Teraz jest 19 października 2019, 03:57 - So

• Reklama

Guerlain - L’Homme Ideal Cool

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Guerlain - L’Homme Ideal Cool (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
5
45%
4 - Dobry
4
36%
5 - Bardzo dobry
1
9%
6 - Genialny
1
9%

Liczba głosów : 11

• Autor
  • Wiadomość

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Re: Guerlain - L’Homme Ideal Cool

Post29 maja 2019, 20:39 - Śr

Jeśli lubisz linie Ideal ,lubisz cologne i sport to napewno polubisz Ideal cool,coś z edt też się tam znajdzie,jutro bedzie u mnie temperatura w granicach 13-14 zobaczę jak wtedy będzie się zachowywał,projektuje ładnie ale delikatnie,bliskoskornie siedzi całkiem ok biorąc pod uwagę typ zapachu

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post29 maja 2019, 20:48 - Śr

Pewnie że ok. Ale mając taką konkurencję jak DHC czy niebieską linię AdP Oni czyli Guerlain muszą się nieco bardziej postarać a nie wydawać zapachy po prostu dobre.
Mam wrażenie, że nie mają naprawdę dobrego letniaka w męskich liniach. Nie mieli ani w Homme ani teraz w Ideal. Jedyny co mi od nich przychodzi do głowy to kilka zapachów z linii Allegoria
Ostatnio edytowano 29 maja 2019, 20:57 - Śr przez grzegorz01, łącznie edytowano 2 razy

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post29 maja 2019, 20:52 - Śr

Można powiedzieć że jako letniska można przyjąć Guerlain homme l'eau który na mnie w upały świetnie się spawowal,co do allegorii na chwile obecną wybieram ginger picante jest super!

Lucjan

Moderator

Post30 maja 2019, 10:12 - Cz

Najlepsza to była linia Homme - 4 pozycje i wybitnie letnie L'eau . Cool jest 7 w linii ale martwi coraz krótszy żywot wypustów - Cologne ma "zaledwie" 4 lata :?

Ponowiłem testy i jest nieco lepiej , może tak jak pisze Piotrek , że trzeba poczekać na upały :|

disaster3

Super Perfumaniak

Guerlain - L’Homme Ideal Cool

Post30 maja 2019, 13:14 - Cz

Kilka razy robiłem podejście do Ideal’i w S lub w D i tyle tego jest ze nawet nie pamietam co testowałem. Nie wiem co dobre a co złe. Chętnie bym ponowił testy ale się zabieram za to jak .... a flankerow przybywa :P
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post30 maja 2019, 13:22 - Cz

Bartek wszystkie są godne uwagi,zacznij od klasyka edt a potem już z górki heh,dla mnie jest to udana linia

Piter_o

Aktywny forumowicz

Post30 maja 2019, 17:58 - Cz

Podpisuje się pod słowami Lorda :)
Cologne zamówiłem dopiero kilka dni temu, jednak jestem bardzo zadowolony.
Testowałem go jeszcze kiedy był w stacjonarkach, jednak już średnio pamiętałem jak pachnie, dlatego można powiedzieć że kupiłem
go prawie w ciemno. Najbardziej bałem się tego pieprzu, ale okazało się że jest on z tych "subtelniejszych" i mi osobiście nie przeszkadza.
Ogólnie jeszcze wstrzymam się z oceną, jednak w moim rankingu jest on za podstawową wersją oraz EDP.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post30 maja 2019, 18:41 - Cz

Belial Lord napisał(a):Bartek wszystkie są godne uwagi,zacznij od klasyka edt a potem już z górki heh,dla mnie jest to udana linia

Najbardziej interesująca jest moim zdaniem wersja Eau de Parfum.

Antarjami

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post30 maja 2019, 20:39 - Cz

Mysle ze Guerlain nigdy nie zrobi typowego swiezaka jak ma np dior z homme cologne czy chanel allure sport.
Guerlain to marka dla mnie niszowa ( tak wiem,wiem co to nisza) ale oni robią naprawdę świetne perfumy ale do rzeczy.
Perfumy Guerlain są dla osób o wysokim stanie społecznym, majątkowym, np Heritage czy Habit przenoszą człowieka w inna epokę. Pamiętajcie ze oni "ubierali" w zapachy cale rodziny królewskie, gwiazdy srebrnego ekranu. Takie osoby nigdy nie będą pachnieć wynalazkiem jak DHC bo to nie ta liga, w perfumach Guerlain czuć historie, czuć dostojną Francję, czuć właśnie te łąki, pola, piękne pałace, sale królewskie, dostojne kolacje, bankiety i od początku swojej działalności idą w ta stronę. :oops:

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Antarjami

Forumowicz

Post30 maja 2019, 21:10 - Cz

Dior, Chanel maja na całym świecie bardzo agresywne reklamy. Myślę ze Guerlain "leci" na reputacji i historii rodzinnej :)
Oni nie potrzebują takiej reklamy. Mają swoich stałych klientów z "wyższej" pólki i od czasu do czasu dla mas wypuszczą np L'homme Ideal, który uwielbiam i w którym jak to powiedziała kiedyś moja ex " czuć Paryż nocą" ( przed nalotem imigrantow z afryki) ;) :lol:

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post30 maja 2019, 21:16 - Cz

też jestem fanboyem paru marek, ale bez przesady i klapek przy oczach :)

Marcin-PL

Forumowicz

Post31 maja 2019, 20:26 - Pt

Testowalem dzis ta nowosc i jak na moj nos, za wiele sie nie rozni od Cologne. Spodziewalem sie mocnej nuty mietowej, a tu taka odswiezona Cologne.

Antarjami

Forumowicz

Post05 czerwca 2019, 13:29 - Śr

wczoraj miałem okazje testować "cool" i muszę stwierdzić ze wersja Cologne jest o niebo lepsza..

disaster3

Super Perfumaniak

Post05 czerwca 2019, 16:14 - Śr

jeszcze za mało się znam na Ideal'ach ale jest bardzo bliski aby się zgodzić. Cool'a miałem już 2 razy na łapie i wtedy też dla równowagi psikałem w S na druga Cologne. Teraz w domu mam już Cologne i coraz bardziej się przychalam w stronę Cologne, że bardziej mi sie podoba i jest fajniejszy...
Sprzedam
Korek od Loewe Solo Loewe Platinum 100ml chętnie kupię!!

gienadi

Bardzo aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post06 czerwca 2019, 04:51 - Cz

Pierwszy test, trwały lecz o słabiej projekcji. Ma coś w sobie z lini loewe Solo, do końca tego zapachu miałem wrażenie że bliżej mi do loewe niż guerlain. Nie zmienia to faktu że kompozycja mi się podoba.

wahoo

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 czerwca 2019, 12:57 - Śr

Mnie również nie urzekł. "Fajny" i "kul" jest przez początkową godzinę, gdy czuć miętę, później jest sporo klasycznego Ideala, którego bazę (o zgrozo!) uzupełniono jeszcze o ambroxan. Wyłazi on dość mocno na mojej skórze i całkowicie psuje odbiór tego flankera. Cologne jest bardziej Cool.
3+/6

descentered

Aktywny forumowicz

Post23 czerwca 2019, 18:16 - N

Po teście bloterowym oceniam na 3. Szczerze, strata czasu. W poczatku coś zaświdrowało, niestety natychmiast poszło w strone ulepiasto-migdałowej słodkiej masy z domieszkami. Raczej popłuczyny po arcyważnych i ponadczasowych dokonaniach domu Guerlain, kiedy ich perfumiarstwo nosiło znamiona sztuki.

charoshi

Aktywny forumowicz

Post01 lipca 2019, 18:02 - Pn

Wczoraj cały dzień w nim chodziłem po aplikacji globalnej z dopiskiem po 4 godzinach. Przebywałem zarówno w pomieszczeniach chłodnych, jak i na dworze, gdzie słońce dawało czadu.
Wg mnie poza otwarciem z wyczuwalną wyraźną miętą niewiele różni się od wersji sport, którą miałem.
Później coś tam majaczy ta mięta, ale dla mojego nosa była ona zbyt mało wyczuwalna. Pachniał jak znany mi i solidnie przetestowany sport. Jako osobny zapach broni się - jest to fajny zapach, oryginalny i ma przyjemną bazę, która pokazuje, że nie do końca jest to świeżak. Jest dosyć ciężko, przyprawowo i pikantnie.
Ale znając podstawowego Ideala, czy sporta, to właściwie poza otwarciem nie ma tu czego szukać.
Parametry przeciętne, projekcja również nie powala.
Dałem 4.

Lucjan

Moderator

Post01 lipca 2019, 18:30 - Pn

descentered napisał(a):Po teście bloterowym oceniam na 3. Szczerze, strata czasu. W poczatku coś zaświdrowało, niestety natychmiast poszło w strone ulepiasto-migdałowej słodkiej masy z domieszkami. Raczej popłuczyny po arcyważnych i ponadczasowych dokonaniach domu Guerlain, kiedy ich perfumiarstwo nosiło znamiona sztuki.

Obecnie takiego dziwaka jak Cool należy oceniać pozytywnie :cry:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Perfumy męskie