Teraz jest 27 października 2020, 10:05 - Wt

• Reklama

Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Ginepro di Sardegna

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Ginepro di Sardegna :

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
25%
5 - Bardzo dobry
9
75%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

qudlat

Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Ginepro di Sardegna

Post16 czerwca 2019, 16:34 - N

Opis na Fragrantica.pl:

Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Ginepro di Sardegna został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Mélanie Carestia. Nutami głowy są jałowiec, bergamotka, pieprz, ziele angielskie i gałka muszkatołowa; nutami serca są szałwia i cyprys; nutą bazy jest cedr virginia.

Obrazek

Ziołowe otwarcie, z dość mocno wybijającą cię nutą jałowca i delikatną drzewną bazą. Raczej bliskoskóny.
Bardzo przyjemny i delikatny letni zapach, inny od tych, które dotąd poznałem. Jak zeszłym roku po pierwszym kontakcie z tym zapachem przeszedłem obok niego obojętnie to teraz dwa dni po otrzymaniu próbki stałem sie posiadaczem calego flakonu:)

Polecam testy bo nie każdemu może przypaść do gustu.

Patryk33

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Acqua di Parma Blu Mediterraneo - Ginepro di Sardegna

Post16 czerwca 2019, 16:59 - N

Owszem, fajny, przyjemny, ale Cedro di Taormina jeszcze lepszy, szczególnie parametry

qudlat

Post16 czerwca 2019, 17:13 - N

Nie miałem okazji ich testować ale mam w planach nadrobić braki od AdP bo juz testowane zapachy tej marki przypadły mi do gustu w wiekszości przypadków

Nie cytuj w całości ostanich postów , używaj opcji odpowiedz !

wojtqq

Forumowicz

Post19 lipca 2019, 19:50 - Pt

Świetny uniseks, skłania się nieco w męską stronę. Ze stajni AdP póki co poznałem dopiero kilka kompozycji, ale Ginepro di Sardegna póki co przoduje w moim rankingu. Piękne połączenie jałowca z cedrem, doprawione pieprzem. Całość delikatnie żywiczna i nieco słodka. Trwałość na mnie podobna do Fico di Amalfi, czyli ok. 6-8h, projekcja delikatna przez ok. 2h, dalej bliskoskórnie, ale czuję je bez szurania nosem po skórze. To wszystko przy 5-6 strzałowej aplikacji. Rewelacyjne perfumy na temperatury 25+

Pilsner

Forumowicz

Post20 lipca 2019, 09:53 - So

Nie mogłem go znaleźć na forum, a to dlatego, że podobno zalicza się do uniseksów. Cóż, z linii Blue jest chyba najmniej kobiecy (czego nie można powiedzieć o Arancia, Bergamotto i Fico).

W mojej ocenie na pierwszy plan wybija się liść laurowy, może dlatego, że skojarzenie jałowca w moim wyobrażeniu to Gin Lubuski ;)

Super zapach na wakacje, lniana koszula, szorty, esapdryle, wczasy na południu Europy - to są moje skojarzenia.

Trwałość max 5h, ale zapach jest wyczuwalny przez cały ten czas. Może z ubrań unosi się trochę dłużej. Ode mnie 5.

alpaczino

Aktywny forumowicz

Post05 sierpnia 2019, 10:07 - Pn

Bardzo lubię Ginepro tak, jak inne zapachy z linii Blu Mediterraneo - perfumy upalnego lata.
Włosi wiedzą, jak zrobić je dobrze i nie bawią się w profilowanie wg. płci.
:arrow: Moja ocena - bdb
pozdrawiam

Auriga

Forumowicz

Post17 sierpnia 2019, 08:26 - So

Bardzo elegancki, formalny zapach dla zadbanego mężczyzny. Wyrafinowany, naturalnie pachnący, przyprawowy z nutą ginu, pełny ale jednocześnie świeży; tutaj człowiek nie wyczuwa żadnej chemii. Otwarcie jest ostre, mocno przyprawowe; po solidnej aplikacji jałowiec pospołu z pieprzem urwie nos albo przyprawi o ból głowy. Po przyschnięciu dostajemy naturalnie pachnącą mieszankę jałowca z gałką muszkatołową & cedrem, wszystko wybełtane po mistrzowsku. Zapach w bazie jest lekko słodkawy, ale to jest delikatna słodycz, przyprawowa, naturalna. Woda nadaje się do stosowania prze cały rok za wyjątkiem upałów i siarczysty mrozów.

