Teraz jest 20 października 2020, 18:14 - Wt

• Reklama

Givenchy - Play

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Givenchy - Play (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
5%
2 - Słaby
1
5%
3 - Przeciętny
7
32%
4 - Dobry
8
36%
5 - Bardzo dobry
5
23%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 22

• Autor
  • Wiadomość

Bach_rules!

Perfumaniak

Givenchy - Play

Post05 marca 2012, 22:31 - Pn

W różnych wątkach piszecie o G. Play Intense, choć osobnego tematu z ankietą o nim nie znalazłem. Jak przy nim wypada wersja podstawowa?

Dla mnie jest to odkrycie. Uwielbiam drzewne klimaty. Może brak w nim złożoności, może niektórym wyda się płaski, czy monotonny. Ja zaś delektuję się drzewnym sercem, cytrusowe otwarcie nie jest przy nim istotne. (dla mnie oczywiście). Wiele do życzenia pozostawia trwałość (po 4,5 h zanika u mnie niemal całkowicie). Projekcję oceniłbym na średnią.

Pragnę nadmienić, że wciąż jestem świeży (tzn. początkujący) i jeśli ktoś z Was napisze mi, że GP to g... nie leżące nawet obok prawdziwie pięknych i głębokich drzewnych zapachów - przyjmę "z pokorą i uniżeniem". 8-)

Swoją drogą - nikt z Was nie używa tego pachnidła?

Głowa: pomarańcza, bergamotka, grejpfrut, mandarynka; Serce: kawa, drzewo, pieprz; Baza: wetiweria, paczuli

Wersja Intense pomniejszona jest o pomarańczę i grejpfrut, a wzbogacona o labdanum i tonkę w bazie. Nie wąchałem.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 06 marca 2012, 19:53 - Wt przez Bach_rules!, łącznie edytowano 2 razy

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Re: Givenchy - Play

Post06 marca 2012, 15:23 - Wt

Fajny flakon, kolor nie sugeruje drzewnych klimatów, muszę sprawdzić, choć mam uczulenie na zapachy znikające po 4h.

Tomek

Forumowicz

Post06 marca 2012, 15:29 - Wt

Ja zapachu nie znam. Jednak skoro poruszono kwestię wyglądu flakonu to powiem że dla mnie jeden z najgorszych. Paskudny.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post06 marca 2012, 15:36 - Wt

Tomek napisał(a):Ja zapachu nie znam. Jednak skoro poruszono kwestię wyglądu flakonu to powiem że dla mnie jeden z najgorszych. Paskudny.

Podpisuję się pod tym. Też nie znam zapachy, a do testów zniechęcił mnie właśnie ten flakon nawiązujący niby do odtwarzacza mp3.

lichu

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post06 marca 2012, 15:40 - Wt

Jest przyjemny i nietrwały, zdecydowanie wole wersje intense.

matlak

Aktywny forumowicz

Post06 marca 2012, 16:09 - Wt

Spsikałem się niedawno w SP wersją intense... na początku pachniał bardzo słodko i gęsto, dla mnie nawet ta słodycz szła w kierunku tego "gęstego miodku" z chergui.... lecz po jakiejś godzince przestało być gęsto i nawet miło, zapach stał się strasznie monotematyczny, taki poprostu słodki i zaczął troszkę mnie męczyć. Za to z trwałością lepiej było bo czułem go caalutki dzień (chociaż nie koniecznie chciałem)

a zwykłego play nie wąchałem :D

Bach_rules!

Perfumaniak

Post06 marca 2012, 19:30 - Wt

Ha! Właśnie ta monotematyczność przyjemnego, klubowego drewienka mnie urzekła...
Znawcy na pewno znajdą poszczególne składniki, ja jeszcze się uczę.
Intense nie próbowałem, próbowałem właśnie klasyka.
Nie zrażajcie się wizażem flakonu :roll:
Zachęcam do testów i wypowiedzi zwłaszcza "starych wyjadaczy"

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post06 marca 2012, 20:52 - Wt

Zgadzam się z lichem.Przyjemny,aczkolwiek mało trwały zapach.I również wolę zdecydowanie nieco słodszą i trwalszą jego wersję (Intense),którą miałem nawet przyjemność mieć w swojej kolekcji.

Bach_rules!

Perfumaniak

Post07 marca 2012, 13:19 - Śr

Wczoraj dokonałem testu nadgarstkowego GPlay i GPlay Intense. Trwałość intense jest tylko odrobinę lepsza na mnie. Projekcja podobna, może nawet lepsza w wersji podstawowej. Intense jest stonowany, jakby słodko zaokrąglony, Play jest bardziej kanciasty, wyraźniejszy (te wycięte w wersji Intense cytrusy robią swoje) i bardziej liniowy. Gdy Int. odpływa w kierunku słodkości, to Play trwa w drewnie (i kadzidle?). Trwałość nienajlepsza: 4 godziny wyraźnie, potem przy skórze, ślad ledwie wyczuwalny po 12 h.
Osobiście wolę Play.
Ostatnio edytowano 07 marca 2012, 23:06 - Śr przez Bach_rules!, łącznie edytowano 1 raz

lichu

Post07 marca 2012, 14:00 - Śr

No to czeka Ciebie zakup nowego Givenchy, wersji sport nie polecam jest najgorsza ze wszystkich.

kapłan

Post10 kwietnia 2012, 13:35 - Wt

Testuję sobie dziś podstawową wersję Play. Spodziewałem się, że będzie gorzej. Na pewno znajdzie się w massmarkecie sporo kompozycji pachnących gorzej.

