Teraz jest 23 października 2020, 08:25 - Pt

• Reklama

Aedes de Venustas- Musc Encensé

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Aedes de Venustas- Musc Encensé (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 0

• Autor
  • Wiadomość

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Aedes de Venustas- Musc Encensé

Post24 lipca 2019, 11:46 - Śr

Aedes de Venustas ( z łac. Świątynia Urody) zostało założone w 1995 przez Karla Bradla i Roberta Gerstnera jako olfaktoryczna galeria sztuki. Od 2012 marka funkcjonuje również jako niszowy dom perfumeryjny, który za cel stawia sobie tworzenie perfum w duchu „współczesnego baroku”.
Barokowy kształt flakonu powtarzany w kolejnych kompozycjach różniący się tylko barwą oraz nieskrępowana wolność zatrudnianych perfumiarzy do eksperymentowania z najodważniejszymi, współczesnymi składnikami – oto flagowe elementy zapachów Aedes de Venustas.

Perfumiarz Ralf Schweiger połączył mineralność kadzidła ze zwierzęcym ciepłem piżma, mleczno-migdałową kremowość z aromatycznymi akordami szałwii i nutami drzewnymi. Powstał zapach boski i cielesny zarazem. Musc Encense na przemian: hipnotycznie, niemal seksualnie przyciąga, aby chwilę potem - budzić onieśmielający podziw. Wyjątkowy zapach podkreślający charakter człowieka pełnego kontrastów.

Nuty:
Piżmo tonkińskie (Moschus Moschiferus), ambra, szałwia muszkatołowa, mineralne kadzidło, drzewo kaszmirowe, kremowe mleko migdałowe oraz tonka.

aedes-min.jpg

Zapach kupiony zupełnie w ciemno i muszę powiedzieć, że ten blindbuy okazał się jednym z lepszych w ostatnim czasie!
Oczywiście nie jestem w stanie przedstawić tego zapachu w pełnej okazałości, gdyż muszę go lepiej poznać ale już mogę powiedzieć, że kompozycja jest nadywraz udana.
Od samego początku zapach jest nieprzeciętnie intymny, cielesny, bardzo zmysłowy. Esencja z tego flakonu czaruje, jest... jakby to powiedzieć... w moim odczuciu- przezroczysta. Niewidzialna. Kompozycja nie razi projekcją ale w tym akurat przypadku jest to, powiedziałbym- wskazane, gdyż zapach jest na tyle intymny, że jest przeznaczony wyłącznie dla bliskich osób :D
Tak by mogło pachnieć moje ciało. Kompozycja jest niczym druga skóra, namiętnie wpija się w skórę, pozostawiając zwiewny aromat, który hipnotyzuje.
Delikatne piżmo (czułem nawet w pewnym momencie nuty owocowe!) przeplata się z nutami ziołowej natury szałwii z- dosłownie, muśnięciem kadzidła i szczyptą słodkości kremowej, wręcz mlecznej tonki.
Całość sprawia wrażenie harmoni i bardzo satysfakcjonującej spójności użytych w kompozycji składników.

I do tego flakon... piękny, masywny, z równie solidną otwieraną "zasuwą" na atomizer :mrgreen:
Umieszczony ciasno w pudełku, również znakomitej jakości, pokrytym przyjemnym meszkiem.
Re-we-la-cja!
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 25 lipca 2019, 18:02 - Cz przez supermariobros, łącznie edytowano 6 razy
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

maciejb1986

Aktywny forumowicz

Re: Aedes de Venustas- Musc Encensé

Post24 lipca 2019, 12:22 - Śr

Fajna recenzja Mario, już się doczekać nie mogę, tak podejrzewałem że może być więcej niż dobrze. Aedes de Venustas potrafi wypuścić więcej niż przyzwoite rzeczy, np. mój ulubiony irys nazareński, jedzie też do mnie odlewka Copal Azur :)
https://www.fragrantica.com/member/1127825/
Mój mały stragan:https://www.perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=24043
Over thinking, over analyzing, separates the body from the mind.

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post24 lipca 2019, 13:31 - Śr

W kompozycji wyczułem kilka razy bardzo fajny, herbaciany akcent :)
Odnośnie parametrów... nie wiem, czy to kwestia tego, że ten zapach tak dobrze współgra z moją skórą, ale po 4h jest już naprawdę leciutko wyczuwalny na skórze.
Czytałem o słabej projekcji tej kompozycji ale opinie o jej trwałości były bardzo pochlebne... :roll:
Foliowy Ranger

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post25 lipca 2019, 08:12 - Cz

Baaaardzo czysty zapach. Jeżeli uważasz, że dane perfumy pachną jak świeżo wyprana i wyprasowana koszula, to bohater wątku pachnie żelazkiem, które ją prasowało. Dla miłośników piżma przedstawionego w ten sposób pozycja obowiązkowa do testów. Co do parametrów to na mnie również siedziały przez większość dnia, ale są bardzo dyskretne.
Ostatnio edytowano 25 lipca 2019, 08:23 - Cz przez M_Michal, łącznie edytowano 1 raz

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post25 lipca 2019, 08:22 - Cz

Wczorajsze trzy chmury na ręcę siedziały na mnie jakieś 6-7h. Przez ostatnie godziny był wyczuwlany bardzo blsiko skóry.
Ponoszę więcej to dam znać jak prezentują się parametry.
Foliowy Ranger

Powrót do Perfumy unisex