Teraz jest 28 października 2020, 09:02 - Śr

• Reklama

Amouage - Overture Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Overture Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
20%
5 - Bardzo dobry
1
10%
6 - Genialny
7
70%

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Amouage - Overture Man

Post05 sierpnia 2019, 16:50 - Pn

Za polską Fragrą :arrow: Overture Man marki Amouage to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn wydane w 2019 roku. Nutę głowy stanowi koniak; nutą serca jest mirra; nutą bazy jest drzewo sandałowe.

Obrazek

Ruben

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Re: Amouage - Overture Man

Post05 sierpnia 2019, 17:23 - Pn

Nie wiem jak na żywo ale na tym zdjęciu flakon prezentuje się świetnie. I jeszcze ta nuta koniaku, mniam :D

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post05 sierpnia 2019, 17:24 - Pn

jak będzie dobry, to szybciej wypiję niż wypsikam :lol:

tornado

Post05 sierpnia 2019, 19:31 - Pn

Od wczoraj mam oryginalną próbkę zapachu. Dzisiaj drugi dzień testów.
Po pierwsze, notuję spore różnice między testem na bloterze i na skórze. W pierwszym przypadku uwidacznia się kwaśna nuta znana z Epic. Świeża, ostra i charakterystyczna. Na skórze już tak oczywiste to nie jest. Więcej żywiczno-kadzidlanego, ciepłego klimatu.

Po drugie, nuta koniaku nie dominuje otwarcia. Jeśli ktoś się spodziewa ewidentnych konotacji alkoholowych (np. Baraonda od Nasomatto) to się rozczaruje. Chyba Opus V ma więcej rumowego akcentu, niż tytułowe perfumy nuty koniakowej. Poza tym, w ciemno nie widząc składu, nie skojarzył bym tego z koniakiem.

Po trzecie, zapach jest dość prosty jak na Amouage, wręcz purystyczny. I to pomimo konotacji żywiczno-kadzidlanej! Zapomnijmy o zniuansowaniu kompozycji. W tym znaczeniu zapach nie stanowi wyzwania.

Po czwarte, mam wrażenie, iż kompozycja ma unisexowy charakter. Nie ma tutaj podkreślonego męskiego pierwiastka.

Po piąte, napisać "kadzidło" to nic nie napisać. Zatem postaram się przybliżyć jego charakter. Jest to klimat mirry. Nie jest ona dymna, okopcona. W żadnym razie kościelna! W ogóle nie ma mowy o żywicy kadzidłowca (ta jest silnie obecna w drugiej nowości Amouage Rose Incense). Nie jest ona mistyczna, ani medytacyjna. Jest dość prosta, charakterystyczna i specyficzna. Lekko kwaśna, wytrawna, subtelnie intrygująca.

Po szóste, w aspekcie ostatnich premier, które stanowią dla mnie pasmo rozczarowań, Overture prezentuje się co najmniej dobrze. Z drugiej strony, jak dla mnie w żaden sposób nie dorównuje wielkim poprzednikom.

Po siódme, największe zaskoczenie - parametry pozostawiają dużo do życzenia. W tym aspekcie totalne rozczarowanie, w szczególności w zakresie projekcji.

P.S. Dziękuję Lucjanowi za szybkie ogarnięcie tematu ;)

Salvin

Aktywny forumowicz

Post05 sierpnia 2019, 20:50 - Pn

Wiesz, męskiego Interlude też tak na dobrą sprawę można spokojnie podpiąć pod unisex ;) Prostota i monotematyczność mi nie przeszkadzają, jeżeli zapach prezentuje wysoką jakość, ale kiepskie parametry(o ile to prawda) to może być cecha nie do przyjęcia.

tornado

Post05 sierpnia 2019, 21:00 - Pn

Salvin napisał(a):Prostota i monotematyczność mi nie przeszkadzają,

Mi również, ażeby sprawa była jasna to absolutnie nie jest zarzut z mojej strony w stosunku do Overture.
Co do uniseksowego charakteru Interlude, to ujmę sprawę następująco. Overture jest znacznie bardziej neutralny płciowo niż Interlude, bez względu na to jak to brzmi ;)

maxwell

Forumowicz

Post13 sierpnia 2019, 10:19 - Wt

Coś wiadomo kiedy będą dostępne poza Harrodsem?

