Teraz jest 25 października 2020, 06:20 - N

• Reklama

Giorgio Armani - Code Absolu

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Giorgio Armani - Code Absolu (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
5
38%
4 - Dobry
4
31%
5 - Bardzo dobry
3
23%
6 - Genialny
1
8%

Liczba głosów : 13

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Giorgio Armani - Code Absolu

Post25 lutego 2019, 19:23 - Pn

Za polską Fragrą :arrow: Armani Code Absolu marki Giorgio Armani to orientalno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn został wydane w 2019 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Antoine Maisondieu. Nutami głowy są zielona mandarynka i jabłko; nutami serca są kwiat pomarańczy, gałka muszkatołowa i nasiona marchwi; nutami bazy są zamsz, fasolka tonka, wanilia i nuty drzewne.

Obrazek

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Re: Giorgio Armani - Armani Code Absolu

Post26 lutego 2019, 18:21 - Wt

dzis polecialem do S zobaczyc tego 'absolutnego" code :P szukalem na polce ale sa tylko produkty,wiec pytam pania konsultantke czy maja tester,podchodzi i wyjmuje z polki :P na pierwszy rzut oka flakon wyglada kapitalnie,zloto-czarny flakon naprawde pieknie sie prezentuje,a zapach?coz po dzisiejszym tescie nadgarstkowym powiem ze jest naprawde bardzo podobny do code profumo :oops: jest milo,przyjemnie, slodko w otwarciu slodkie owoce i jest ;) idealny reprezentant masmarketu.ogolnie zapach ladny i napewno bedzie sie podobal i mysle ze sprzedawal rowniez dodajac wyglad flakonu,generalnie to wariacja na temat code profumo i klasycznego code,testy globalne przede mna,parametry wydaja sie ok trwalosc naprawde dobra projekcja po 2h bliskoskorna "dzentelmenska"

jazon

Aktywny forumowicz

Post26 lutego 2019, 22:15 - Wt

Wydygałeś zrobić globala przy konsultantce? :D
Profil Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korka do Guerlain Homme (w nowej szacie)

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post26 lutego 2019, 22:22 - Wt

Nie hehe na globala przyjdzie czas,z tym nie mam problemów hehe

Arek$

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post28 lutego 2019, 06:26 - Cz

Zgadzam się z tym że podobny do Code Profumo ale doladowany trochę owocem - na moje to tak trochę mandarynkowo/codowo. Nie jest jakaś super innowacja ale trwałość i projekcja po teście 1 wypadły mocno ok.

Dla mnie ogólnie zapach fajny, jak tyci stanieje pewnie kupię flaszkę.

wahoo

Perfumaniak

Re: Giorgio Armani - Code Absolu

Post04 kwietnia 2019, 21:24 - Cz

Pełna zgoda - Absolu to lekko mandarynkowe Profumo. Na dobre zresztą temu Profumu to umandarynkowienie wyszło - Absolu jest lżejsze, przestrzenniejsze, mniej razi syntetyzczną słodyczą. W przypływie szczodrości i z tylko lekko zmarszonym nosem, kliknąłem w ankiecie 4kę.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post26 lutego 2020, 17:29 - Śr

dzis go mialem na sobie ,naprawde dobry zapach,podobny do profumo mniej slodszy lzejszy,ale ogolnie klimat profumo :lol: trwalosc bdb projekcja dosc dobra,bardziej uniwersalny niz profumo

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post24 sierpnia 2020, 07:40 - Pn

wahoo napisał(a):Pełna zgoda - Absolu to lekko mandarynkowe Profumo. Na dobre zresztą temu Profumu to umandarynkowienie wyszło - Absolu jest lżejsze, przestrzenniejsze, mniej razi syntetyczną słodyczą. W przypływie szczodrości i z tylko lekko zmarszonym nosem, kliknąłem w ankiecie 4kę.

Ten typ zapachów zawsze powodował u mnie obawę, że porz...m się lukrowaną tęczą. Dostałem do zamówienia gratisową miniaturkę Code Absolu, więc jest okazja, żeby przetestować. W perfumerii pewnie nie chciałoby mi się do niego podejść, a tak jest pretekst.
Code Absolu niestety nie zaskoczył mnie niczym, co czyniłoby ten zapach czymś więcej, niż tylko kolejnym gęstym słodziakiem, w modnej już od dobrych kilku lat tonkowo-waniliowej konwencji. Co prawda ożywiono nieco ten słodki monolit mandarynką, ale stężenie glukozy nadal czterokrotnie przekracza normę. Oczywiście wielu to lubi, no i podoba się kobietĄ, więc grupa docelowa dla tego typu zapachów będzie wniebowzięta. Pomimo mojej antypatii do tego typu pachnideł, muszę stwierdzić, że na tle konkurencji Code Absolu wyróżnia się nieco ciekawszym, bardziej zniuansowanym brzmieniem, chociaż cały czas mówimy o słodkim monolicie w stylu One Million. Na plus zaliczam też bazę, która nie razi sztucznością i - przynajmniej dla mnie - jest najprzyjemniejszą fazą rozwoju tego zapachu.
Parametry natomiast są więcej niż dobre, z trwałością na poziomie 8-9 godzin i naprawdę niezłą projekcją.
Ocena; słabe "4".