Właściciel zapachu to mężczyzna w średnim wieku oraz starszy pan w garniturze. Woda jest bezpieczna dla otoczenia, nie rzuci tłumu na kolana, nie rozgoni tłumu na cztery wiatry ale na pewno wyróżni z tłumu swojego właściciela / nosiciela. Zastosowanie to biuro, spotkania formalne, kawiarnia, restauracja, wieczorne wyjścia latem; nie pasuje do siłowni, T-shirta, nie pasuje dla młodzieży, mimo że nie zalatuje warsem / kremem do golenia jak to często się zdarza w innych wodach tego producenta. Moim zdaniem to najlepszy zapach z niebieskiej linii Blu Mediterraneo.

Trwałość do 6h po dobrej aplikacji (3x klatka, 2x kark) z atomizera podróżnego. Projekcja umiarkowana przez 2h ale na otwarciu projekcja jest duża; zapach wyczuwalny przez cały czas. Po dodatkowym spryskaniu kołnierzyka koszuli siedzi dłużej, choć mała w pracy na odświeżenie się przyda. Wodę trzymam w atomizerze podróżnym, zlewaną z (tanich) próbek producenta więc nie wiem jak działają atomizery w oryginalnych butlach. Warty wypróbowania przynajmniej z próbki 2ml.
Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie

Patryk33

Post19 sierpnia 2019, 15:38 - Pn

Jaki on formalny? Przecież ten świeżak do polo i t-shirta też doskonale się nadaje. Formalny to jest m7, albo Jubilation :)

Auriga

Forumowicz

Post19 sierpnia 2019, 15:53 - Pn

Jak tam stryjenka uważa... Dla mnie trochę dziwnie będzie wyglądał gość w T-shircie na plaży, od którego zawieje jałowcem z przyprawami, tak samo jak gość w garniturze pachnący świeżymi glonami typu Bvlgari Aqva Marine. No, ale wiadomo gusta są rożne ;)

Patryk33

Post19 sierpnia 2019, 21:29 - Pn

To ty w T-shircie na plaży siedzisz? Ja tam w kąpielówkach :D
Dla mnie tak, czy siak jest to zwiewny cytrus ;)

wojtqq

Forumowicz

Post21 sierpnia 2019, 07:00 - Śr

Moim zdaniem są na tyle uniwersalne, że nie zaraziłby mnie do siebie zapachem Seba w tshircie, czy prezes w garniturze pachnący tak dobrym zapachem.

alpaczino

Aktywny forumowicz

Post30 sierpnia 2019, 09:44 - Pt

Ja także uważam, że są uniwersalne. Ostatnio bardzo często je noszę zarówno do koszuli, jak i do polo. 8-)
Moim zdaniem jest to przede wszystkim letni zapach o szerokim zastosowaniu.
pozdrawiam

Auriga

Forumowicz

Post02 września 2019, 14:39 - Pn

Aktualizacja | 20°C | trwałość 9 godzin po solidnej aplikacji (4x klatka, 2x kark, 2x kołnierzyk koszuli); umiarkowana projekcja 4 godziny. Parującą z ciała woda toaletowa nasącza oparami koszulę, miesza się z warstwą na kołnierzyku; przez wiele godzin tworzy przyjemną sferę wokół właściciela. Dekant w pracy nie był mi potrzebny. To tak w ramach ciekawostek...

alpaczino

Aktywny forumowicz

Post10 czerwca 2020, 14:56 - Śr

Szkoda, że już ich nie ma na oficjalnej stronie Acqua di Parma. :? :(
pozdrawiam

Powrót do Perfumy unisex