Teraz jest 27 października 2020, 09:39 - Wt

• Reklama

Annick Goutal - Duel

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Annick Goutal - Duel

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
33%
5 - Bardzo dobry
6
50%
6 - Genialny
2
17%

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Annick Goutal - Duel

Post18 marca 2012, 18:17 - N

Testuję sobie dzisiaj różne zaległości. Padło na Duel. Zaczyna się rozwodnioną lemoniadką z cukrem i ciepłym, nudnym piżmem w tle. W składzie podano absynt, którego na szczęście nie czuć wyraźnie, a może nawet w ogóle. Bez spojrzenia w nuty chyba bym go nigdy nie wychwycił. Piszę "na szczęście", bo nie lubię tej nuty. W dalszej kolejności Duel raczy swojego docelowego nosiciela pękiem dzikiej roślinności, takiej jak wrzos, mate i paragwajskie zboże (!?). Nazwy wskazują na coś raczej zielonego, ale szczerze mówiąc, z początku zastanawiałem się gdzie ta zieleń, ale to wszystko przez tą słodką lemoniadkę na początku. Kiedy ustąpiła, zapach wreszcie nabrał rumieńców i ukazał swoje roślinne, nieco gorzkie, jakby herbaciane oblicze. (Wyczytałem gdzieś, że liście mate pachną gorzko.)

Ogólnie zapach nie jest zły. Ma w sobie coś oryginalnego i niebanalnego, ale jest strasznie płaski, przyduszony. Brakuje mu trzeciego wymiaru, przestrzeni, jak ja to nazywam. Nie wiem, czy ktoś wie, o co mi chodzi. Na przykład kadzidło potrafi dodać przestrzeni, a piżmo spłaszcza zapach. Uroda Duel jest trudna, tak samo jak pozostałych zapachów Annick Goutal, które dotąd poznałem.

Zapach jest dedykowany mężczyznom, ale tym, jak zwykle, nie powinniśmy się zbytnio sugerować.

Prorok

Forumowicz

Re: Annick Goutal - Duel

Post11 lipca 2012, 18:30 - Śr

bardzo fajny i jak dla mnie jednoznacznie meski zapach dla facetów po 30-ce - okreslilbym go jako skrzyzowanie herbaty z dziką roślinnością , jakims zbozem czy sianem , i tytoniem ( pomimo ze tego ostatniego nie ma w wskazanego w nutach ) , uwielbiam herbatę i tytoń w perfumach wiec zapach bardzo przypadł mi do gustu -
mysle ze powinien spodobac sie milosnikom bulgari pour homme , gucci pour homme II , a wiec zapachów stonowanych , eleganckich , niekontrowersyjnych o umiarkowanej projekcji , idelanych do biura

odradzam milosnikom lochow i smoków spod znaku ekstremalnie nienoszalnej niszy :mrgreen:

no i cena bardzo przystępna - w jednej z internetowych perfumerii 174 zł za 100 ml

gilbert

Perfumaniak

Post11 lipca 2012, 19:05 - Śr

Prorok napisał(a)::

no i cena bardzo przystępna - w jednej z internetowych perfumerii 174 zł za 100 ml

Świetna cena. Szkoda, że nie mają za tyle Sables.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post11 lipca 2012, 19:28 - Śr

Akurat dziś po południu zażyłem Duel. Wyśmienity i niebanalny, bardzo w stylu domu Goutal. Naturalnie pachnący i zwracający uwagę. Mógłby być bardziej trwały, ale z czystym sumieniem daje mu 4, choć wlałbym 4,5.

gilbert

Perfumaniak

Post11 lipca 2012, 19:34 - Śr

Duel jest w jakimś stopniu podobny w ogóle do Sables?

hanka

Post11 lipca 2012, 20:24 - Śr

gilbert napisał(a):Duel jest w jakimś stopniu podobny w ogóle do Sables?

Absolutnie nie.
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

xentrix

Super Perfumaniak

Post06 kwietnia 2013, 20:36 - So

sam zapach całkiem fajny, dla mnie to mocno wyczuwalna herbata , powiedziałbym ,ze czarna o lekko gorzkawym posmaku lub jak ktos woli tj herbata nie doprawiona cukrem ...Zapach przypomina mi herbate , ktora jest schłodzona. Nie wiem jak pachnie mate , ale zapach jak pisalem przypomina mi czarną herbate . Jest to inny zapach niz bvlgari ph extreme. Ten jest bardziej stonowany i nie taki świeży. Jest po prostu nieco inny. Trwałość nie powala. Na mnie 7-8 godzin co przy mojej skórze jest wynikiem przecietnym. Teraz mija 9,5 godziny od aplikacji globalnej + na przedramie i nie ma po zapachu ani śladu. Zapach o projekcji umiarkowanej, dla osob , ktore nie chca sie z zapachem "afiszowac". Dla mnie raczej bliskoskórny.Do biura sie nada. Na impreze zdecydowanie nie. Gdybym miał oceniac to zastanawiałbym sie miedzy oceną 3,5 a 4 ...pewno 4- bym dał przede wszystkim za oryginalnosc , bo za parametry to nie bardzo.
Z kategorii herbacianych bvlgari ph extreme zdecydowanie lepszy chociaz to pachnidło o innej charakterystyce.
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post06 kwietnia 2013, 23:35 - So

Duel najlepiej nadaje się na rowerową wycieczkę, tudzież długi spacer latem.

P.