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post13 sierpnia 2019, 11:47 - Wt

Na pachnidełku już był.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Marwol

Perfumaniak

Amouage - Overture Man

Post13 sierpnia 2019, 11:52 - Wt

Portrayal był na pachnidełku

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post13 sierpnia 2019, 11:54 - Wt

Aaa, mój błąd! :mrgreen:
Już nawet nie wiem, co zamawiam :P
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

tornado

Post13 sierpnia 2019, 16:47 - Wt

Mają być ogólnie dostępne, jeśli się nie mylę rok po premierze w Harrods.

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post13 sierpnia 2019, 17:59 - Wt

tornado napisał(a):P.S. Dziękuję Lucjanowi za szybkie ogarnięcie tematu ;)

Nie ma sprawy - wyprzedziłem trochę rzeczywistość ale idealnie się złożyło , że jako pierwszy zapach poznałeś Ty 8-)

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post14 sierpnia 2019, 07:39 - Śr

Tornado- bardzo wnikliwa analiza, zachęcająca do testów.
Mnie się nasuwa "po ósme": czy Amouage ściga się z Montale? ;)
Artur

tornado

Post14 sierpnia 2019, 21:00 - Śr

Chyba Amouage nie ma szans z chemicznym Pierrem, który premiery ma co tydzień ;)
Moim zdaniem, nadmierność jest szczególnie widoczna w perfumach damskich - seria "The Secret Garden".
Skoro o seriach mowa, to też tak jakoś bez ładu i składu. Seria(kolekcja Figment składa się z ... Tak, tak tylko z Figment :!:
Seria "Portraits od Life" - szaleństwo, bo dwa zapachy. Co je łączy? Doprawdy nie widzę w tym sensu.
I jeszcze teraz nowy twór "It's all about...", który flakonem wprowadza w błąd, bo nasuwa się oczywiste skojarzenie z Opus. Ta z kolei jest przemyślana. Tu nie mam wątpliwości, iż stanowi wartość dodaną.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post15 sierpnia 2019, 01:28 - Cz

Cóż, obecnie nawet Roja czy CC srają zapachami, więc się nie dziwię Amouage, ale ładu, składu i pomysłu w tym nie widzę
Artur

tornado

Post23 sierpnia 2019, 21:45 - Pt

Ostatnimi dniami dokończyłem próbkę.
Kilka dodatkowych spostrzeżeń.
1. Uspokajam - trwałość zapachu jest, lecz podtrzymuję swoją uwagę co do projekcji. Perfumy po 2 godzinach dość szybko gasną na mojej skórze. Tu trzeba znacznie większej aplikacji. Normalnie, jak na warunki Amouage, taka ilość zabija otoczeniale, ale nie w tym przypadku.
2. Nie czuję żadnego alkoholu, tym bardziej koniaku w otwarciu.
3. Wspomniałem, że mirra nie jest dymna/okopcona. Cóż, tak jest, z tymże konotacje tak owych akordów, są wyczuwalne choć nie mają za wiele wspólnego z samą mirrą jako taką. Ujawniają się tony przygaszonego ogniska, drewna (nawet subtelnie, trzecioplanowo majaczy temat pasty do podłogi), ale nie ma to nic wspólnego z żywiczną mirrą. W tym aspekcie akord kadzidlany ma charakter dogasającego ogniska. Gdzieś tam w głębi na upartego zwolennicy Black Tourmaline, mogą poczuć dalekie echo dzieła Durbano. Do tego dodano akord żywicznej mirry, która jest bardzo charakterystyczna, wyrazista, balansująca na granicy. Zatem mamy duet żywiczno-kadzidlany zgrabnie ujęty - dla mnie sprawnie ugrzeczniony. Gdzieś tam między końcowym sercem, a bazą przewija się opoponaksowy motyw znany z Interlude.
4. Charakter perfum może się podobać, bo w temacie żywicznym jest dość oryginalny. Choć moim zdaniem przytemperowany, jakby skastrowany. Nie czuję tutaj bezkompromisowości i to mi trochę przeszkadza.
5. Dla osób mniej obeznanych z Amouage, a lubiących dymno-żywiczne perfumy, Overture może być zaskakującym, a wręcz rewelacyjnym zapachem. Dla zwolenników tejże marki, to pozycja nareszcie dobra, ciekawa, ale półka niżej od wielkich dzieł.
Per saldo jest dobrze :D

