Teraz jest 23 października 2020, 11:29 - Pt

• Reklama

Atelier Des Ors - Iris Fauve

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Atelier Des Ors - Iris Fauve (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
25%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
2
50%
6 - Genialny
1
25%

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Atelier Des Ors - Iris Fauve

Post25 września 2019, 07:18 - Śr

Inspiracją dla stworzenia zapachu stała się Iris, posłanniczka greckich bogów. Ulubienica Hery, skrzydlata zwiastunka dobrej nowiny zanosiła ją swoim olimpijskim siostrom i braciom. Widomym znakiem jej podniebnych podróży była tęcza – „szal Iris”, wielobarwny jak jej skrzydła.

Iris Fauve to nowoczesna, bardzo elegancka i zarazem zmysłowa kompozycja, która subtelnie i miękko muska skórę, tworząc wraz z nią intymną, pudrową całość. Ciepłe nuty przypraw otulają, a zwierzęce, zniewalające piżmo i wytrawny wetiwer kuszą zmysłowym czarem.

Nuty głowy: bergamotka, cynamon, irys
Nuty serca: paczula, wetiwer z Haiti, cypriol
Nuty bazy: mirra, czystek, piżmo, liatra

Atelier-des-Ors-Iris-Fauve_cropped.jpg

Słowem wstępu, chciałbym opowiedzieć o motywacji, jaka mną kierowała przy testowaniu tego zapachu.
Już od jakiegoś czasu na niego polowałem, a ostatnia okazja cenowa była kropką nad "i".
Ale od początku...
Moją pierwszą wielką milością do pojedynczego składnika w perfumach była miłość do Irysa, zaszczepiona we mnie po poznaniu Prady L'Homme, jakiś czas temu, keidy poznałem Oikb Santi Burgasa, miłość ta zakwitła na nowo. Kolejnym przełomowym pachnidłem w moim perfumowym życiu był Amouage Jubilation VVX i tym samym rozkochałem się w akordach balsamicznych, natomiast ostatnio poznana Ithaka miłość tą rozpaliła ponownie.
Nie ma się więc co dziwić, kiedy zobaczyłem na fragrze, że Iris Fauve splata ze sobą te dwa, lubiane bardzo przeze mnie składniki, musiałem go sporóbować!
Iris Fauve otwiera się na mnie mocno alkoholowo, co mnie troszkę zdziwiło, jest naprawdę intensywnie ale nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Na szczęście już po kilku minutach alkohol się ulatnia. Późniejsze fazy są naprawdę piękne. Mamy tutaj doczynienia z kremowym, wręcz maślanym irysem przykrytym gładką fakturą balsamiczności, całość kompozycji ociepla niesłodki cynamon. Gdzieś w tle da się wyczuć nuty żywiczno-ziołowe, za które odpowiada pewnie cypriol, na szczęscie jest ich mało, nie przepadam za ziołami w perfumach. Paczula natomiast dodaje nieco mroku mieniącemu się cząsteczkami złota boskiemu nektarowi. Flakon przepiekny! Szkoda, że musiałem oddać, zostawiając sobie symboliczne 10ml. Zapach z czasem nabiera korzenno-drzewnego charakteru. Jest naprawdę baaaardzo dobrze! Polecam testy!

Moim zdaniem Iris Fauve to pełnoprawny unisex, chociaż mogę zrozumieć, że dla niektórych może być bardziej damski.
Zapach dzisiaj założony do pracy, zupełnie tutaj nie pasuje. Zdecydowanie wyjściowy, elegancki zapach do marynarki/garnituru.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

gilbert

Perfumaniak

Re: Atelier Des Ors- Iris Fauve

Post25 września 2019, 09:33 - Śr

Po teście w Q. kupiłem sobie odlewkę, i też muszę przyznać, że zapach mi się podoba. Z irysem nigdy nie było mi szczególnie po drodze, ale ten z Iris Fauve, układa się na mnie całkiem poprawnie. Uniseks, ale mężczyźni wg. mnie spokojnie mogą go nosić, bez skrępowania.
Mnie od razu zaskoczyła jakość tego pachnidła. Oczywiście pozytywnie. Mamy wrażenie, ze to produkt klasy premium.

Dla mnie trochę brak tutaj jedynie jakiejś ostrzejszej nuty, przełamania, bo całościowo to taki trochę przyjemniaczek. Ale może tak właśnie miało być.

Co do zastosowania, to zdecydowanie kojarzy mi się z jakimiś eleganckimi, wieczorowymi wyjściami.

Mirx

Perfumaniak

Re: Atelier Des Ors- Iris Fauve

Post25 września 2019, 09:46 - Śr

gilbert napisał(a):Dla mnie trochę brak tutaj jedynie jakiejś ostrzejszej nuty, przełamania, bo całościowo to taki trochę przyjemniaczek.

