Teraz jest 26 października 2020, 17:00 - Pn

• Reklama

Ard Al Zaafaran - Midnight Oud

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Ard Al Zaafaran - Midnight Oud (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
11%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
21%
5 - Bardzo dobry
9
47%
6 - Genialny
4
21%

Liczba głosów : 19

• Autor
  • Wiadomość

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Ard Al Zaafaran - Midnight Oud

Post25 września 2019, 18:18 - Śr

Midnight Oud to jedne z najpopularnieszych perfum marki Ard Al Zaafaran,sa to perfumy dla mezczyzn jak i kobiet.sa to perfumy orientalno-pikantne,rok powstania nieznany,nos rowniez nieznany
nuty wedlug Parfumo.net
https://www.parfumo.net/Perfumes/Ard_Al ... dnight_Oud
Top Notes-Bergamot, Oregano, Pimento
Heart Notes-Amber, Opoponax, Frankincense, Cistus
Base Notes-Leather, Oud, Patchouli, Sandalwood

Obrazek

Powiem Wam ze jest to calkiem dobry "klon" czy ladniej mowiac alternatywa dla swietnego Amouage Interlude,na moj nos mniej jest oregano,delikatnie slodki ,kadzidla tez nie zawiele,podobny do innego klona Swiss Arabian oud abyad,parametry sa naprawde dobre,projekcja 3-4h potem siada blizej skory,trwalosc 8-9h,oczywiscie nie jest to "killer" jak Interlude ale naprawde daje rade,pudelko to oczywista sprawa do jakiego zapachu nawiazuje,kolor flakonu rowniez..obie pozycje zarowno Ard Al Zaafaran jak i Swiss Arabian to naprawde dobre alternatywy do Inerlude.cena na chwile obecna to granica 13-170 za 100ml,polecam testy,jakoscowo rowniez dobrze

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: Ard Al Zaafaran - Midnight Oud

Post01 listopada 2019, 09:49 - Pt

Zachęcony bardzo dobrą opinią Joya Amina, ja też kupiłem te perfumy i przyznam, że jestem zachwycony. Tak jak otwarcie Interlude jest bardziej żywiczne i to wyczuwam, tak po godzinie różnice dla mojego mało wyrobionego nosa stają się zaniedbywalne. Po dwóch godzinach poprosiłem żonę, aby w ciemno z dwóch próbek na skórze (każda 0,06 g - akurat się udało) wybrała oryginał i nie była w stanie. Twierdziła, że zapachy są identyczne. Czy są rzeczywiście? Jak się porównuje ręka w rękę, to jakieś różnice można wychwycić, ale w normalnym odbiorze są takie same. Joy Amin stwierdził, że są różnice w trwałości na niekorzyść Midnight Oud. Tego obawiałem się najbardziej, ale zupełnie niepotrzebnie. Przez 6-7 godzin zapach jest dobrze wyczuwalny. Faktycznie Amouage pod tym względem sprawia się lepiej, ale nie powiem, żeby różnica była szokująca. Być może ja mam słabszą wersję Interlude. Ma magnetyczny korek, więc może być to powodem. W każdym razie jak dla mnie, trwałość klona jest bardzo dobra.

No i na koniec flakon. Tak jak w odbiorze zapachów nie należę do elity wyrobionych nosów, tak pod względem designu, jestem raczej wymagający i tych arabskich, tanio-bogatych butelek po prostu nie znoszę. Na szczęście flakon Midnight Oud podoba mi się bardzo – jest ciężki, ma ładny kolor szkła i estetyczny korek. Jedynie, co może producent poprawić, to naklejka. Mogłaby być zrobiona z grubszej folii i powinna być o milimetr krótsza. Byłoby idealnie.