nickynick

Forumowicz

Post13 października 2019, 09:55 - N

Jeśli wpisac w Google główne nuty Overture, to wyszukiwarka wydaje Remy Martin Louis XIII, legendarny „stoletni” koniak. I rzeczywiście, od pierwszych minut aromat otwiera się szlachetnym dojrzałym koniakiem. Ale to nie jest „o nawaleniu sie” on zanurza w przytulna atmosfere, pozwala się zrelaksować, aromat dobrego koniaku jest tu dyskretny, a nawet wtórny.
Koniak stopniowo znika w tle, jakby parował na gorącym kadzidle, zamieniając się w otaczający go dym. Na tym etapie aromat staje sie nieco gotycki. Gra drzewa sandałowego i mirry kojarzy się z salą w średniowiecznym zamku, aromat staje sie lekko zakurzony...
Baza słodko cierpka trwa dość długo i podobnie jak we wszystkich Amuage wykonana jest na wysokim poziomie.
Trwałość aromatu jest doskonała, słyszę go ok doby, chociaż aromat (jak narazie) nie jest głośny, ale znając ceche Amuage sie zmieniac z czasem nie przeszkadza mi to...
Mysle ze za miesiąc-dwa bede mogl duzo wiecej powiedziec, gdy aromat odpocznie i sie nabierze, ale na razie mogę wyciągnąć następujące wnioski:
1- Jakosciowo jest zdecydowanie o kilka kroków wyższy i lepszy od wszystkego zostało wyprodukowane przez markę w ostatnich latach. Oczywiście, on przegra obok Interlude, Epic, ale obok nich przegraja tez setki i tysiące innych perfumow.
2- To nie jest monoaromat i jest w nim znacznie więcej nut niż podano. Overture przechodzi przez wszystkie trzy główne etapy ujawnienia, z których każdy jest piękny na swój sposób.
3- W Overture nie ma nut „kontrowersyjnych”, nic mnie w niej nie drazni. Nie ma bagien, piwnic, worków ziemniaków, aromat zostal stworzony by sie podobac a nie zaskakiwac.
3- Żywica tutaj nie jest stała, a mianowicie zadymiona. Myślę, że Overture spodoba się tym, którzy lubią dymne i relaksujące zapachy.
4 - Aromat choć zadeklarowany jako męski, może równie dobrze być uniseks.

Obrazek

Machiavelli

Post13 października 2019, 10:01 - N

tornado, nickynick - super opisy! Jestem szalenie ciekaw tych perfum i już nie mogę się doczekać kiedy przetestuję. Jeszcze jedno mnie ciekawi - na jakie okazje i pory dnia/roku byście go widzieli?
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Wakabaya

Aktywny forumowicz

Post13 października 2019, 10:14 - N

Świetne opisy, @nickynick zwłaszcza, albowiem napisał to co wystarcza mi do kupienia tego w ciemno.

@Machiavelli, sezonowanie perfum to głupota, wystarczy odpowiednia aplikacja.

nickynick

Forumowicz

Post13 października 2019, 11:03 - N

Dla mnie on sie kojarzy z takim nastrojem jak na obrazku ;)
Chyba na clodna polowe roku, od jesieni do wczesnej wiosny, a jest dzienny czy wieczorny ciezko tez powiedziec bo po naniesienu czuje go na sobie ok doby, narazie projekcja jest slaba ale trwalostc bardzo dluga.

Obrazek
Ostatnio edytowano 13 października 2019, 11:10 - N przez nickynick, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie