Teraz jest 23 października 2020, 11:58 - Pt

• Reklama

Carner Barcelona - Volcano

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Carner Barcelona - Volcano (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
2
100%
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Carner Barcelona - Volcano

Post11 marca 2019, 18:55 - Pn

Volcano to woda perfumowana dla kobiet i mężczyzn od niszowej marki Carner Barcelona. Autorem kompozycji wydanej w 2018 roku jest Jordi Fernandez. Nuty:

Głowa: róża, gałka muszkatołowa, imbir
Serce: paczula, cypriol, olibanum
Baza: wetyweria, labdanum, benzoes

Obrazek
(źródło: carnerbarcelona.com)

Po sporym zawodzie ostatniej kolekcji Carnera nie bardzo chciało mi się testować Volcano, ale przy okazji zamawiania próbek nowości, jakoś tak mi się kliknęło.

Może Volcano nie jest aż tak słabe jak trójca z The Oriental Collection, ale z pewnością nie jest to nic godnego uwagi. Choćby dlatego, że od zapachu bije syntetyka, która nawet nie sili się by udawać coś realnego. Ot taki fantazyjny, słodkawy, zbity zapach molekuł. Niby odrobinę kwiatowy, miejscami jakby trochę owocowy, a może bardziej drzewny? Nic jednak konkretnego i budzącego jakieś skojarzenia. Powstała ociężała, lekko orientalna, przyjemna woń bez polotu i bez jakiejś wyraźnej ewolucji. I nawet nuty podane przez producenta nie są na tyle sugestywne, żebym był w stanie doszukać się w tym zapachu czegoś więcej.
Przynajmniej parametrami się u mnie broni - praktycznie cały dzień równomiernej projekcji 20-30 cm od ciała. Dość komfortowy w noszeniu.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

davegreg

Forumowicz

Re: Carner Barcelona - Volcano

Post27 czerwca 2019, 19:16 - Cz

Jak dla mnie zapach biorąc pod uwagę cenę bardzo przeciętny. Jakoś nie czuje w nim nic co mogłoby mnie urzec i skłonić mnie do zakupu.

Z zapachów podobnego typu bez wątpienia wybrałbym Amouage Jubilation 25, który jest 5 razy lepszy i do tego sporo tańszy.

tornado

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Carner Barcelona - Volcano

Post27 czerwca 2019, 23:36 - Cz

davegreg napisał(a):Z zapachów podobnego typu bez wątpienia wybrałbym Amouage Jubilation 25,

Również ma skojarzenia z "jubilatem" i to zestawienie czyni volcano , wulkanem wygasłym.
Dla mnie kolejne rozczarowanie że strony Barcelony.

Powrót do Perfumy unisex