Teraz jest 25 października 2020, 09:31 - N

• Reklama

Bvlgari Man - Wood Neroli

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Bvlgari Man - Wood Neroli (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
4
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

borysbrzytwa

Aktywny forumowicz

Bvlgari Man - Wood Neroli

Post05 sierpnia 2019, 17:20 - Pn

Za Polską Fragrą :arrow: Bvlgari Man Wood Neroli marki Bvlgari to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla mężczyzn wydane w 2019 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są bergamotka i neroli; nutami serca są kwiat pomarańczy, cedr virginia i cypriol; nutami bazy są skóra, białe piżmo, bursztyn, ambra i nuty drzewne.

Obrazek

Po poprzednim wielkim nieporozumieniu Bvlgari jakim był "Wood Essence", tym razem jest o wiele lepiej.
Wood Neroli ma więcej "wood" niż drugiego składnika w samych zapachu. A szkoda, bo akurat jestem fanem neroli. Nuty drzewne, cypriol i bergamotka zdecydowanie witają nas od samego początku, wszystko łączy się z sobą i tworzy ciekawy męski klimat kolońskiego sznytu. Neroli ma bardzo delikatny akcent jak dla mnie, tylko chwilami zauważalny. Zapach z czasem jakby "gęstnieje", robi się zawiesisty ale nie przydusza. Czyżby ambra, piżmo? Ogólnie jest świeżo i ciekawie, w sam raz na ciepłe dni. I jeszcze jedno: na fragrze jest porównywany do Neroli Portofino, Muglera Cologne, o zgrozo do DHC 2012 i tak dalej... otóż nie, z pełną świadomością nic z tych rzeczy nie stwierdzam.

boberus

Forumowicz

Re: Bvlgari Man - Wood Neroli

Post16 września 2019, 08:25 - Pn

Mi się spodobał po nadgarstkowym psiknięciu w perfumerii, ale nie miałem jeszcze okazji od pełnego testu. Sporo neroli w otwarciu potem wychodzą nuty cedrowo-drzewne i piżmo. To może być fajny zapach na co dzień do fabryki, całosezonowy.

BlueJeans

Moderator

Post16 września 2019, 10:41 - Pn

Co prawda nie testowałem tych perfum globalnie (jeszcze) tylko nadgarstkowo. Śmiało mogę powiedzieć, że nie ma w nich nic nadzwyczajnego, a jednak pomimo tego chce się nimi pachnieć. Przyjemna i łatwa kompozycja. Z chęcią się zapoznam z tym zapachem bliżej.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post16 września 2019, 18:24 - Pn

Ja na blotterze :mrgreen: Żadnych fajerwerków nie ma , ale to neroli jakoś tańczy za tą cenę :P . Jako flanker da radę by ocenić go na 4

wahoo

Perfumaniak

Post22 września 2019, 10:15 - N

Wood Neroli jest z pewnością lepsze od Wood Essence, ale też i praktycznie nie ma z nim nic wspólnego. :)
Jak napisali koledzy wyżej - to kolejne przyjemne, proste i nieodkrywcze neroli na perfumeryjne półce. Poprawne, łatwe w noszeniu, nie razi za bardzo syntetyką w bazie. Z ostatnich premier, które eksplorowały temat neroli nadal najciekawszą wydaje się być Eau de Givenchy.
4-/6

Powrót do Perfumy męskie