Otwarcie pominę, bo to jakaś syntetyczny potworek, ale serce jest ok i nawet mógłbym od czasu do czasu tak pachnieć. Nuty brzmią tu dość egzotycznie: kwiat kawowca i sandałowiec Amyris. Akord wdaje mi się nawet oryginalny, taki słodko-drzewny. Rewelacji nie ma, ale tragedii też nie.

Cena to oczywiście małe nieporozumienie, no ale rozumiem, że trzeba było z czegoś Timberlake'a opłacić. Flakon mi się podoba, bo to ma być gadżet - coś co wrzucasz do plecaka razem z ipodem, podręcznikiem historii i spodenkami do wf-u - a nie ozdoba półki w łazience.

Krzysztof M.

Post11 kwietnia 2012, 17:27 - Śr

Dzisiaj pozwoliłem sobie psiknąć wersję Intense i większych olfaktorycznych doznań nie przyniósł. Przyjemny, ale nie żeby szaleństwo jakieś. Alternatywa dla gustujących w La Nuit de l'Homme YSL czy Mont Blanc Presence. Niczym nowym nie zaskakuje. Nie oceniam, bo ankieta dotyczy "słabszej wersji" więc spróbuję w następnym wejściu.

tomson69

Aktywny forumowicz

Post28 lutego 2013, 16:39 - Cz

Używałem wcześniej wersji Intense i chciałem sprawdzić wersję podstawową która jakiegoś wielkiego szału nie zrobiła na mnie. Wersja Intense jest lepsza i różni się od podstawowej tym, że jest bardziej słodka. Poza tym trwałość nie jest zbyt rewelacyjna

Agrest

Forumowicz

Post02 czerwca 2013, 19:56 - N

Ostatnio postanowiłem przetestować wersje Intense. Jeśli chodzi o trwałość to stosunkowo słaba 4-5h. Z projekcją też za specjalnie szału nie ma.
Jak dla mnie testowana wersja to przeciętny zapach bez historii ;)

Ofis

Post28 lipca 2013, 17:41 - N

Na mnie trwałość tego zapachu to spokojnie 10h. Poza tym przyjemny.
Sprzedaż/wymiana: viewtopic.php?f=52&t=7756

lichu

Post28 lipca 2013, 17:57 - N

Wersja play leather to bardzo udana kompozycja ale próżno jej szukać w Polsce ;(

mich486

Forumowicz

Post06 sierpnia 2013, 08:41 - Wt

Mam próbkę Play Intens.
Jak prysnąłem na bleterek to musiałem go w nocy wynieść z pokoju. Nie dawał mi spać. Dla mnie mocny i nieprzyjemny, duszący.
Nie czuje w nim kawy na którą liczyłem.
Projekcja po jednym strzale większa od A*Men, ale o ile A*men jest dla mnie przyjemny i wyraźnie czuję w nim czekoladę to w intens nie wyczuwam poszczególnych składników a i sam zapach nie podoba mi się.

bobi5445

Forumowicz

Post08 sierpnia 2013, 20:04 - Cz

Przewspaniały zapach. Trwałość 11 godz do 12 , projekcja bardzo dobra. Jeden z najlepszych zapachów na wiosnę i lato. Aż wstyd się przyznać że woda toaletowa jest z nami na rynku już 5 lat, a ja dopiero od 2 tygodni się nią delektuje i rozkoszuję. Mowa oczywiście o GIVENCHY PLAY FOR HIM. P.s Klasa sama w sobie, w końcu to Givenchy.

tomson69

Aktywny forumowicz

Post09 sierpnia 2013, 00:38 - Pt

bobi5445 napisał(a):Przewspaniały zapach. Trwałość 11 godz do 12 , projekcja bardzo dobra. Jeden z najlepszych zapachów na wiosnę i lato. Aż wstyd się przyznać że woda toaletowa jest z nami na rynku już 5 lat, a ja dopiero od 2 tygodni się nią delektuje i rozkoszuję. Mowa oczywiście o GIVENCHY PLAY FOR HIM. P.s Klasa sama w sobie, w końcu to Givenchy.

Jeżeli tak bardzo Ci się podoba to sprawdź wersję Play Intense. Według mnie o wiele lepsza

SOP3L

Forumowicz

Post20 stycznia 2014, 00:47 - Pn

Jak dla mnie bardzo fajny, młodzieżowy zapach na wieczór do koszuli.
Delikatnie poważny ale nie do końca i przez to uważam, że jest to zapach dla młodych panów po 20 roku życia.

Osobiście tak jak pisałem wyżej, używam w okresie jesienno-zimowym do koszuli i do klubów.

Zapach slodkawy aczkolwiek nie mdlacy. Czuć go w najmniej oczekiwanym momencie.
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie