Teraz jest 25 października 2020, 06:41 - N

• Reklama

Chanel - Pour Monsieur (Concentree)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Chanel Pour Monsieur (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
67%
5 - Bardzo dobry
1
33%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

Tomek

Forumowicz

Chanel - Pour Monsieur (Concentree)

Post25 sierpnia 2011, 10:52 - Cz

Obrazek

Są to dwa różne zapachy. Oczywiście jest to ten sam typ, mają podobne nuty, ale jednak pachną inaczej. Pour Monsieur Concentree NIE JEST wzmocnioną wersją Pour Monsieur. Nie jest też jakoś wyjątkowo mocne.

Dla mnie trwałość Pour Monsieur jest dobra, jak na tego typu dość lekki zapach. Jeśli szukasz czegoś trwalszego, spróbuj Dior Eau Sauvage i Robert Piguet Cravache, oba zapachy są niemal kopią Pour Monsieur, mają te same nuty i pachną prawie tak samo.

Nie znam BdP Creed, faktycznie też pachnie jak Pour Monsieur?

aleksander

Super Perfumaniak

Re: Chanel Pour Monsieur vs Pour Monsieur Concentree

Post25 sierpnia 2011, 10:54 - Cz

Tomek napisał(a):Pour Monsieur Concentree [...] Nie jest też jakoś wyjątkowo mocne.

Tu bym się nie zgodził.
Jak za pierwszym razem go użyłem, budziłem się w nocy od tego zapachu.

pirath

Super Perfumaniak

Post25 sierpnia 2011, 10:54 - Cz

pytanie ile go zaaplikowałeś aleksandrze ;)

aleksander

Super Perfumaniak

Post25 sierpnia 2011, 10:56 - Cz

Normalnie.
12 - 14 psików.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post25 sierpnia 2011, 10:56 - Cz

aleksander napisał(a):Normalnie.
12 - 14 psików.

No właśnie. Więc wszystko szyk. ;) ;) ;)

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 sierpnia 2011, 09:41 - N

Miałem okazję powąchać dziś Pour Monsieur Concentree. Zapach jest przepiękny. Jest to zupełnie coś innego niż zwykły zielony Pour Monsieur. Gałkę muszkatołową faktycznie czuć w dużych ilościach. Odbiór jest taki, że jest to zapach przede wszystkim przyprawowy (jest tak również kardamon) i ciepły. Oprócz przypraw reszta nut jest wymieszana bardzo dobrze, takie mam wrażenie, nic specjalnie się nie wyróżnia, nie "wystaje", takie odnoszę wrażenie. Zapach nie przechodzi jakiejś drastycznej metamorfozy, jak np. wąchany przeze mnie rano Habit Rouge. Jest odrobinę ostrzejszy w otwarciu, a potem się ociepla i bardzo delikatnie wysładza, za co odpowiadają zapewne wanilia i opoponax w bazie. Nie lubię niestety testów w perfumeriach, bo sporo mi zawsze umyka i chętnie przetestowałbym ten zapach z próbki w domu, bo jest ze wszech miar warty uwagi. Kompletnie nie czuć, że pochodzi z 1989 roku. Pachnie jak najnowsza niszowa premiera i mógłby spokojnie zająć swoje miejsce w Q. z dwa razy wyższą ceną na metce. Znajduję tu całkiem sporo podobieństw do równie świetnego jeśli nie lepszego Coeur De Vetiver Sacre L'Artisana. Ale tam jest herbata, a tu nie ma herbaty. Po prostu nie wiem, jak mogłem tak długo nie znać tej kompozycji Polge'a.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post28 sierpnia 2011, 09:41 - N

kapłan napisał(a):Miałem okazję powąchać dziś Pour Monsieur Concentree. Zapach jest przepiękny. Jest to zupełnie coś innego niż zwykły zielony Pour Monsieur. Gałkę muszkatołową faktycznie czuć w dużych ilościach. Odbiór jest taki, że jest to zapach przede wszystkim przyprawowy (jest tak również kardamon) i ciepły. Oprócz przypraw reszta nut jest wymieszana bardzo dobrze, takie mam wrażenie, nic specjalnie się nie wyróżnia, nie "wystaje", takie odnoszę wrażenie. Zapach nie przechodzi jakiejś drastycznej metamorfozy, jak np. wąchany przeze mnie rano Habit Rouge. Jest odrobinę ostrzejszy w otwarciu, a potem się ociepla i bardzo delikatnie wysładza, za co odpowiadają zapewne wanilia i opoponax w bazie. Nie lubię niestety testów w perfumeriach, bo sporo mi zawsze umyka i chętnie przetestowałbym ten zapach z próbki w domu, bo jest ze wszech miar warty uwagi. Kompletnie nie czuć, że pochodzi z 1989 roku. Pachnie jak najnowsza niszowa premiera i mógłby spokojnie zająć swoje miejsce w Q. z dwa razy wyższą ceną na metce. Znajduję tu całkiem sporo podobieństw do równie świetnego jeśli nie lepszego Coeur De Vetiver Sacre L'Artisana. Ale tam jest herbata, a tu nie ma herbaty. Po prostu nie wiem, jak mogłem tak długo nie znać tej kompozycji Polge'a.

W pełni zgadzam się z Twoim opisem, kapłan. Dokładnie tak samo odbieram Pour Monsieur Concentree. To doskonałe, a przed wszystkim przepiękne męskie pachnidło. Ja nawet preferuję tę wersje nad klasyka, ktory ma jednak bardziej szyprowy, a mniej przyprawowy charakter (choć wciąż jest świetny bez dwóch zdań). Jeżeli chodzi o ceny, to sugeruję obserwować allegro. Można trafić okazję (ostatnio widziałem po 140 zł za 75 ml).

Powrót do Perfumy męskie