Teraz jest 28 października 2020, 06:08 - Śr

• Reklama

Amouage - Portrayal Man

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Amouage - Portrayal Man (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
4%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
7
30%
5 - Bardzo dobry
9
39%
6 - Genialny
6
26%

Liczba głosów : 23

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Amouage - Portrayal Man

Post18 kwietnia 2019, 15:41 - Cz

Za polską Fragrą :arrow: Portrayal Man marki Amouage to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn wydane w 2019 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Negrin. Nutę głowy stanowi liście fiołka; nutą serca jest wetyweria; nutą bazy jest olej jałowcowy.

Obrazek

Patryk33

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Amouage - Portrayal Man

Post18 kwietnia 2019, 20:10 - Cz

Jestem ciekawy co to będzie. Nie ma kadzideł, nie ma oudu, skład sugeruje, że będzie to zapach raczej po lżejszej stronie mocy(choć wcale tak być nie musi) Wygląda na to, że marka kontynuuje obrany kierunek na Europę. Czekam kiedy cena będzie akceptowalna.

Wakabaya

Aktywny forumowicz

Post30 kwietnia 2019, 15:09 - Wt

Muszą mieć kilka europejskich zapachów. W końcu u nas nie ma tak wilgotnego kilmatu, jak w krajach arabskich, że mogą zlewać się Interludem czy Opusem w 40 stopniach i ich nie dusi.

Machiavelli

Post04 maja 2019, 20:11 - So

Dziś testowałem nadgarstkowo i blotterowo. Niestety trochę na szybko bo w perfumerii, więc tylko ogólne wrażenia:

Pachnie dość prosto, niemalże linearnie. Otwarcie jest zielono-czyste, gładkie, może kojarzyć się z liściem fiołka, ale to bardziej siła sugestii (raczej to takie niedookreślone "nuty zielone"), jałowiec jest tu podany w sposób wytrawny, drzewny, nie jakoś mocno ostry i zarysowany. Nie jest to z pewnością dominująco jałowcowa kompozycja, gdzie ten składnik uderza po nozdrzach. W Portrayal Man wszystko jest zbalansowane. Baza to takie wytrawne, czyściutkie drewno w lekko starym stylu. W noszeniu globalnym mógłby być nawet przyjemny, ale wwąchując się w nadgarstek niczym nie urzeka i nie zapowiada powrotu do dawnego stylu.

Jest to też kolejna premiera, w której damska wersja wydaje się ciekawsza i bardziej złożona od męskiej.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post08 maja 2019, 10:16 - Śr

Jestem po pierwszym teście nadgarstkowym i mi się podoba. Tak po prostu. :) Nie jest to skomplikowane pachnidło, ale nie kojarzę nic co pachnie podobnie. Niby jest proste, ale jednak ładnie ewoluuje na skórze. Początek jest zielony, lekko czuć jakieś sianko i kwiaty. Później wychodzi delikatna trawa/wetyweria i po czasie się coraz bardziej drzewnie. Końcówka jest sucha, drewniana, ale przyjemna. Chętnie powrócę do testów.

I tak, nie pachnie to jak stary Amouage. ;)

maxwell

Forumowicz

Post10 maja 2019, 17:27 - Pt

Po waszych opisach wnoszę, że Portrayal jest tak samo nijaki jak Imitation. Miałem podjechać do Missali i obadać, ale jakoś mi zapał opadł.

dawideksl

Forumowicz

Post10 maja 2019, 17:50 - Pt

Dla mnie początek pachnie fiołkiem, im dalej tym bardziej idzie w zamszowe klimaty. Mi nosi się go bardzo przyjemnie. Odnośnie imitation - nie zgodzę się, ze jest nijaki ;)

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post10 maja 2019, 19:14 - Pt

Nie patrzeć się na opisy, tylko jedźcie na testy sami się przekonać. To dalej jest Amouage. Jakość składników jest na odpowiednim poziomie. Perfumy mogą się podobać, a czy są nijakie? Nie. Są bezpieczne, ale jak na tego typu kompozycję oryginalne.

tornado

Post17 maja 2019, 10:42 - Pt

Jestem po zapoznaniu się z nowością. Dla mnie szału nie ma. Kolejne przystępne perfumy, bez ambicji perfumiarskich, za to z ambicjami merkantylnymi. Ta wolta jest już bardzo wyraźna.
Zgadzam się z wpisem Szefa na blogu (perfumowyblog), a w szczególności z porównaniem do Fahrenheit'a. To nie są złe perfumy, ale nie za to pokochałem Amouage. Dziś ta marka daleko odpłynęła od swoich korzeni. Dla mnie to źle.
Portrayal, przynajmniej na mojej skórze, ma podobny, lekko chemiczny akcent co Imitation. Zresztą te zapachy mają punkty styczne. Tu fiołek, tam irys i takie tam ;)
Z oceną się wstrzymam, lecz wstępnie wskazałbym na "4".