everlasting

Aktywny forumowicz

Post21 października 2020, 09:53 - Śr

Tonkowy monolit. Jeśli komuś podoba się otwarcie to reszta też się spodoba bo prawie żadnej ewolucji tu nie ma. Jego zaletą jest to, że jest dosyć przyjemny i w zasadzie tyle. Wahałem się między 3 a 4, ale z uwagi na to, że wieje nudą ostatecznie wystawiam 3.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post21 października 2020, 10:01 - Śr

Jest kilka nieporównywalnie ciekawszych propozycji w tym gatunku. Na przykład Pure XS Night czy chociażby Wanted by Night. Obydwa dużo fajniej skomponowane, a dysponujące jeszcze lepszymi parametrami. Code Absolu to "za dużo cukru w cukrze". I to dosłownie.

Kamil

Forumowicz

Post21 października 2020, 12:12 - Śr

Nie da się tego nosić, zamęczy użytkownika i otoczenie. Nie rozumiem marki perfumowe wałkują te słodziaki do bólu a na ulicach i tak nie czuć tak tonkowych killerow, tylko Invictusy i Sauvage.

Valdek$

Post21 października 2020, 16:23 - Śr

Spróbuj wersji Gold , stonowany i całkiem przyjemny .

sebastianw203

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post21 października 2020, 16:31 - Śr

Praktycznie żadnej różnicy między nimi nie ma. Generalnie każdy flanker Code poza Colonia to strzał w stope Armaniego, przykro mi.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post21 października 2020, 16:39 - Śr

Tu pozwolę się nie zgodzić,absolu jest ok moim zdaniem lepszy niż code profumo

Valdek$

Post21 października 2020, 16:53 - Śr

Zgoda . Nie powiedział bym też że zwykły Code = gold 1:1 , sprawdź Sebastian jeszce raz bo to dwa całkiem inne zapachy kiedy testujesz obok siebie . Jeżeli porownanie robisz na przestrzeni tygodnia czy co gorsze miesiąca, wydają się bardzo podobne . Gold jest znacznie stonowany i mniej " dyskotekowy " nadaje się spokojnie do pracy w biurze. Wg mnie najlepszy z rodziny Code. Dziwię się czemu go nie ma w ankiecie...

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post22 października 2020, 07:36 - Cz

Belial Lord napisał(a):Tu pozwolę się nie zgodzić,absolu jest ok moim zdaniem lepszy niż code profumo

Na pewno bardziej zniuansowany. Ale i tak jest słodziuchnym monolitem. Na pewno plus za gładkość oraz miękkość. Kto gustuje w tego typu fabrykach lukru zamkniętych we flakonie, może być usatysfakcjonowany.

sebastianw203

Forumowicz

Post22 października 2020, 14:07 - Cz

Valdek$ napisał(a):Zgoda . Nie powiedział bym też że zwykły Code = gold 1:1 , sprawdź Sebastian jeszce raz bo to dwa całkiem inne zapachy kiedy testujesz obok siebie . Jeżeli porownanie robisz na przestrzeni tygodnia czy co gorsze miesiąca, wydają się bardzo podobne . Gold jest znacznie stonowany i mniej " dyskotekowy " nadaje się spokojnie do pracy w biurze. Wg mnie najlepszy z rodziny Code. Dziwię się czemu go nie ma w ankiecie...

Zaraz zaraz, kto napisał że zwykły Code = gold ? Bo napewno nie ja. Chcesz napisać że Code Absolu i Code Absolu Gold to dwa całkiem inne zapachy?

Valdek$

Post22 października 2020, 14:43 - Cz

Sorry, napisałem "zwykły " a miałem na myśli bohatera czyli Code absolu i tak , uważam że Absolu i Gold to dwa inne zapachy skoro nawet tak są sprzedawane ( nie wiem czy chodzi ci o sam zapach czy może nie wiesz że istnieje wersja Gold , sprecyzuj) nawet na YT porównań nie brakuje tych dwóch wersji .

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post22 października 2020, 15:06 - Cz

Cookie13 napisał(a):podoba się kobietĄ

Cookie13 napisał(a): plus za (...) miękkość

Czy tu aby nie ma sprzeczności? :P

Co do samego zapachu - testowałem i zupełnie nie zapamiętałem. To o czymś świadczy... ;)
Artur

sebastianw203

Forumowicz

Post22 października 2020, 15:29 - Cz

Valdek$ napisał(a):Sorry, napisałem "zwykły " a miałem na myśli bohatera czyli Code absolu i tak , uważam że Absolu i Gold to dwa inne zapachy skoro nawet tak są sprzedawane ( nie wiem czy chodzi ci o sam zapach czy może nie wiesz że istnieje wersja Gold , sprecyzuj) nawet na YT porównań nie brakuje tych dwóch wersji .

Acqua di Gio profondo i Acqua di Gio też są sprzedawane jako 2 różne zapachy i całkiem innymi bym ich nie nazwał. Natomiast testowałem ABsolu Gold jak wyszedł i dla mnie był również beznadziejny jak Absolu a napewno bym nie powiedział że to dwa różne zapachy. Ale niech Ci będzie, pofatyguję się przy najbliższej okazji i porównam.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie