Teraz jest 25 października 2020, 19:53 - N

• Reklama

Guerlain - Encens Mythique

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - Encens Mythique (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post13 listopada 2019, 13:19 - Śr

Za polską Fragrą :arrow: Encens Mythique marki Guerlain to drzewno - szyprowe perfumy dla kobiet i mężczyzn wydane w 2019 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Thierry Wasser. Nutami głowy są róża, aldehydy i szafran; nutami serca są różowy pieprz, wetyweria i paczula; nutami bazy są nuty drzewne, ambra i olibanum.

Obrazek

Dawid, napisz proszę jeszcze raz różnice w porówaniu ze starą wersją.

Proszę o ankietę i dodanie zapachu do katalogu :idea:

dawit123

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post13 listopada 2019, 17:08 - Śr

A mówiłem żeby mnie nie słuchać!

To jest moja nowa miłość, mając już trochę flakonów na koncie moje gusta sie klarują.
Tak jak wsponiałem w innym wątku, poprzednika (wersje 2012) wąchałem mając w duchu mantrę "szary Boss, sztos! sztos!". Cóż... wtedy koło takich zapachów jak ten przechodziłem bez najmniejszego mrugnięcia okiem, no ale było minęło :)
Teraz dobierając perfumy, zatrzymuję sie na chwilę (no dobra, staram się :P). Próbuję użyć wyobrażni oraz nie przejmować sie opiniami z zewnątrz. Zupełnie inaczej odbieram ten zapach - mowa o wersji 2019.
Na damskiej skórze zapach dość szybko sie wysładza z wyraźnym akordem różanym, który w jakieś innej kompozycji zostałby odebrany jako "babciny". Tak jak wg. mnie jest w Lyric'u, gdzie dżemowa róża aż przydusza. Tutaj za sprawą bodajże aldehydów (które nie są takie dzikie i ostre jak np. w Chanel no.5) i pieprzu, róża jak i cała kompozycja jest rozświetlona albo raczej rozjaśniona i odrobine mydlana. Myśle że to własnie dzięki aldehydom ten zapach nabiera uroku. Dość tajemnicza (chciałby sie powiedzieć mroczna ale taka nie jest) kompozycja nabiera lekkości i pięknie kontrastuje (lub współgra?) z chłodnym kadzidłem i delikatnie animalnią ambrą, której subtelnie słone akcenty idealnie mieszają sie ze wpomnianą słodkawą różą.
Na mojej skórze (niby męskiej, hehe), róża jest zdecydowanie przytumiona (panowie nie musicie tutaj bać sie róży!). Aldehydy w otwarciu, pieprz z kadzidłem w sercu i ambra w bazie, grają na mojej skórze pierwsze skrzypce. Zapach który delikatnie gęstnieje na damskiej skórze, na męskiej staje sie lotny, "przeźroczysty". Nawiasem mówiąc ta właśnie amborowa lotność najlepiej kojarzy mi sie z Millesime Imperial czy innymi Creedami gdzie stało sie to ich znakiem rozpoznawczym.
Pieprz który wkracza do akcji gdy aldehydy z otwarcia przymierają, no i szafran który na damskiej jak i męskiej skórze jest pięknie wkomponowany (tutaj wyobrażam sobie delikatne purpurowe przeszycie na długim czarnym płaszczu).
Im więcej o pisze o Encens Mythique tym bardziej doceniam mistrza Wassera, który jekże umiejętnie podał nam smaczną róże, którą skontrastował (albo znów może lepiej byłoby napisać połaczył?) ze lekko słoną ambrą. Zblendował świetne przejscie aldehydowo-pieprzne, a na koniec na to wszystko zmyślnie nałożył czerwone nitki szafranu, zupelnie jakby był kucharzem który dodaje ostatnie dekoracyjne szlify przed podaniem dania.
Całość dla mnie wybrzmiewa tajemniczo i bardzo romantycznie. Nie zrzumcie mnie źle. Nie nie, nie jest grobowo ani kościelnie, chociaż jest spora doza kadzidła!
Obraz jaki widze przed oczami to rendezvous gdzieś w romantycznym zakątku Paryża. Przytłumione światła miasta odbijaja sie od mokrych chodników. Obydwoje na czarno, przemykają gdzieś dalej w ciemną paryską noc...

Obrazek
Ostatnio edytowano 14 listopada 2019, 11:36 - Cz przez dawit123, łącznie edytowano 1 raz

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Re: Guerlain - Encens Mythique

Post13 listopada 2019, 17:58 - Śr

Całkiem zgrabne nogi ma ta niewiasta :D

Bazyli

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post13 listopada 2019, 18:01 - Śr

No i wreszcie widać plusy lucjanowego niebycia modem - może wreszcie chłop zwracać uwagę na forum na rzeczy przyjemniejsze i mniej stresujące, niż przestrzeganie regulaminu :D

Bazyli nadaje mobilnie...

Powrót do Perfumy unisex