Właśnie o tę ostrzejszą nutę mi chodziło. Dlatego napisałem o lekkim niedosycie w niedoszłym wątku rozbiórkowym. Liczyłem na kadzidło, albo jakąś ambrę – cokolwiek co by złamało tę delikatność. Moja żona najwidoczniej takich oczekiwań nie miała i perfumy jej się bardzo spodobały. Tak czy siak, zapach jest bardzo dobry i jeszcze zobaczymy, czy wspaniałomyślnie zostawię go żonie, czy jednak dołączę do dwóch braci w mojej kolekcji. :-)

supermariobros

Mega Perfumaniak

Re: Atelier Des Ors - Iris Fauve

Post04 października 2019, 07:52 - Pt

Zostawiłem ostatnio dekant w pracy, po porannym treningu zapomniałem się czymkolwiek psiknać więc po przyjściu do pracy ubrałem sobie bohatera wątku.
Ależ ten zapach ma klasę! Przez ostatnie dni nosiłem proste, tańsze zapachy i po aplikacji Iris Fauve w momencie poczułem te złotówki uciekające z mojego konta :lol: Czuć tutaj jakość zblendowanych składników. Jest ciepły, szlachetny, nieco nawet, bym powiedział- ekstrawagancki. Wyjątkowo galowy. Tak jak wcześniej pisałem, do mojej pracy nie pasuje, ale co mi tam, popachnę sobie dzisiaj trochę na galowo :mrgreen:
Zapach na 5++, więc w ankiecie daję nieco zaniżoną piątkę z potencjałem na szóstkę.

Chyba pierwszy raz w życiu udało mi się trafić z zakupem w ciemno zapachu, który "powąchałem" jedynie ze skałdników wymienionych na fragrantice. Często zupełnie się to rozmijało z rzeczywistością, w tym przypadku zerknąłem na fragrę i powiedziałem do siebie: to MUSI dobrze pachnieć. I tak rzeczywiście jest ;)
Foliowy Ranger

Savoyen

Forumowicz

Post04 października 2019, 08:05 - Pt

Miałem odlewkę i po jej przerobieniu mogę spokojnie wpisać Fauve na listę shopingową. Bardzo dobre parametry na mojej skórze, przyjemna, nienarzucająca się projekcja. Na mojej skórze pierwsze skrzypce gra mirra i irys, cynamon trochę mniej, ostatnio znajoma skomplementowała kompozycję oraz dodała że trochę pachnę jak "święty wychodzący z kościoła"- to pewnie przez mirkę :) Początkowe całkiem słodkie klimaty z czasem stają się bardziej wytrawne, odrobinkę (ale to małą) przywodzą mi na myśl Gucci Guilty Absolute-ta szorstka skóra jakoś mi się tam pojawia pewnie jako miks któryś nut, ale jest ona kroplą w morzu, jak kropla magi w rosole. Raczej dojrzalsza kompozycja i niezbyt casualowa. Ode mnie mocna 5tka. Trochę sobie pluję w brodę bo 100wka była prawie nówka do dorwania za 400 zł na fb grupie :/

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post04 października 2019, 08:07 - Pt

Też trochę żałuję oddanego flakonu.
Jak będzie kolejny rzut setek za 400 zł to z chęcią bym jeden flakonik rozebrał.
Dziwię się w sumie, że nie było chętnych na tak rewelacyjny zapach w tak dobrej cenie :roll:
Foliowy Ranger

maciejb1986

Aktywny forumowicz

Post04 października 2019, 08:19 - Pt

Niestety pomimo wielu prób, nie podszedł mi. Po prostu ta kompozycja zapachowa do mnie nie przemawia. Wymieniłem się z gościem na Amouage Memoir Man i jestem zadowolony:)
https://www.fragrantica.com/member/1127825/
Mój mały stragan:https://www.perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=24043
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.

Mirx

Perfumaniak

Post04 października 2019, 08:20 - Pt

Mój odbiór Iris Fauve zmienił się diametralnie po kilkukrotnym noszeniu tych perfum. Tak jak sądziłem początkowo, że brakuje kompozycji jakiegoś złamania, tak teraz uważam, że złamanie jak najbardziej jest i to we właściwej ilości. Obecnie dużo mocniej wyczuwam mirrę i labdanum. Choć po jednym noszeniu nie za bardzo miałem ochotę na zakup Lune Feline, dzięki cudownej przemianie Iris Fauve postanowiłem jednak powtórzyć testy – a nuż tak samo przestawi mi się w głowie. Równocześnie utwierdzam się w przekonaniu, że najlepszymi perfumami od Atelier des Ors są Cuir Sacre – no to co tam się dzieje, jak nieprawdobnie dobrze gra wetyweria ze skórą i przyprawami, to jest coś niesamowitego.

Pani Marie Salamagne to jednak ma nosa – cała linia Atelier des Ors, Maison Martin Margiela By the Fireplace, no i Yves Saint Laurent Black Opium z niezliczonymi flankerami.
Ostatnio edytowano 04 października 2019, 08:28 - Pt przez Mirx, łącznie edytowano 2 razy

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post04 października 2019, 08:21 - Pt

Mirx, a jak u Ciebie z parametrami?
Bo u mnie to w sumie jedyny aspekt tych perfum, na jaki mógłbym narzekać.
Foliowy Ranger

Mirx

Perfumaniak

Post04 października 2019, 08:26 - Pt

Absolutnie bez zastrzeżeń. Na żonie te perfumy czułem, jak wróciła z pracy – lekko, ale jednak czułem. Ciekawe, że później czuję prawie wyłącznie słodkiego irysa, a nie wetywerię i inne orientalne cuda.

Powrót do Perfumy unisex