Teraz jest 22 października 2020, 02:15 - Cz

• Reklama

CoSTUME NATIONAL - 21

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

CoSTUME NATIONAL - 21

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
13%
4 - Dobry
4
50%
5 - Bardzo dobry
3
38%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 8

• Autor
  • Wiadomość

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

CoSTUME NATIONAL - 21

Post07 marca 2012, 20:21 - Śr

Nabyłem sporą odlewkę od Grzegorza i zapach jak najbardziej w moim guście.Ma coś z Antidote'a,który jest jednym z moich ulubionych.Nieco słodkawy z wyczuwalnym mlecznym akordem.Niewybrednym fanom zapachów może się podobać :)

Obrazek

Nuta górna: kwiat pomarańczy,ambra,mleko,drzewo kaszmirowe,szafran
Nuta środkowa: labdanum,kminek,mech dębowy,bergamota,pieprz
Baza: fasola tonka,paczula,wanilia,szałwia,wetiwer,cedr

Biral

Perfumaniak

Re: CoSTUME NATIONAL 21

Post07 marca 2012, 23:38 - Śr

Scorrpion napisał(a):Nabyłem sporą odlewkę od Grzegorza i zapach jak najbardziej w moim guście.Ma coś z Antidote'a,który jest jednym z moich ulubionych.Nieco słodkawy z wyczuwalnym mlecznym akordem.Niewybrednym fanom zapachów może się podobać :)

Obrazek

Nuta górna: kwiat pomarańczy,ambra,mleko,drzewo kaszmirowe,szafran
Nuta środkowa: labdanum,kminek,mech dębowy,bergamota,pieprz
Baza: fasola tonka,paczula,wanilia,szałwia,wetiwer,cedr

Dla mnie bardzo kobiecy. Nie dałem rady. :-(

RoQ

Super Perfumaniak

Post08 marca 2012, 01:33 - Cz

A ja lubię takie pedalskie nuty... Dodają łagodności mojej zwierzęcości...

ironiczny

Bardzo aktywny forumowicz

Post08 marca 2012, 07:37 - Cz

RoQ napisał(a):A ja lubię takie pedalskie nuty... Dodają łagodności mojej zwierzęcości...

Co za tekst. :D
Już mam lepszy humor. Dzięki, RoQ!
Zapachu nie znam, ale ten mleczny akord brzmi ciekawie.

belor

Post08 marca 2012, 09:21 - Cz

nie lubię akordów mlecznych, miodowych etc, a najbardziej nie lubię jak zapach pachnie kobitką - na mnie, więc zapewne odpadam.

lukesho

Moderator

Re: CoSTUME NATIONAL - 21

Post29 sierpnia 2012, 18:42 - Śr

Postawiłem 4, bo pomimo tego, że zapach mi nie podszedł, nie mogę wystawić 3 (zapach absolutnie nie jest przeciętny) ani 2 (bo nie jest słaby). Na plus ponad 12-godzinna trwałość i świetna projekcja. Mleko niby gra pierwsze skrzypce, ale jest ono z dodatkami. W otwarciu zapach jest słodko-kwaśny (dobrze, że trwa to góra minutę), następnie zbyt wyeksponowany kminek wchodzi na scenę i zagłusza słodkość mleka. Zapach w moim odczuciu jest chaotyczny. Dziwak, ale może się podobać. Uniseks w moim odczuciu z przechyłem na damską stronę. Lubię słodkie i dziwne zapachy, ale tak jednak nie chciałbym pachnieć. Na próbce się skończy.

illusion

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post25 stycznia 2013, 16:25 - Pt

Drugi Costume, który pachnie mi budyniem ;) No a dokładniej to mlekiem z różnymi dodatkami. Poszczególnych dodatków jednak nie rozpoznaję, gdyż wystepują w przymglonym odcieniu albo raczej zlewają się z mlekiem w jedną konsystencję. Całość pachnie bardzo smacznie i jakkolwiek nie ubrałbym na siebie tych perfum to na kobiecie widziałbym je bardzo chętnie :) Ja wystawiam mocną czwórkę bo to dobre perfumy, ale raczej nie dla mnie. Polecam spróbować żeńskiej części forum :)

