Teraz jest 26 października 2020, 02:28 - Pn

• Reklama

Dior - Spice Blend

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Dior - Spice Blend (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
43%
5 - Bardzo dobry
4
57%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Dior - Spice Blend

Post18 października 2019, 11:51 - Pt

Obrazek

Spice Blend marki Christian Dior to orientalno-przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy. Spice Blend został wypuszczony w 2019 roku. Autorem kompozycji jest Francois Demachy. Nutami głowy są rum i imbir; nutami serca są różowy pieprz, czarny pieprz, gałka muszkatołowa, cynamon, goździki i kolendra; nutami bazy są liść laurowy i nuty drzewne.

O ile otwarcie tego zapachu mnie kupiło bezwzględnie, tak po godzinie, dwóch robi się nijako.

Wstęp to suche przyprawy zmiażdżone w moździerzu - bardziej goździki i cynamon, pewnie jest tam coś jeszcze. Od wszelkich Spicebombów i tego typu przyprawowych perfum różni się tym, że jest bardzo suchy i raczej bezwzględnie męski.

Jak zaczyna "krzepnąć" na skórze traci swój czar i urok. Jak dla mnie dołącza tam róża w dużej ilości, chyba sandałowiec i chyba wanilia. Idzie w klimaty Spicebomb, ale jednak wciąż się różni, brak skóry, brak słodyczy, choć kręci się ona nieśmiało wokół kompozycji.

I to w zasadzie tyle. Zdecydowanie uniseksowy zapach. Liczyłem na podtrzymanie tego co było w otwarciu wzmocnione czymś suchym, ostrym i szorstkim. Dostałem zapach uniseksowy, im bardziej się rozwija tym bardziej zmierzający w damskie rejony.

Nie wiem czy nie zlikwidują Santal Noir po wprowadzeniu Spice Blend, bo drzewo sandałowe w tym drugim gra dużą rolę.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

myk

Forumowicz

Re: Dior - Spice Blend

Post18 października 2019, 15:10 - Pt

Mnie z kolei ten Dior bardzo przypadł do gustu, nie zauważam, żeby wpadał w damskie rejony. Podoba mi się przez cały czas trwania na skórze.
Wątpię, żeby skasowali Santal Noir - to zupełnie inne klimaty, więc raczej o kanibalizmie w rodzinie nie może być mowy.

KrzysiekPL

Aktywny forumowicz

Post18 października 2019, 15:48 - Pt

Bardzo spodobał mi się ten zapach. Dla mnie dominuje w nim czerwony pieprz. Często spotyka się go w perfumach ale rzadko gra on tak dużą role jak w Spice Blend. Dobrze wyczuwalny jest też cynamon ale na szczęście nie jest on tak dusząco słodki jak w wielu mainstremowych perfumach. Niestety zapach ma na mnie dosyć przeciętne parametry.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post19 grudnia 2019, 09:15 - Cz

Słodko-przyprawowy w klimacie Spicebomb V&R, a chwilami nawet bardziej Burberry London for Men, tyle że bardziej wyrazisty i zniuansowany. W charakterze mainstreamowy, a nie butikowy, jakościowo jednak na pewno wyżej od średniej mainstreamu. Podoba mi się, ale spokojnie mógłby zasilić główna (męską lub jako uniseks) linię perfum Diora i mógłby zresztą okazać się hitem (podobnie jak rzeczony Spicebomb). No ale Dior woli zastawiać półki w perfumeriach kolejnymi wcieleniami przeciętnego zapachu, jakim jest moim zdaniem Sauvage.

Oceniam na mocne 4,5.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post19 grudnia 2019, 09:30 - Cz

Moim zdaniem Spice Blend to dobre perfumy, ale nie warte ceny butikowej.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post23 stycznia 2020, 10:02 - Cz

Zapach z każdym użyciem podoba mi się bardziej. Co ciekawe od pewnego czasu najbardziej wyczuwam w im - szczególnie na początku - gałkę muszkatołową. Ale innych przypraw też jest tu bez liku. Naprawdę świetnie mi się go nosi. Ma przy tym bardzo dobre parametry i całkiem wyraźną sygnaturę. Mógłbym chcieć mieć pełny flakon.... :?

KrzysiekPL

Aktywny forumowicz

Post27 maja 2020, 12:43 - Śr

Niby zwykły przyjemniaczek ale jakoś w mainstremie nie potrafią wydać perfum które by tak naturalnie brzmiały i równie przyjemnie by się je nosiło. Zapach nowoczesny ale z klasą. Miałem nadzieję że taki będzie Guerlain L'Homme Ideal Extreme ale okazał się być dużo gorszy. Nie wiem z czego wynika taka niemożność wydania przez mainstremowe marki perfum takich jak Spice Blend. Zamiast tego zasypują nas chemicznymi koszmarkami.
Baza Spice Blend przypomina mi bardziej przyprawowe i męskie Ambre Nuit, po prostu cudo.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post18 sierpnia 2020, 17:08 - Wt

fqjcior napisał(a):Ale innych przypraw też jest tu bez liku. Naprawdę świetnie mi się go nosi. Ma przy tym bardzo dobre parametry i całkiem wyraźną sygnaturę.

Dla mnie jedna z najlepszych pozycji linii butikowej Diora. Ocena 5 jak najbardziej zasłużona.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post18 sierpnia 2020, 17:31 - Wt

Pachnie tak, jak się nazywa.
To rzeczywiście miks licznych przypraw na rumowo-drzewnej bazie.
Pachnie to naturalnie, harmonijnie, ciepło i po prostu przyjemnie.
Żadnych dysonansów, żadnych kontrowersji- komfortowo i elegancko.
Tylko parametry na mojej skórze wydają mi się trochę słabe, ale w sumie dopiero parę testów za mną, więc sprawy nie przesądzam.
Geniuszu tu raczej nie widzę, ale pachnidło jest bardzo dobrze zrobione.
Na tę chwilę 5 wydaje mi się adekwatną oceną.
Artur

Gdl

Bardzo aktywny forumowicz

Post03 września 2020, 07:27 - Cz

Bardzo fajny zapach od Diora, ułożony, przyjemny. Niestety ja tej nuty rumu nie czuję. Dla mnie to pieprz, imbir i trochę cynamonu. Całość dobrze zblendowana, zapach da się lubić i jest łatwy w odbiorze. Spodziewałem się troszkę lepszych parametrów jeśli chodzi o projekcję i trwałość. Ode mnie mocne i zasłużone 4.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post09 września 2020, 06:26 - Śr

Właśnie go użyłem.
To naprawdę świetnie dobrane "spices" i bardzo dobrze "blended"!
Artur

Powrót do Perfumy unisex