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post17 maja 2019, 10:51 - Pt

Czyli mówice, że stary, dobry Amouage skończył się w 2017 na Figmencie? :roll:
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

tornado

Post17 maja 2019, 16:06 - Pt

Kiedy się skończył to dobre pytanie i temat do dyskusji :idea:

Lucjan

Ultra Perfumaniak

nemo007

Forumowicz

Post02 czerwca 2019, 15:18 - N

Od wczorajszego spotkania miłośników perfum w Warszawie jestem właścicielem małej odlewki tego "dzieła". Odlewkę, dzięki uprzejmości właściciela flakonu (produkt) zrobiłem własnoręcznie. Piszę to miedzy innymi dla tego, że sam nie bardzo wierze, że coś takiego wypuściła marka Amouage.
Dla mnie i dla każdej osoby, która testowała wczoraj te perfumy (zarówno na trzeźwo jak i po alko) skojarzenia były jednoznaczne. Jest to "jakiś dziwny" Fahrenheit. Jest fiołek, jest benzyna i to właściwie wszystko. Z dawnego Amouage pozostało jedynie piękne opakowanie i piękny flakon. Niestety, to co najważniejsze czyli zapach, dawnego Amouage w niczym nie przypomina:(. Dziś, od rana nosze ten zapach globalnie i niestety potwierdziło się wczorajsze. Jest to jakiś dziwny Fahreheit, trochę zalatujący chemią (podobnie jest w imitation).

Wg mnie w bardzo złym kierunku podąża marka, którą uwielbiam. Może już czas, aby pan Chong z powrotem zajął się tańcem.

Ocena to naciągane 3

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

kantor

Forumowicz

Post10 czerwca 2019, 21:18 - Pn

Dzisiaj dostałem gratisową próbkę do zestawu sampli z Missali, nawet wcześniej chciałem kupić próbkę, bo nuty obiecujące ale jak przeczytałam o podobieństwie do Fahrenheita (za którym, delikatnie mówiąc, nie przepadam ;) zresztą nuta skórzana, mało kiedy mi podchodzi w perfumach), to zrezygnowałem.

Z tymi nutami to w ogóle dziwne, bo z lektury nut to raczej bym oczekiwał lekkiego, świeżego drewniaka, w stylu powiedzmy Lalique Equus ale tak nie jest ;)

Z testu bloterowego, otwarcie fiołek + skóra + lekkie drewno, czyli rzeczywiście Fahrenheit, jednak bardziej zielony i fiołkowy niż Dior (przynajmniej te nowsze wersje, co poznałem), natomiast po kilkunastu minutach wychodzi mocna nuta jaśminowa, i to tak mocniejsza niż w Reflection, nawet zacząłem się zastanawiać czy nie damską wersje Portrayal dostałem, bo wg fragry jest ona głównie jaśminowa, ale chyba nie, bo po 2-3h znowu wychodzi fiołek z benzynową skórą.

Z papierka to trochę żadne testy ale parametry mogą być niezłe, bo razem z Fumidusem najmocniej projektuje (chyba nawet bardziej), a kilku mocniejszych zawodników było w konkurencji ;)

Czekam na ochłodzenie, to coś więcej potestuję.

pablo9910

Forumowicz

Post14 czerwca 2019, 17:20 - Pt

Czuć jakość i klasę w tym zapachu.Amouage po raz kolejny nie zawodzi,pokazując za każdym razem coś innego

wahoo

Perfumaniak

Post19 czerwca 2019, 13:07 - Śr

A może Chong miał swego rodzaju kontrakt na wydanie określonej liczby perfum i, mając na uwadze jego odejście, stąd to obniżenie lotów przy równoczesnym przyspieszeniu planu wydawniczego? :)
Męski Portrayal, nawet przy powtarzanym na każdym kroku argumencie o amłażowej jakości, nie zasługuje na więcej jak 4+. Gdyby on jeszcze bardziej do Fahrenheita bardziej był podobny, a ja nawet tego podobieństwa za bardzo nie wyłapuję... :/

gilbert

Perfumaniak

Post20 czerwca 2019, 15:39 - Cz

Dla mnie pachnie jak połączenie Fahrenheita z Narciso Rodriguez For Him.
Sam w sobie nie wydaje się zły, czuć fajną jakość składników, natomiast przez te skojarzenia, ciężko się nim zachwycać...

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post14 sierpnia 2019, 18:46 - Śr

Komfortowy w noszeniu zapach - o żadnych koniugacjach z arabską stylistyką nie ma mowy , typowo europejskie pachnidło . Nawiązanie do Fafika jest ale tylko w początkowej fazie . Drażni mnie wetyweria wychodząca później i to jest dla mnie najmniej przyjemne ale rekompensuje to baza - drzewna , ale w pewnych momentach jakby " pudrowa " . Nie wiem czy piramida zapachowa ma faktycznie 3 składniki , ale jakości temu Amouage odmówić nie można . Będę bardziej hojny i wystawię piąteczkę w ankiecie

kantor

Forumowicz

Post23 sierpnia 2019, 18:52 - Pt

Dzisiaj skończyłem próbkę.
Przy normalnym noszeniu podobieństwo do Fahrenheita wg mnie tylko na początku, jaśmin też minimalny, sam zapach przyjemny, mało zmienny, świeży, ułożony, zielono-fiołkowo-drzewno(głównie wetyweriowo)-piżmowy z lekkimi przyprawami w tle.
Mało klasycznej Amouagowej stylistyki, bardziej bym powiedział, że to zapach w stylu Creeda ale parametry mało Creedowskie ;) dzisiaj po 8h dalej dochodziła przyjemna wetyweria z fiołkiem bez zbliżania nadgarstka, jednocześnie nie jest inwazyjny, dobry do pracy/biura.

Journey czy Opus VI to nie jest ale dla mnie, póki co, jeden z lepszych Amouage.

Trzeba się za większą porcją rozglądnąć :)
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie