Teraz jest 28 października 2020, 09:35 - Śr

• Reklama

Etat Libre d'Orange - Experimentum Crucis

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Etat Libre d'Orange - Experimentum Crucis (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
50%
4 - Dobry
1
50%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Post01 października 2019, 13:51 - Wt

rok wydania:
2019
n.g.: jabłko, liczi i kmin
n.s.: miód, jaśmin i róża
n.b.: akigalawood, piżmo i paczula.

Obrazek

Zdziwią się ci, którzy sięgną po Experimentum Crucis w poszukiwaniu kolejnego dziwnego, chaotycznego czy przełamującego stereotypy pachnidła (których przecież ELdO kilka już światu zaprezentowało). EC wydaje się być ukłonem w stronę damskiej klienteli, szukającej raczej nowoczesnego i atrakcyjnego, a nie awangardowego zapachu. Nic w tym złego jeśli pozwoli on np. podreperować budżet i pozwolić sobie na wydanie kolejnych perfum pokroju Hermann, Like This czy Fauna. :)
EC jedynie w otwarciu może sprawić noszącemu lekką trudność, gdy kmin ściera się ze słodkim liczi. Trwa to jednak chwilę, po której, za sprawą równie słodkiej róży zapach staje się już typowo kobiecym. Pewnie mógłbym napisać "jakich wiele", ale nie mam aż takiego rozeznania w damskich kompozycjach. Z tych znanych mi przypomina trochę PdM Delina - tam też jest róża sparowana z liczi, ale w świeższym, cytrusowo-kwaśnym i lotnym wydaniu.
EC ma bardzo solidnie skonstruowaną bazę, bardzo trwałą (to pewnie zasługa akigalawood i nowoczesnych piżm), która utrzymuje zapach długo na skórze, ale na szczęście nie dominuje zapachu i nie popada w syntetyczne brzmienie.
4+/6

Cookie13

Sensei Perfuforum

Re: Etat Libre d'Orange - Experimentum Crucis

Post01 października 2019, 14:29 - Wt

Zastanawiałem się, czy nie dorzucić próbki Experimentum Crucis do zamawianego ostatnio zestawu sampli. Nie dorzuciłem. Twoja recenzja wahoo uspokoiła mnie, że chyba jednak niewiele straciłem. Chyba poczekam na kolejny odważny i prawdziwie eksperymentalny zapach od Etat Libre d'Orange.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post01 października 2019, 16:47 - Wt

A ja z kolei bardzo chętnie przetestuję, szczególnie, że z opisu wynika, ze jest solidnie zrobiony i trwały. Żonka lubi solidnie zrobionych i trwałych... ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post01 października 2019, 16:54 - Wt

Nie będę się żenił tylko po to, żeby zamówić próbkę ;) .
Chociaż jest takie powiedzenie; "Gdzie mądry człowiek ukryje liść? Oczywiście, że w lesie. A jak lasu nie ma? To ten las zasadzi."

kubanczyk

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post13 października 2019, 14:50 - N

Mam przyjemność obcować z tym zapachem od kilku dni. Dla miłośników drzewnej róży to kompletny must have. Polecam nawet dla testów. Jeżeli ktoś chce przetestować- zapraszam po odlewki :)
viewtopic.php?f=52&t=31496- Wiele ciekawych flakonów niszowych i mainstreamowych !

nickynick

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post13 października 2019, 16:55 - N

Mam probke Experimentum, od czasu do czasu po nia siegam. Podoba mi sie to jak sie otwiera na skorze, prawdopodobnie przy okazji wezme tez butelke. Dla mnie uniseks, moze dlatego ze lubie roze w perfumach.

wahoo

Perfumaniak

Post16 października 2019, 21:12 - Śr

fqjcior napisał(a):A ja z kolei bardzo chętnie przetestuję, szczególnie, że z opisu wynika, ze jest solidnie zrobiony i trwały. Żonka lubi solidnie zrobionych i trwałych... ;)

Weź koniecznie sampla Deliny dla porównania i daj znać jak wrażenia.
Małżonki stanowią nieocenioną pomoc w tym hobby. Gdy zdrowy rozsądek stanowczo podpowiada, że w koszyku zamówienia jest już dostatecznie dużo sampli, można dorzucić jeszcze kilka, bo "na pewno spodobają się żonie". Sprawdziłem, działa zawsze. ;)

parker

Forumowicz

Post24 czerwca 2020, 19:27 - Śr

Mi się całkiem podoba. Nie przepadam za mocno wyeksponowaną różą w perfumach, ale tutaj jest ona wkomponowana zgrabnie w nuty drzewne i nie przytłacza.

Powrót do Perfumy unisex