Forumowicz

Post02 października 2014, 12:23 - Cz

Mam Duel, i osobiście jest dla mnie nieco zbyt chaotyczny, jakby bez konkretnego wyrazu. Nie wyszedł on jakoś tak bardzo rewelacyjnie Pani Annick, mimo świetnego pomysłu. Trochę za dużo się w nim dzieje, bez konkretnych relacji miedzy nutami zapachowymi - taki nieskładny mi się wydaje. Może zabrakło tej stanowczej zdecydowanej dłoni by wyszedł jakiś konkret. Sables jest już bardziej konkretny w odbiorze. Jednak Duel to zapach naprawdę ładny. Rzekomo miał być dla współczesnego romantyka, rycerza. Nie wiem czy ten zamiar się udał Pani Annick, bo znam lepsze romantyczne zapachy. A szkoda, bo gdyby popracować jeszcze nad Duel mógłby wyjść mały mistrz. Może to brak męskiego silnego pierwiastka, aż tak mi dokucza w tym zapachu. Nie wiem.

Argentum

Post02 października 2014, 13:29 - Cz

Hm... Nie mogłem się powstrzymać, jednak historia Annick mnie za serce mocno chwyta, a okazuje się, że niewiele osób wie "jak to było". Otóż... Annick Goutal zmarła w 1999 roku, więc zwrot "Pani Annick" nieco razi, przynajmniej mnie. Przepraszam za to odniesienie - wiem, że nikt nie lubi, jak mu się coś tam wytyka, ja również, jednak jak wspomniałem wyżej - nie mogłem się powstrzymać.
----
Down:
Kompozycja została wydana w 2003 roku, masz coś jeszcze do dodania? Nie, nie czepiam się, po prostu całość brzmi głupio, a ja, jako osoba szanująca twórczość Annick Goutal, jestem nieco zażenowany. To jakby pisać o najnowszej kompozycji Mony di Orio - "Monie powinęła się noga"/"Pani Mona di Orio, chyba miała słabszy dzień, stojąc nad kolbami, z komponentami Myrrh Casati".
Ostatnio edytowano 02 października 2014, 20:49 - Cz przez Argentum, łącznie edytowano 2 razy

P.

Forumowicz

Post02 października 2014, 20:21 - Cz

A co ma to, że zmarła do rzeczy? Wiem o tym doskonale, że zmarła. Wyraz "Pani" ci się źle kojarzy? Nie masz innych problemów? Ludzie... już do takich pierdół będziecie się jeszcze czepiać?

Greg

Aktywny forumowicz

Post29 czerwca 2015, 19:21 - Pn

Odświeżyłem sobie go niedawno po dłuższej przerwie. Duel w moim odczuciu to dość delikatny i subtelny zapach - kojarzy mi się z orzeźwiającym łykiem chłodnej herbaty w gorący letni dzień. Projekcja jest nienachalna, ale wyraźna, trwałość co najmniej dobra. Jeden z moich ulubionych zapachów na ciepłe dni. Czasami tylko wychodzi z niego jakaś taka pudrowa nutka, która już mniej pasuje do upałów, ale to tylko czasem i nie zaburza to i tak bardzo przyjemnego odczucia, jakim jest noszenie tego zapachu.

Bez wątpienia niebanalna propozycja na ciepłe lato - nie znam żadnego innego zapachu, który przypominałby mi Duel. Jest jakaś magia w nim, powodująca, że nie czuję, że noszę perfumy, tylko mam wrażenie, że po prostu pachnę naturalnie herbatą.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post09 lipca 2015, 10:58 - Cz

Jedna z najlepszych odsłon herbaty, jakie znam w perfumach, obok Jade O.Durbano to drugi zapach zawierający mieszankę liści mate (czy też liści ostrokrzewu paragwajskiego, po ang. - holly) i czarnej herbaty. Chyba wszedłby do mojego "herbacianego" TOP 3, razem z ww. Jade, na pudle stanąłby też Gucci PH II.

Czuję w nim mocny wywar z czarnej herbaty, mieszankę yerby, cytrusy i na tym koniec. Może nie jest to super skomplikowany zapach, ale "robi robotę".

Trwałość mnie zadziwia, kiedyś myślałem, że będzie ulotny i że będzie szybko znikał ze skóry. Wręcz przeciwnie, siedzi na niej ok. 9 h, czasem więcej. Projekcja za to jest marna. "W zamian za to", że nie projektuje - przynosi skórze uczucie chłodu i odświeżenia. Jeden z lepszych zapachów na upały, jakie znam.

Swój flakon kupuję już od trzech lat :lol:

Oceniam na mocne 5.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

kantor

Forumowicz

Post20 września 2018, 17:27 - Cz

Otwarcie mocna suszona zielenina (czarna herbata, yerba ale też inne suszone zioła, może tytoń, trochę siana, dodatkowo wszystko jeszcze jakby lekko dymne), dopiero po chwili to się uspokaja i dochodzą wytrawne cytrusy i nuty drzewne. Po czasie, z nadgarstka dominują nuty drzewne (i to takie cięższe, z nutami ziemistymi, jakby ściółka leśna), natomiast globalnie jest bardzo odświeżająco herbacianie-ziołowo-cytrusowo.

Projekcja nienachalna, trwałość przeciętna, dzisiaj jakieś 6h.

Kompozycja mi się podoba, taki nietypowy świeżak na lato, póki co idzie 5.

Powrót do Perfumy męskie