Derrin

Post07 października 2020, 20:31 - Śr

Mi te perfumy przede wszystkim pachną mlekiem z miodem, ale żeby nie było zbyt słodko to mamy jeszcze paczulę. Lekko damski uniseks. Za samą kompozycję i oryginalność dałbym im 5, bo są to naprawdę ciekawe i oryginalne perfumy. Niestety nie są do końca w moim guście, więc daję 4.
Ostatnio edytowano 08 października 2020, 10:55 - Cz przez Derrin, łącznie edytowano 1 raz

Molier

Aktywny forumowicz

Post08 października 2020, 10:43 - Cz

CoSTUME NATIONAL Homme poznałem kilka lat temu i do tej pory nie potrafię słowa powiedzieć na jego temat. Soula poznałem w tym roku i wiem, co chcę napisać, ale brak mi weny. 21 poznałem jakieś tygodnie temu podczas w wyniku mojego ulubionego sportu, jakim jest kupowanie flakonów w ciemno :) Wyciągnięty poniekąd spod lady jako argument podczas negocjacji innej flaszki. Wzięty z całkiem sporym ubytkiem, choć za ponad 3 zł/ml. Mimo wszystko było warto.

Po zobaczeniu na fragrze, że główne skrzypce grają bursztyn, mleko i paczula stwierdziłem, że muszę go mieć. Powody były dwa. Po pierwsze, liczyłem na podobieństwo do Muglera. Po drugie, ostatnio bardzo spodobały mi się zapachy z bursztynem w składzie.

Wydaje mi się, że jest to jeden z tych zapachów, który potrafi zagrać męsko na męskiej skórze i damsko na damskiej skórze. Głowy mimo wszystko nie dam sobie za to uciąć, więc napiszę tylko, że zdecydowanie potrafi zagrać męsko mimo, że otwarcie wyraźnie sugeruje unisex.

Otwarcie jest mleczne, a bursztyn wybrzmiewa niemal jak biała czekolada. Do tego grzeczna paczulka, która w ogóle nie przypomina starej wody po kwiatach. Wszystko jednak zmienia się bardzo szybko. Przy skórze robi się coraz bardziej szorstko - bursztyn zmienia się na delikatnie chemiczną wersję, a paczula robi się coraz bardziej brudna.

Ogon za to jest bardzo przyjemny. Tam wciąż dominuje mleko, jednak nie jest to słodki ulep. Zapach ma zdecydowanie męski charakter. Oczywiście czuć słodycz, ale całość brzmi całkiem lekko. Nie zamula ani nie obciąża nosa, co bardzo mi się podoba. Pozwala się zauważyć, ale zmusza odbiorcę do skupienia się. Nie daje się łatwo złapać, intryguje.

Podobieństwa do Muglera na bardzo wysokim poziomie nie znalazłem, ale miałem za to inne skojarzenia, których kompletnie się nie spodziewałem. Przy pierwszym teście psiknąłem go na rękę w pokoju i wyszedłem z niego na pół godziny. Po powrocie miałem wrażenie, że w powietrzu wisi starszy wypust Opium EDT.

Parametry na pewno na plus. Na mojej skórze siedział cały dzień, o ile tylko nie było zbyt gorąco. Tak swoją drogą, nie używajcie go latem, nawet w celach testowych :) Po wcześniejszych akapitach możecie też wywnioskować, że zapach nie nadaje się do bliższych relacji, przynajmniej na początku. Pierwsze dwie godziny przy skórze brzmią mimo wszystko trochę sztucznie, mimo genialnego ogona i ogólnie zapachowej otoczki wokół noszącego. Potem przy skórze jest coraz lepiej i koniec końców całość zmienia się w delikatnie słodki męski zapach z delikatną szorstkością.

Uważam ten zapach za ciekawą alternatywę dla nowszych wypustów Muglera, którą powinny sprawdzić zarówno osoby nim rozczarowane jak i Ci, którym podobają się takie klimaty. Nad oceną jeszcze się zastanowię. 6 raczej nie dam, ponieważ nie są to w 100% moje klimaty. 4 też odpada. Tym bardziej, że wcześniejsze opinie uważam za mocno krzywdzące i spłycające ten zapach. Dając 5 też będę czuł lekki niedosyt, a 5+ na razie nie można dawać :?
https://www.fragrantica.com/member/1220898

Perfumes I Have - moje flakony
Perfumes I Want - moje dekanty

Powrót do Perfumy unisex