Zdecydowanie polecam zakup. Na ebayu można kupić w okolicach 130-140 zł.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post01 listopada 2019, 15:57 - Pt

Świetna recenzja,mowilem że zapach jest petarda,jeden z lepszych o ile nie najlepszy klon Interlude,bardzo mi się podoba ,zapach jest wręcz narkotyczny,cały czas mam ochotę go wąchać,odnośnie ceny wczoraj wstawiłem okazję z Zapach orientu ,tam cena jest 100 plus wysyłka więc jest świetna okazja,brać i się nie pytać heh

Viking

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 listopada 2019, 14:04 - Wt

A jak Ard wypada na tle Swiss Arabian? Opinie, które widziałem na YT są bardzo obiecujące, ponoć zapach dosyć złożony.

barop

Post09 listopada 2019, 18:55 - So

Zapach kupiony z Czeskiego sklepu. Wyczuwam tutaj podobieństwo do lalique pour homme , oczywiście arab jest bardziej elegancki i milszy dla nosa . Midnight jest bardzo trwały i wystarcza 2 psiknięcia aby wszyscy go wyczuli. za 150 zł polecam bardzo.

cozart

Post09 listopada 2019, 20:48 - So

Jak by ktoś miał odlewkę tego zapachu to jestem chętny, uderzajcie na priv.

edek91

Aktywny forumowicz

Post09 listopada 2019, 21:12 - So

Zapach musi byc naprawdę niesamowity skoro pociągnął za język kolegę wyżej po takim czasie :D

hrhrhr

Aktywny forumowicz

Post02 grudnia 2019, 11:26 - Pn

Kupiłem przy okazji wizyty w UK wersję edp i w olejku (mały rollon). Ładnie się ten komplet uzupełnia. Olejek nieco bardziej syntetyczny, bliskoskórny, ale długo się utrzymuje. Cała kompozycja w 90% podobna do Interlude z pominięciem otwarcia autentyka.

Dobra propozycja do biura, zapach nie jest taki głośny i nachalny jak oryginał. Ubranie nie przesiąka na tydzień.

Trochę mam problem natury etycznej, bo z tym opakowaniem, kolorami flakonu i pudełka, to ewidentna podróba...
Na sprzedaż / Zdjęcia
---
Kupię złoty magnetyczny korek Amouage

cozart

Post05 grudnia 2019, 15:10 - Cz

Viking napisał(a):A jak Ard wypada na tle Swiss Arabian? Opinie, które widziałem na YT są bardzo obiecujące, ponoć zapach dosyć złożony.

Moim zdaniem jest lepszy od SA, bardziej przypomina Interlude.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post25 grudnia 2019, 23:55 - Śr

Początkowo miałem dystans do tego zapachu, ale odkąd dostałem odlewkę, używam go codziennie. Podobieństwo do Interlude jest oczywiste. Perfumy rzeczywiście mają mniej oregano, a jednocześnie są bardziej pyliste, suche, mniej przestrzenne niż Interlude. Nie projektują aż tak szaleńczo. Projekcja jest bardzo dobra przez 3-4 godziny, później jest ona wytracana, lecz poziom przyzwoitości pod tym względem zachowują jeszcze przez kilka godzin. Trwałość jest bardzo dobra. Bardzo dobre perfumy.
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"
Julian Tuwim

wasylz

Forumowicz

Post26 grudnia 2019, 10:17 - Cz

Jestem posiadaczem dekantu z rozbiorki i jestem zadowolony - fajnie skrojony zapach, wedlug mnie Interluda najbardziej przypomina w otwarciu, pozniej porusza sie w tym samym klimacie co Amouage, uwazam ze jest nieco bogatszy, natomiast nie nazwalbym go klonem w 100 % - ma duzo od siebie:-)

