Teraz jest 28 października 2020, 23:53 - Śr

• Reklama

Gianfranco Ferré - Gianfranco Ferré for Man (1986)

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Gianfranco Ferré - Gianfranco Ferré for Man

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
8%
4 - Dobry
1
8%
5 - Bardzo dobry
5
42%
6 - Genialny
5
42%

Liczba głosów : 12

• Autor
  • Wiadomość

FourOfKind

Gianfranco Ferré - Gianfranco Ferré for Man (1986)

Post18 lutego 2012, 14:35 - So

Gdy wąchałem go na bloterze w Baltonie, to nie zrobił na mnie wrażenia. Zapewne dlatego, że z reguły wącham wtedy dużo i mój węch jest przytępiony 8-) Tak się złożyło, że stałem się posiadaczem odlewki tego zapachu i muszę przyznać, że to bardzo przyjemny męski zapach. Może mu daleko do genialności i jakości niektórych zapachów z tamtej dekady, jak chociażby do wykrowanego w tym samym roku Zino, jednak to kawał dobrych i męskich perfum.

Ferré for Man, to klasyka gatunku. Otwarcie cytrusowe, ponoć oparte na sycylijskiej cytrynie (czuje cytrynę, nie wiem czy sycylijską - nie znam się na tym). Otwarcie jak to w zapachach z lat 80-tych, bezkompromisowe do bólu. A takie lubię. W sercu mocno wyczuwalna lawenda z dodatkiem ziół, przypraw i kwiatków. Baza drzewna z akordami skórzanymi i odrobiną tytoniu (przynajmniej ja go czuje). Przyjemnie się go nosi.

Nuty głowy: nuty zielone, cytryna, bergamota, mandarynka.
Nuty serca: kwiat goździka, jagody jałowca, lawenda, wyciąg z kłączy irysa, jaśmin, szałwia, geranium, kardamon, kwiat pomarańczy.
Baza: drzewo sandałowe, paczula, liście figowca, piżmo, mech dębowy, wetyweria, skóra, tytoń, drzewo cedrowe.

Obrazek

FourOfKind

Re: Gianfranco Ferré - Gianfranco Ferré for Man (1986)

Post18 lutego 2012, 17:13 - So

Pojawiła się ankieta, a ja uczciwie przyznałem ocenę "5". Cóż mogę poradzić, to moje klimaty i tyle.

Trwałość całkiem ok - aplikacja (skromna) była około 9 rano i jeszcze czuć zapach, choć bliżej już mu do pożegnania się z moją skórą.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 lutego 2012, 15:16 - Pn

Ja także jestem w posiadaniu odlewki tegoż ( dziękuję, Ray ! ), i uczciwie muszę przyznać, że Gianfranco Ferre for Man, to zaskoczenie in plus. Jest owszem oldskulowo, estetyka lat '80 jest tutaj ewidentna, ale nie jest to zapach - przynajmniej z mojego " punktu wąchania " - geriatryczny. Entuzjaści tej epoki w perfumiarstwie, znajdą w tym zapachu fantastycznego kompana, i zapewne ocenią wysoko.
Ja ceniam na mocne "4".

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post20 lutego 2012, 15:59 - Pn

Four of Kind - rozumiem, że przez klimat lat 80 tych masz na myśli bardziej D. Zino niż Cool Water :lol: ???

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 lutego 2012, 16:05 - Pn

W tym wypadku - zdecydowanie tak. Zino jest jednak jeszcze mocniejszy i bardziej ekspansywny.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post20 lutego 2012, 16:56 - Pn

Wczoraj po raz pierwszy użyłem globalnie i muszę powiedzieć, że moje wrażenia są niezwykle pozytywne. Przede wszystkim przez większą część trwania zapach jawi mi się jako mocno skórzany, i jest to skóra w takim wydaniu, jakie bardzo lubię. Gdy ustępuję lawendowo-cytrusowe otwarcie (już ze skórą w tle), zapach się długo, stopniowo i bardzo delikatnie wysładza, co powoduje naprawdę sympatyczne wrażenie, bo granica "nadmiaru" w żadnym momencie nie zostaje przekroczona. Cały czas miałem uśmiech na twarzy, przyglądając się temu zjawisku. Ale co zaskoczyło mnie najbardziej, to bardzo późna, drzewno-mchowa baza, która trwała i trwała, dając poczucie, że oto obcuję z kolejnym, zupełnie inny już zapachem. Wow! Troszkę mimo wszystko wahałbym się z wystawieniem "6", ale "piąteczkę" wystawiam bez mrugnięcia okiem. :D

FourOfKind

Post20 lutego 2012, 18:17 - Pn

Znakomity zapach, wskoczył do mojego Top 5. Aplikowałem przed siódmą rano, cały czas jest obecny. Ten zapach to największe zaskoczenie jakiego doświadczyłem. Przy pierwszym kontakcie wydał mi się nijaki, a teraz zastanawiam się nad zakupem całej butli.

Co do klimatu, to Cool Water oczywiście to nie jest, raczej bliżej temu zapachowi do Boss Spirit.

FourOfKind

Post20 lutego 2012, 19:07 - Pn

A niech Cię Ray, z tą Twoją odlewką! Już myślałem, że mam wszystko pięknie poukładane, a teraz chce nabyć tego Ferre. Ma znakomite walory użytkowe, rozłożył mnie na łopatki. Must have i to jak najszybciej.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post22 lutego 2012, 22:36 - Śr

Widziałem dziś zapachy GF w Douglasie i były na taniej półce więc nie narzekaj, dasz radę ;)

RayFlash

Super Perfumaniak

Post22 lutego 2012, 22:42 - Śr

Na "taniej" półce w Douglasie, czyli od 200zł wzwyż? Rzeczywiście, nie ma co narzekać.

Swoją drogą, zazdroszczę dobrze zaopatrzonego Douglasa.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post22 lutego 2012, 22:58 - Śr

Bynajmniej - 179 zł za 100ml więc chyba nie drogo. Z tego co widzę na stronie mają jednak inne zapachy, a za bohatera tego wątku trzeba 2 stówki jednak przygotować.

FourOfKind

Post23 lutego 2012, 12:07 - Cz

Ale nie wiem o co dyskusja, przecież nigdzie nie narzekałem na cenę i brak możliwości nabycia tego przyjemniaczka... :)

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post23 lutego 2012, 12:20 - Cz

FourOfKind napisał(a):Ale nie wiem o co dyskusja, przecież nigdzie nie narzekałem na cenę i brak możliwości nabycia tego przyjemniaczka... :)

troszczymy się o Ciebie ;) i Twój portfel :o

FourOfKind

Post23 lutego 2012, 16:35 - Cz

:lol:

Spoko, wydaje mi się, że żona daje sobie dobrze radę :lol: Ale dziękuję ;)

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post23 lutego 2012, 16:47 - Cz

No tak, zapomniałem, że Twoje ulubione Zino kosztuje teraz tak tanio :lol: Ty to się masz fajnie 8-)

FourOfKind

Post29 lutego 2012, 20:44 - Śr

Bardzo mi ten Ferre przypadł do gustu. Po kilku dniach testów mogę powiedzieć, że ma świetną projekcję i uczciwą trwałość (w zależności od dnia 8-12h). Raz użyłem ciut więcej i było mnie czuć w całym biurze... Na szczęście sam zapach się podobał i nie było żalu ;)
To wspaniały szypr, jednak skomponowany w bardzo aromatyczny i apetyczny sposób. Cytrusowo-lawendowe otwarcie, przydymiona skóra i tytoń, mech dębowy, figa, drzewka. W sercu całość przebrzmiewa nawet ciut czekoladowo... Bardzo męski i bardzo przyjemny, daje mi naprawdę sporo radości. Klimatem mógłbym go przyrównać do Antaeusa. To podobny sposób myślenia o męskim zapachu w mojej opinii.

RayFlash

Super Perfumaniak

Post01 marca 2012, 18:56 - Cz

Niesamowicie skonstruowany jest ten zapach. W żadnym momencie nie zawodzi. Każda faza przynosi coś nowego, interesującego i, przy pierwszym spotkaniu, zaskakującego wręcz. Mam wrażenie, że coś takiego to absolutna rzadkość pośród współczesnych perfum mainstreamowych: zazwyczaj po obiecującym początku nie następuje już nic godnego uwagi.

belor

Post03 marca 2012, 10:18 - So

AndrePoland napisał(a):Widziałem dziś zapachy GF w Douglasie i były na taniej półce więc nie narzekaj, dasz radę ;)

tyle, że widziałeś nową wersję z 2006r która nie ma nic wspólnego z opisywanym klasykiem ;)

FourOfKind

Post05 marca 2012, 09:12 - Pn

Jedno wiem na pewno. Ocena, którą dałem jest za niska. Jest to zdecydowanie genialna rzecz i na dzień dzisiejszy stawiam go na równi ze starym Antaeusem i Drakkarem.

robe

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 marca 2012, 15:29 - N

Dzisiaj poznałem bohatera wątku.Pierwsze skojarzenia to -halston z-14 ,polo ,smalto .Ferre for Man nie ma takiej brody jak wymienione zapachy.Jest gładszy i delikatniejszy.Sporo lambdanum.Na razie tyle ,a jutro globalnie bo zapach 100 procent w moim guście.
ps
Wielkie dzięki dla Ray Flasha za pokaźną dosyć próbkę :D .No i dla FourOfKind za rozpoczęcie całej akcji.
Mój obecny TOP 3
YSL Kouros
Guy Laroche Horizon
YSL Rive Gauche
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie