viking

Post15 listopada 2019, 14:02 - Pt

No u mnie akurat projekcja bardzo solidna, nawet pierwszą godzinę to mnie podduszał, bo przesadziłem ;-)

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post15 listopada 2019, 15:42 - Pt

Tak godzina może dłużej na bdb poziomie ale nie killer potem się wszystko uspokaja i ładnie pływa na skórze ,naprawdę chce się wąchać nadgarstek,bardzo przyjemny ,poznałem już parę pozycji ard al zaafaran i napewno jest w top3,zapachów tej marki,
Ps prosimy o ankietę!!!

Powrót do Perfumy męskie