Viking

Post26 grudnia 2019, 14:32 - Cz

Od kilku dni testuję MO i muszę przyznać, że jestem ogromnie pozytywnie zaskoczony. Podobieństwo do interlude ogromne, aczkolwiek z przyjemnością zauważyłem bardzo fajne różnice. Przede wszystkim zdecydowanie mniej oregano i krówek, w otwarciu jest też coś mocno pylistego, coś jakby popiół. Na tym etapie mam wrażenie, że dzieje się tu trochę więcej niż w interlude. Całość też nie jest tak zwalista, przez co myślę, że o wiele łatwiej używać MO do biura, czy gdziekolwiek gdzie jest więcej ludzi. Parametry bardzo dobre, po dniówce z hakiem nadal projekcja jest na tyle dobra, by zapach został zauważony w bliższym kontakcie. Teraz też mam odpowiedź czy lepszy od Swiss - dla mnie tak, zależy kto czego oczekuje. Najprawdopodobniej skuszę się na flakon MO.

Tournemire

Forumowicz

Post14 stycznia 2020, 10:47 - Wt

Drugi dzień noszę tematyczne perfumy. Są ewidentnie słabsze, niż Interlude, nie tylko parametrami. Mniej zioła, i balsamicznego, slodkawego dymu, czyli tego, czym Amouage stoi, a właściwie wymiata niewiernych :) największy rozjazd odczuwam na starcie, jest sztucznie i słabo. Gdy już poleży na skórze, zyskuje, bo zbliża się brzmieniem do Intera, ale nie ma mocy, głębi, ani wysycenia jak tamten. Jest bardziej suchy, z dawką sadzy, brudnego dymu. Za pieniądze, w których jest dostępny to rewelacyjny produkt, szkoda, ze pudło i szkło to chamskie zgapianie. Zbieram dalej do skarbony na Amouaga, bo ten zapach nie zaspokaja moich oczekiwań. Rozumiem, ze dla kogoś różnice w kompozycji i brzmieniu są na korzyść Midnight’a, szczególnie uwzględniając cenę, ja jednak wybieram charyzmę i moc Niebieskiego Króla, mimo, ze trzeba słono dopłacić.

Besar

Aktywny forumowicz

Post14 stycznia 2020, 11:53 - Wt

Uważam, że jeśli chodzi o podobieństwo do protoplasty, to SA jest bliżej. Ma tez lepsze parametry.

Viking

Post14 stycznia 2020, 12:37 - Wt

Ja, jak podejrzewałem, zdecydowałem się na flakon. Kilka razy już go sobie ponosiłem i podtrzymuję zdanie odnośnie Ard vs Swiss - mi się Arda nosi zdecydowanie lepiej. Więcej dymu, więcej popiołu, miej słodyczy i oregano, kompozycja bogatsza. Również bardziej mi z nim po drodze niż z Interlude.

foxdojcz

Aktywny forumowicz

Post14 stycznia 2020, 14:07 - Wt

Tytułowy nie jest w mojej opinii chamską kopią Interlude. Są odmienności i pewnie z tego powodu mogą niektórym przypaść do gustu bardziej niż Interlude. Ja bardzo lubię w nich nutę skórzaną, która przywodzi na myśl Tuscan Leather i Acqua di Parma Leather.
"Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa"
Julian Tuwim

Viking

Post14 stycznia 2020, 14:17 - Wt

No właśnie te nuty skórzane (mi przypomina bardziej skórę z Korloffa), do tego nuty popiołu (takie przyjemnie suche i pyliste), trochę jakby tlącego się kadzidełka - to wszystko sprawia, że jestem do Arda bardziej przekonany niż do Interlude. W protoplaście meczy mnie nadmiar krówek z oregano, przez to kompozycja jest dla mnie zbyt syropowa i zawiesista.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post14 stycznia 2020, 17:39 - Wt

co by nie mowic ktory lepszy,oba to swietne zapachy w bardzo dobrej cenie...

Szopan

Post09 marca 2020, 11:40 - Pn

Kupował ktoś może u tego sprzedawcy?

https://allegro.pl/oferta/ard-al-zafaar ... dca0dc0086

piechu

Forumowicz

Post09 marca 2020, 12:03 - Pn

Indizio jest sprawdzone.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie