Teraz jest 19 października 2020, 23:06 - Pn

• Reklama

Andy Tauer - L'air du Desert Marocain

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

1 - Bardzo słaby (DNO)
3
4%
2 - Słaby
5
7%
3 - Przeciętny
2
3%
4 - Dobry
1
1%
5 - Bardzo dobry
16
23%
6 - Genialny
43
61%

Liczba głosów : 70

• Autor
  • Wiadomość

Don Raul de Lucho

Perfumaniak

Post25 lutego 2012, 10:40 - So

Obrazek

Wyobraź sobie niosące ukojenie powietrze, które otacza zmęczone ciało w ciepły wieczór i chwilę, gdy słońce kryje się za horyzontem, a księżyc dopiero wstaje. Właśnie wtedy saharyjski wiatr wznosi z ulic Marrakeszu zapach orientalnych przypraw i razem ze świeżą pościelą wycisza zmysły. Do urzeczywistnienia obrazu inspirowanego Maghrebem i zatrzymania go w postaci zapachu użyto kminu i kolendry, które nadają mu ostrości. Dodanie olejku petitgrain stworzyło efekt zachodzącego słońca, a gra labdanum i jaśminu wniosła realny chłód. Podstawę tej kompozycji tworzy drzewo cedrowe splecione z wetiwerem i ambrą wokół. Powietrze pustyni pachnie wyśmienicie.
Nuty: kolendra, kmin, petitgrain, jaśmin, labdanum, drzewo cedrowe, ambra, wetiwer.
Rok powstania: 2007
Mój stragan

Buena suerte, porque yo me voy a California.

Mysza

Forumowicz

Re: Andy Tauer - L'air du Desert Marocain

Post25 lutego 2012, 17:02 - So

To chyba najłatwiejszy z zapachów Tauera.
Ma trochę Tauerowskiej "dziwności", taką charakterystyczną trudną nutę, która jednak nie dominuje i przesłania urody zapachu.
Suchy i wytrawny, ale jednocześnie przestrzenny. Wąchałam marokańskie powietrze na Sacharze i moim zdaniem nazwa dobrana została całkiem trafnie.
Już od dłuższego czasu przymierzam się do całej flaszki i wciąż nie mogę wybrać pomiędzy L'air du Desert Marocain a A Quiet Morning Miller et Bertaux.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post27 lutego 2012, 15:40 - Pn

Moja ocena; "5".
Zdecydowanie bardziej fascynujący jest Lonestar Memories, ale i bohatera niniejszego tematu, uważam za zapach udany, i reprezentatywny dla charakterystycznego " tauerowskiego sznytu ".

RayFlash

Super Perfumaniak

Post22 marca 2012, 22:24 - Cz

Mysza napisał(a):(...) Wąchałam marokańskie powietrze na Sacharze i moim zdaniem nazwa dobrana została całkiem trafnie.
(...)

Zgoła odmienne zdanie na ten temat ma sam Andy Tauer, mówiąc, że "nazwa jest wielką pomyłką" (źródło: http://www.youtube.com/watch?v=JZ_y6-aUrlA), co zresztą pokrywa się z moimi odczuciami: za nic nie potrafiłem powiązać zapachu L'Air z pustynią. Mimo całej mojej sympatii dla twórcy, L'Air nie trafia do mnie w ogóle. Nie rozumiem tego zapachu, nie przekonuje mnie w najmniejszym nawet stopniu i nie potrafię dostrzec w nim uroku. Mocno przereklamowana rzecz, moim zdaniem. Oceniam na "2".

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 marca 2012, 22:39 - Cz

Oooo, tu już pojechałeś po bandzie. Mnie L'Air nie urzekł aż tak, żebym go pożądał dla siebie, ale trzeba docenić fajną kompozycję i tzw. ogólny efekt zupełnie inny od wszystkiego, co było do tej pory. A mimo tej oryginalności łatwo i przyjemnie się go nosi. Ja daję 5.

masaj

Forumowicz

Post22 marca 2012, 22:42 - Cz

Ray - dzięki za link, jednak co do wniosków to chyba się zagalopowałeś

RayFlash

Super Perfumaniak

Post22 marca 2012, 22:58 - Cz

kapłan napisał(a):Oooo, tu już pojechałeś po bandzie. Mnie L'Air nie urzekł aż tak, żebym go pożądał dla siebie, ale trzeba docenić fajną kompozycję i tzw. ogólny efekt zupełnie inny od wszystkiego, co było do tej pory. A mimo tej oryginalności łatwo i przyjemnie się go nosi. Ja daję 5.

Nie, no po prostu starałem się uczciwie powiedzieć o moich odczuciach. :) Co do jednego to się jednak z Tobą zgodzę: "łatwo i przyjemnie" - na tym chyba zasadza się popularność tego zapachu.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post22 marca 2012, 22:59 - Cz

masaj napisał(a):Ray - dzięki za link, jednak co do wniosków to chyba się zagalopowałeś

Nie ma za co, jeśli chodzi o link. :) A co do wniosków, to w jakim sensie?...

kapłan

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 marca 2012, 23:01 - Cz

Czasem jest tak, że może coś nam umyka, co inni widzą. Ja np. nie mogę się zaprzyjaźnić z Black Afgano, którego społeczność tak hołubi. Kompletnie nie kumam, co wszyscy w nim widzą.

(Również dziękuję za link.)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post22 marca 2012, 23:03 - Cz

kapłan napisał(a):Czasem jest tak, że może coś nam umyka, co inni widzą. Ja np. nie mogę się zaprzyjaźnić z Black Afgano, którego społeczność tak hołubi. Kompletnie nie kumam, co wszyscy w nim widzą.

Ja się akurat z Tobą zgadzam w kwestii BA. To dobry zapach, ale nic nadzwyczajnego. Udana nazwa i zmyślny marketing robią swoje. :)

masaj

Forumowicz

Post22 marca 2012, 23:33 - Cz

RayFlash napisał(a):A co do wniosków, to w jakim sensie?...

chodzi o sens wypowiedzi Tauera

RayFlash

Super Perfumaniak

Post22 marca 2012, 23:37 - Cz

A konkretniej?

masaj

Forumowicz

Post22 marca 2012, 23:57 - Cz

RayFlash napisał(a):A konkretniej?

a konkretniej to wystarczy wsłuchać się w więcej niż jedno zdanie :D

klystianek

Aktywny forumowicz

Post23 marca 2012, 00:01 - Pt

chodzilo mu o to ze to nie samo powietrze ale co to wysuszone powietrze pustynne ze soba niesie na koniec dnia, zapachy z kuchni, z bazaru przyprawy itd

co do zapachu to jest, genialnie
trwalosc/obszar razenia: znakomite
zapach jest tak suchy i swietny z typowym Tauerowskim ambrowym finiszem
to jeden z tych zapachow ktory mimo iz jest ciezki to znakomicie sie go nosi na wiosne czy w letnie wieczory :)
Ostatnio edytowano 23 marca 2012, 00:03 - Pt przez klystianek, łącznie edytowano 3 razy
Top Niche: 1. Black Aoud 2. Musc Ravageur 3. L'air du Desert Marocain
Top Designer: 1. Terre d'Hermes 2. Guerlain L'Instant PH EDT 3. YSL M7

RayFlash

Super Perfumaniak

Post23 marca 2012, 00:02 - Pt

Wiem, co masz na myśli, Masaju, ale gdy przeczytasz to, co napisałem, i wsłuchasz się w parę kolejnych zdań wypowiadanych przez Andy'ego, zrozumiesz zapewne, co ja miałem na myśli. :)

Mysza

Forumowicz

Post23 marca 2012, 00:27 - Pt

klystianek napisał(a):chodzilo mu o to ze to nie samo powietrze ale co to wysuszone powietrze pustynne ze soba niesie na koniec dnia, zapachy z kuchni, z bazaru przyprawy itd

Tak, to właśnie ten efekt! Do tego zapach herbaty z cynamonem i wyschniętych wielbłądzich odchodów. Dzień się kończy, ale nagrzany piach wciąż ogrzewa powietrze - jest suche i gorące.
Ten efekt - gorącego powietrza niosącego różne zapachy - został świetnie oddany.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post23 marca 2012, 00:43 - Pt

Otóż to, Myszo i Klystianku! Zapach marokańskiego suku, niesiony pustynnym powietrzem. :)

Niesamowicie ujmujący gość z tego Tauera. Chciałbym polubić L'Air, choćby tylko z samej sympatii do niego, ale niestety nie potrafię. :]

masaj

Forumowicz

Post23 marca 2012, 08:48 - Pt

RayFlash napisał(a):Wiem, co masz na myśli, Masaju, ale gdy przeczytasz to, co napisałem, i wsłuchasz się w parę kolejnych zdań wypowiadanych przez Andy'ego, zrozumiesz zapewne, co ja miałem na myśli. :)

No niestety w wypowiedzi Andy'ego nie znalazłem nic co mogło by stanowić dla ciebie oręż :-)
Jak dla mnie Tauer w żaden sposób nie podważył trafność nazwy w kontekście samego zapachu, można by rzecz że wręcz przeciwnie.
A czy nasze odczucia korespondują z tym to już zupełnie inna bajka i każdy ma prawo do własnego zdania.

belor

Post23 marca 2012, 09:07 - Pt

Niestety,mam podobne zdanie do Raya i również oceniłem na dwa. Nie poznałem się widać na dobrej rzeczy, bywa.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post23 marca 2012, 10:53 - Pt

Tauer ma swój bardzo specyficzny, trochę nieokrzesany styl. Nie każdy go akceptuje. Ja uwielbiam. ;)
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex