Teraz jest 20 października 2020, 21:01 - Wt

• Reklama

Caron - Yatagan (1976)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Caron - Yatagan

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
7%
3 - Przeciętny
2
13%
4 - Dobry
3
20%
5 - Bardzo dobry
4
27%
6 - Genialny
5
33%

Liczba głosów : 15

• Autor
  • Wiadomość

FourOfKind

Caron - Yatagan (1976)

Post19 lutego 2012, 16:31 - N

Zauważyłem, że nie ma tego zapachu w naszym katalogu. Opisał go fqjcior na swoim poprzednim blogu. Na zagranicznych forach zapach ma ciekawe opinie, zdaje się że do łatwych nie należy. Klasyfikowany jest jako skórzany i drzewny szyprowiec, co sprawia, że naturalnym staje się moje zainteresowanie tym zapachem. Nuty więcej niż ciekawe.

Nuty wg strony Caron:
seler, paczula, piżmo.

Nuty wg Basenotes:

Nuty głowy: lawenda, piołun, kwiat pomarańczy, bylica.
Nuty serca: geranium, igliwie sosnowe, wetyweria, paczula.
Baza: skóra, kastoreum, styraks.

Obrazek
Ostatnio edytowano 25 marca 2012, 20:01 - N przez FourOfKind, łącznie edytowano 1 raz

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Re: Caron - Yatagan (1976)

Post19 lutego 2012, 17:41 - N

Wg mnie to jedno z największych dziwadeł perfumowych, jakie poznałem. Sam kiedyś kupiłem 125 ml na ebay.de wiedziony gigantyczna ciekawością. Liczyłem na coś niezwykłego i w pewnym sensie takie to było. Po testach sprzedałem. Nie chciałem pachnieć jak solony seler ;-)

FourOfKind

Post19 lutego 2012, 17:46 - N

Nieźle. Chyba ostudziło to mój zapał :D

fqjcior

Post19 lutego 2012, 17:49 - N

FourOfKind napisał(a):Nieźle. Chyba ostudziło to mój zapał :D

Jednak spróbuj, jak będziesz miałem okazję. Gustujesz w rzeczach męskich i mocnych, więc nigdy nie wiadomo. :-)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post19 lutego 2012, 18:39 - N

Hm. Nie znajduję w tym zapachu nic kontrowersyjnego. Jest to pachnidło w klimacie oryginalnego Uomo Trussardiego, ale subtelniejsze pod względem projekcji oraz bardziej wyrafinowane i zharmonizowane, jeśli chodzi o kompozycję. Zamiast skórzanych przeważają tutaj nuty drzewne, ale nic nie wkracza w rejony bliskie drwalom. Zapach jest, owszem, dość specyficzny; czuć ten caronowski, perfumowy outsideryzm: oryginalność, a zarazem dziwna, acz wywołująca uśmiech swojskość. Co do selera zaś, hm, może Yatagana zreformułowano ponownie, bo muszę się naprawdę mocno wysilić, żeby wywołać u siebie w ogóle takie skojarzenia. Dużo bardziej, jeśli nie ewidentnie selerowe (seler naciowy) wydaje mi się Sables. Reasumując, jest to zapach wart poznania, uważam, ale szczególnie silnych emocji u mnie nie wzbudza. Lubię go, lecz najmniej spośród męskich zapachów Carona.

Caruso

Moderator

Post19 lutego 2012, 21:08 - N

RayFlash masz może Yatagana ? ;)
★★★★★★ Rarytasy pierwszej klasy !!! ★★★★★★
http://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=16493

hanka

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 lutego 2012, 23:06 - N

RayFlash napisał(a):Hm. Nie znajduję w tym zapachu nic kontrowersyjnego. Jest to pachnidło w klimacie oryginalnego Uomo Trussardiego, ale subtelniejsze pod względem projekcji oraz bardziej wyrafinowane i zharmonizowane, jeśli chodzi o kompozycję. Zamiast skórzanych przeważają tutaj nuty drzewne, ale nic nie wkracza w rejony bliskie drwalom. Zapach jest, owszem, dość specyficzny; czuć ten caronowski, perfumowy outsideryzm: oryginalność, a zarazem dziwna, acz wywołująca uśmiech swojskość. Co do selera zaś, hm, może Yatagana zreformułowano ponownie, bo muszę się naprawdę mocno wysilić, żeby wywołać u siebie w ogóle takie skojarzenia. Dużo bardziej, jeśli nie ewidentnie selerowe (seler naciowy) wydaje mi się Sables. Reasumując, jest to zapach wart poznania, uważam, ale szczególnie silnych emocji u mnie nie wzbudza. Lubię go, lecz najmniej spośród męskich zapachów Carona.

(Sorry za ,,pobocznosc wpisu" ale muszę .) Ray a Sables to nie zalatuje bardziej lubczykiem? Czy ja tylko tak czuję ...
Pozostań w pokoju a ruchy miej roztropne , aby uderzając się w łokieć nie trafić w to miejsce które czyni prąd.

Mam ciało osiemnastolatki.( Trzymam je w tapczanie).

FourOfKind

Post25 marca 2012, 20:03 - N

Pytanie do osób znających zapach (Fqjcior, Ray) - czy w Yataganie jest dużo castoreum?

fqjcior

Post25 marca 2012, 20:24 - N

FourOfKind napisał(a):Pytanie do osób znających zapach (Fqjcior, Ray) - czy w Yataganie jest dużo castoreum?

Tak jak go zapamiętałem i jak znam kastoreum ze starego Antaeusa oraz Cuir Di Orio - w Yataganie go nie czułem. Zapamiętałem ten zapach przede wszystkim jako bardzo "warzywny". Dziś chętnie bym go przetestował ponownie. Może moje odczucia byłyby inne.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post26 marca 2012, 01:13 - Pn

FourOfKind napisał(a):Pytanie do osób znających zapach (Fqjcior, Ray) - czy w Yataganie jest dużo castoreum?

Nie. Jeśli w ogóle są w nim te składniki, pozostają dla mnie niewyczuwalne.

Robert z Barcina

Super Perfumaniak

Post24 lipca 2012, 17:14 - Wt

Dla zainteresowanych (równiez moja osoba) :D Yatagan w dobrej cenie na Dolce testery.93 zl za 125 ml.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post01 września 2014, 22:15 - Pn

Mam problem z Yataganem.
Poznaję go dzięki uprzejmości Kolegi pknbgr (dziękuję, Grzegorzu).
W czym problem? Ano nie potrafię go jakoś jednoznacznie zakwalifikować. Oczywiście, przeczytałem o nim w różnych źródłach, ale przecież nie chodzi o to, by powtarzać cudze opinie.
Jedno jest pewne - w otwarciu czuję skórę i to bardzo wyraźnie. Im dalej od otwarcia, tym tej skóry mniej, a zapach zostaje zdominowany przez tytoń, zmieszany z nutami żywicznymi i jakimiś przyprawami. Wyczuwam również trochę wetiweru i paczuli, ale raczej w tle. Wzmiankowanego selera jakoś nie czuję. Specjalnie na okoliczność testów wnikliwie obwąchałem seler ;) Hmmm... Chyba wyczuwam jego nutę w Yataganie na skutek sugestii. W nos mi się nie rzuca.
Zapach odbieram jako dość ciężki, nieco brudny, mroczny, zdecydowanie męski. Jednocześnie ni stąd ni zowąd pojawiają się w nim jakieś jaśniejsze, świeższe przebłyski. Nie wiem, co to takiego, Chyba nie olfaktoryczna fatamorgana ;)
Kojarzy mi się (wg mnie miałeś rację, Grzegorzu) z L'Eau du Navigateur L'Artisana i nieco z Davidoff Davidoff (Classic), a warto zauważyć, że to Yatagan powstał jako pierwszy
Artur

SerPenter

Forumowicz

Post01 września 2014, 22:41 - Pn

Dwukrotnie nieomal skończyłem z własną flaszką, jednak za każdym razem coś mnie odciąga od zakupu Yatagana w ciemno. Chyba podświadomie wiem, że mam wobec niego niewłaściwe oczekiwania. Marzy mi się coś w klimacie bardziej wytrawnego GPH pozbawionego kadzidła. Czy faktycznie Yatagan ma leśne, drzewne konotacje ?

P.S. Co do selera, to chodzi raczej o tego naciowego.

Jadwing

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 września 2014, 23:27 - Pn

Testowałam dość dawno i z niedużej próbki, ale mi się kojarzył jako połączenie Fille en Aiguilles z oldschoolowym fougere (vide wspomniany przez Artura Davidoff Classic).

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post01 września 2014, 23:38 - Pn

Jadwing napisał(a):Testowałam dość dawno i z niedużej próbki, ale mi się kojarzył jako połączenie Fille en Aiguilles z oldschoolowym fougere (vide wspomniany przez Artura Davidoff Classic).

Jadwisiu, Dziewczyne Lutensa znam tylko z probki, ale zainspirowałas mnie do testów i porównań :) A Davidoff i Navigator zdecydowanie czerpią z Yatagana

SerPenter - wachalem tez naciowego. Zresztą lubię go to i zapach znam.
Nuty drzewne na pewno, a leśne to już zależy jaki las ;)
Artur

Johno

Perfumaniak

Post17 stycznia 2015, 12:21 - So

Powiem krótko, jak ktoś się wstydzi użyć kourosa publicznie to do Yatagana niech nawet nie podchodzi, co za zwierz ... :shock:

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post17 stycznia 2015, 12:51 - So

Piszesz o współczesnej wersji, dostępnej choćby na iperfumy?

Johno

Perfumaniak

Post17 stycznia 2015, 12:53 - So

pknbgr napisał(a):Piszesz o współczesnej wersji, dostępnej choćby na iperfumy?

Dostałem próbkę od starszego pana, podejrzewam że bardzo stara wersja.

pknbgr

Ultra Perfumaniak

Post17 stycznia 2015, 12:55 - So

Możliwe. Ta nowa pachnie świetnie, ale dzikim zwierzem bym jej nie nazwał. Kouros z 2004 chociażby w tej kwestii jest bardziej animalny. Yatagana bez skrępowania wrzucam do pracy czy nawet po przysłowiowe bułki.

Johno

Perfumaniak

Post17 stycznia 2015, 12:58 - So

pasowałby by do teraz modnych lumberseksualnych

np:
Obrazek
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie