Teraz jest 20 października 2020, 17:32 - Wt

• Reklama

Gallagher Fragrances - Amongst Waves

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Gallagher Fragrances - Amongst Waves (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
50%
4 - Dobry
1
50%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Post31 lipca 2019, 08:07 - Śr

rok wydania:
2017
twórca: Daniel Gallagher
n.g.: imbir, zielone jabłko, melon, lima, pomarańcza i granat
n.s.: nuty wodne, irys, sól morska i tulipan
n.b.: paczula i wanilia.

Obrazek

Testuję powoli kolejne perfumy Daniela Gallaghera, który choć ma na swoim koncie wiele kompozycji, a niektóre z nich docierały do finałów konkursów na najlepsza rzemieślnicze perfumy, to chyba nie przebił się u nas jeszcze do szerszej
Amongst Waves sprawił mi trochę kłopotów, długo nie mogłem przebić się przez jego kakofoniczne otwarcie, w którym wszystkie nuty zdają się ignorować klasyczny "trójpodział" i próbują wybrzmieć jednocześnie. Dopiero z czasem zapach się uspokaja, układa, a kompozycję zaczyna dominować intensywnie i naturalnie pachnący melon, zanurzony z słone, morskiej wodzie, na bazie powstałej z połączenia kwaśnawej paczuli i słodkiej wanilii. Trochę to połączeni moim zdaniem zgrzyta a dodatkowo denerwowało, bo długo nie mogłem sobie przypomnieć gdzie czułem podobną bazę. Aż w końcu mnie olśniło, ta sama paczula z wanilią, wraz z dodającą kwaśności limonką jest w Roadsterze Cartiera. Zamieńcie tamtą miętę na melona z nutami morskimi (+ szczyptę chaosu), podkręćcie na plus parametry i otrzymacie Amongst Waves.
4-/6

srG

Perfumaniak

Re: Gallagher Fragrances - Amongst Waves

Post31 lipca 2019, 19:42 - Śr

No widzisz, to dla mnie otwarcie jest najlepsze w AW. Później bardzo irytuje mnie dominujący melon.
Moim zdaniem to najgorszy zapach od Gallagher.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post31 lipca 2019, 20:16 - Śr

A jak prezentuje się reszta kolekcji? Czy te wszystkie branżowe wyróżnienia mają odzwierciedlenie w jakości?

srG

Perfumaniak

Post31 lipca 2019, 20:34 - Śr

Fineapple, O'Fraiche czy Bergamust to nieinwazyjne, ale oryginalne i przede wszystkim naprawdę dobre perfumy. Żadne nie jest w moim stylu, ale nie da się im odmówić wysokiego poziomu.
W przypadku Gallaghera nie ma się co martwić o jakość, niemniej do wszelakich konkursów polecam podchodzić ze sporym dystansem, wliczając w to A&OA, którego finalistą był, moim zdaniem niezbyt udany, Rosé All Daé (a przykładów słabych zapachów, które się dostawały do tego etapu bądź go wygrywały w mojej opinii nie brakuje).

wahoo

Perfumaniak

Post31 lipca 2019, 21:16 - Śr

Pozostałe kompozycje prezentują mniej więcej podobny poziom, nie ma na pewno wśród nich żadnej, która choćby zbliżała się do najwyższej oceny na forum. Postaram się o pozostałych skrobnąć parę zdań w najbliższych dniach.
Inna sprawa, że odczuwam ostatnio przesyt seryjnym testowaniem kolejnych zapachów, zrobiłem się przez to chyba bardziej wybredny i wybrzydzający, łatwiej mi pisać o wadach zapachów niż ich zaletach. ;)

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post08 sierpnia 2019, 21:57 - Cz

Wziąłem zestaw próbek, który był na naszym bazarku. Był w nim i bohater wątku, to mogę coś o nim napisać. Faktycznie, początek jest mocno owocowy. Czuć głównie melona, ale jakieś inne zapachy również się przebijają. Później wychodzą inne nuty, zapach robi się "cieplejszy" i chyba dla mnie ciekawszy. Słodycz i nuty wodne dominują i urozmaicają kompozycję. Niby fajnie, ale strasznie technicznie i nowocześnie, w wersji której nie lubię. Na ten moment jestem na nie, ale to tylko pierwsze wrażenie. Na plus parametry.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post05 września 2019, 07:39 - Cz

Ponosiłem i nie mogę się do nich przekonać. Tak jak opisywał wahoo, początek to walka różnych składników o dominację. Jak już wygra ją melon, to na chwilę zapach robi się owocowy, by po czasie zrobić się słono słodki. Jak lubisz zapach lodów słony karmel, to będzie Ci się ten akord podobał. Mi nie szczególnie. Również technicznie mnie ten zapach nie przekonał. Za dużo, za bardzo, za chaotycznie. Ale parametry ma świetne. Jeżeli szukasz owocowych perfum na bazie słono słodkiej to jest to dobry krok. Dla mnie niestety to ślepa uliczka.

Na ten moment dla mnie 3.

wahoo

Perfumaniak

Post24 października 2019, 14:11 - Cz

Na marginesie: perfumy Gallaghera pojawiły się w Lulua.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post25 października 2019, 20:50 - Pt

I bardzo mnie t wiadomość cieszy. Może coś wpadnie do koszyka. ;)

parker

Forumowicz

Post20 czerwca 2020, 13:49 - So

Ze znanych mi zapachów Gallaghera zdecydowanie najlepiej wypada dla mnie Rose All Dae. Rekomendowany na jesienno-zimowe dni u mnie sprawdza się znakomicie w wyższych temperaturach. Słodkość i róza, za którymi generalnie nie przepadam, przebita jest tutaj elementem metalicznym i robi to na mnie niesamowite wrażenie. Polecam.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex