Teraz jest 22 października 2020, 06:42 - Cz

• Reklama

Escentric Molecules - Molecule 02

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Escentric Molecules - Molecule 02 (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
20%
4 - Dobry
2
40%
5 - Bardzo dobry
2
40%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

lukaszlv

Forumowicz

Escentric Molecules - Molecule 02

Post16 lutego 2019, 19:32 - So

Molecule 02 marki Escentric Molecules to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Molecule 02 został wydany w 2008 roku. Twórcą kompozycji zapachowej. Molecule 02 marki Escentric Molecules to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Molecule 02 został wydany w 2008 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Geza Schoen.
Ambra to wyjątkowy i bardzo charakterystyczny składnik w perfumiarstwie, choć dziś już nieużywany ze względu na niebotyczną cenę – kilogram tej substancji będącej wydzieliną z przewodu pokarmowego kaszalotów kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów.
Dlatego też w Molecule 02 został użyty ambroxan – główny składnik naturalnej ambry, ale otrzymany drogą syntezy, który nadaje zapachowi ciepłego, morskiego aromatu. Dodatek boronalu, ambrinolu i jononu gamma sprawia, że kompozycja przypomina woń bryłek ambry pachnących morzem i piaskiem.

Obrazek

RAVENSHEART

Aktywny forumowicz

Re: Escentric Molecules - Molecule 02

Post27 października 2019, 11:19 - N

Czy zna ktoś ten zapach? Oparty podobno na ambroksanie. Jest jakieś podobieństwo do saważa diora?. nikt o tym nie wspomina a podobno Sauvage ma być naładowany ambroksanem.

ironiczny

Bardzo aktywny forumowicz

Post01 kwietnia 2020, 10:41 - Śr

Czy ktoś używał tych molekuł jako bazę pod inne perfumy?
Miałem kiedyś próbkę, ale nie robiłem eksperymentów.
W sieci dużo pozytywnych opinii o tym, jak działa na perfumy pod kątem zapachu i zwiększenia trwałości.
Myślę, że szczególnie nada się do zapachów świeżych.

bedziu

Post01 kwietnia 2020, 17:20 - Śr

Wyłapałem za niego kilka komplementów. Zarówno standalone jak i w mixach, fajnie wchodzi np z DG The One i Luna Rossa Black :)

fyrste

Forumowicz

Post07 kwietnia 2020, 22:22 - Wt

właśnie se psikłem... :)
kurde - fajne to! proste ale nie prostackie. Myślę, że w ciepłe miesiące idealnie będzie się sprawdzać.
Na początku cytrusy, które później przechodzą w delikatny mix ambrowo-drzewny. Wszystko po prostu ładne, miłe i grzeczne. Dość bezpieczne ale takie kojące i po prostu symatyczne.
Wydaje mi się, że w połączeniu z innymi zapachami faktycznie będzie się świetnie sprawdzać.

ironiczny

Post28 czerwca 2020, 13:49 - N

Jakiś czas temu zakupiłem Molecule 02 jako codzienny zapach do pracy. W związku z czym mam do Was kilka pytań:
Jak uważacie, ile psików aplikować, by zapach nie był natarczywy i nie przeszkadzał innym? Mówi się, że jest to zapach nieinwazyjny, tworzący wokół noszącego przyjemną aurę. Czy tak jest w istocie? Stosuję zazwyczaj 2 psiki. Uważacie, że taka ilość może komuś przeszkadzać? Czasami przestaję go wyczuwać, nie wiem natomiast, czy nie jest za mocny dla otoczenia.
Mieliście okazję wąchać na kimś Molecule 02? Czy ten zapach jest dla Was świeży? Czy nadaje się na lato jako signature scent do zamkniętego pomieszczenia?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. :)

aleksander

Super Perfumaniak

Post28 czerwca 2020, 19:19 - N

Taki właśnie jest 02, nieinwazyjny, lekki i świeży, ale w nieoczywisty sposób.
Dwa psiki, jak dla mnie, to za mało. Z tym, że oprócz szyi, lubię psikać się na korpus i barki.
Zapach nie jest tak wyeksponowany, ale za to dłużej się uwalnia spod ciuchów.
I w lecie nie wystawiam go na bezpośrednie działanie słońca.
Nie miałem okazji go na nikim poczuć.
Według mnie, do zamkniętego pomieszczenia się doskonale nadaje.
Nie jest to zapach, który mógłby utrudniać innym dzień.

alpaczino

Aktywny forumowicz

Post29 czerwca 2020, 14:37 - Pn

Moim zdaniem jest mniej inwazyjny niż Molecule 01, czyli lekki i bezproblemowy.
Jednak należy pamiętać, że ambroxan jest przez prawie każdego inaczej odbierany, tzn. w czystej postaci, jedni nie czują go wcale a inni czują świetnie z odległości i albo lubią, albo uważają go za męczącego (jest z nim podobnie, jak z ISO E Super).
Podsumowując - nie ma reguły - jedni będą się zaciągali (lub uciekali) inni nie zwrócą uwagi.
:ugeek:
(Chyba nie pomogłem :roll: )
pozdrawiam

ironiczny

Post29 czerwca 2020, 15:20 - Pn

aleksander, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Będę eksperymentował z ilością psików i miejscami aplikacji :)
alpaczino, również dziękuję, może wreszcie temat tego zapachu się trochę ruszy :)
Noszę go solo, ale będę próbował używać go też jako podkład. Ciekawy jestem, jak się skomponuje z cytrusami.

Powrót do Perfumy unisex