Teraz jest 19 października 2020, 16:59 - Pn

• Reklama

Calvin Klein - Crave

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Calvin Klein - Crave

1 - Bardzo słaby (DNO)
3
18%
2 - Słaby
2
12%
3 - Przeciętny
1
6%
4 - Dobry
4
24%
5 - Bardzo dobry
6
35%
6 - Genialny
1
6%

Liczba głosów : 17

• Autor
  • Wiadomość

HMR

Aktywny forumowicz

Calvin Klein - Crave

Post17 lutego 2012, 17:43 - Pt

Obrazek

Nuty głowy: liście palmy hydrofonik, fluoryzujące akordy świeżości, zamrożone nuty zieleni, bergamota.

Nuty serca: rozdrobnione liście bazylii, liście kolendry, kardamon, biała szałwia, ziele angielskie.

Baza: drewno brzozowe, piżmo, tonka, drewno sandałowe, porosty, muszkatołowiec, wetyweria.

Premiera 2002r.
Testował ktoś z Was ten zapach?

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Re: Calvin Klein - Crave

Post17 lutego 2012, 17:53 - Pt

fluoryzujące akordy świeżości ? wtf? :shock:

Peter

Bardzo aktywny forumowicz

Post17 lutego 2012, 18:04 - Pt

Słabizna do sześcianu :( :evil:

honoris causa

Post17 lutego 2012, 18:08 - Pt

Znam. Ogólnie tandeta. Zapach, opakowanie i ogółem.
Poszukuję próbek:
Bois Marocain - T. Ford
Sahara Noir - T. Ford
Vert d’Encens - T. Ford
Freshman - Truefitt & Hill
Cuir - Mona DiOrio
Mercury, Sulphur - Nu Be
Davidoff Cool Water Deep Summer Fizz
Petroleum - Histoires des Parfums

belor

Post17 lutego 2012, 18:56 - Pt

Syntetyczny śmierdziuch, nie ma o czym gadać.

FourOfKind

Post17 lutego 2012, 19:44 - Pt

Wywalić te świństwo z katalogu. :lol:

Dostałem kiedyś próbkę tego zapachu. Psik na rękę i Pani, która mi próbkę podarowała zobaczyła obłęd w moich oczach. Tak jak napisał belor -syntetyczny śmierdziuch.

Tomek

Forumowicz

Post17 lutego 2012, 20:32 - Pt

Potwierdzam, zapach jest słaby pod każdym względem.
Najpierw pachnie czymś w rodzaju świeżo skoszonej trawy, wodniście i zielono. Kojarzy się trochę ze świeżym ogórkiem. Szybko przechodzi w jakieś plastikowe drewienko.

Z tego co kojarzę to zaprzestali produkcji jakiś czas temu.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post10 maja 2012, 11:38 - Cz

Dostałem próbkę. Zdecydowanie to numer 1 w ofercie męskich CK. Numer 1 od końca. Po teście nadgarstkowym, razem z dziewczyną, otwarcie powykrzywiało nas jak skazańców w komorze gazowej St. Quentin. Potem zapach nie wiedzieć czemu wchodzi w obszary bardzo męskie i klasyczne, co ma się nijak do białego i sportowego flakonu. Wtedy otrzymujemy wariację na temat nut drzewno - ziołowych w wersji plastikowej. Na szczęście mydło Dove szybko sobie poradziło z tym czymś. Paskudztwo, obrzydlistwo. CK już niech lepiej robi swoje One Summery, a nie kopiuje nie wiadomo kogo przy pomocy chemii przemysłowej. Pierwszy raz daję 1.

FourOfKind

Post10 maja 2012, 12:09 - Cz

Klasycznych klimatów nie odnalazłem... :)

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post10 maja 2012, 12:21 - Cz

No dla mnie są ale przyznaj, że musieli się postarać bardzo, skoro nas obu zniesmaczyli ;)

FourOfKind

Post10 maja 2012, 12:22 - Cz

Dla mnie nie musieli się mocno starać - dla mnie CK skończył się na Eternity ;)

Legato

Forumowicz

Post10 maja 2012, 12:40 - Cz

Wczoraj szukając ciekawych promocji trafiłem na ten zapach w super pharm. 100ml kosztowało nie całe 90zł. Sam zapach jak już wcześniej zostało powiedziane śmierdzi syntetykiem, a bardziej tandetnego opakowania na perfumy chyba nie widziałem. Aż dziwne że to CK :)

belor

Post10 maja 2012, 12:41 - Cz

syntetyczny śmierdziuch, ups sorry - pachnie paskudnie ;)

khorne

Aktywny forumowicz

Post21 marca 2013, 13:28 - Cz

Ten zapach powinien nazywac sie Grave a nie Crave ;)
tragedia

xentrix

Super Perfumaniak

Post21 marca 2013, 23:38 - Cz

Legato napisał(a):Wczoraj szukając ciekawych promocji trafiłem na ten zapach w super pharm. 100ml kosztowało nie całe 90zł. Sam zapach jak już wcześniej zostało powiedziane śmierdzi syntetykiem, a bardziej tandetnego opakowania na perfumy chyba nie widziałem. Aż dziwne że to CK :)

wydaje mi sie , ze to nie było 100 ml a 75 ml ;) Z tego co pamietam to flakony były 15 ml , 40 ml i 75 ml . Przyznam sie ,ze mialem ten zapach dobrych kilka lat temu , kiedy jeszcze mój zmysł węchu nie był doswiadczony tak jak obecnie przez dziesiątki innych zapachów. Kupiłem w R. w promocji najpierw 75 ml a potem 15 ml za jakies smieszne pieniądze. Na tamtą chwilę zapach nie był zły - mi sie podobał. Nie oszukujmy się - na sztuczność mało wprawiony nos nawet nie zwróci uwagi. Z naszej perspektywy , kiedy kazdy z nas poznał juz naprawde wiele zapachów - ten jest postrzegany jako słaby a nawet tragiczny.Sytuacje porównałbym do samochodu . Jak go nie masz , chcesz miec obojetnie jaki - byle jezdził . Masz/miales malucha - byłeś wniebowziety. Pozniej kupiles golfa , teraz jezdzisz najnowszą mazdą. Gdybys miał sie przesiąść z powrotem do malucha byłby dramat a kiedys jednak byłes wniebowziety. Analogicznie wyglada wg mnie sytuacja z tym zapachem. Zdobyte "doświadczenie" pozwala nam dojrzec niedoskonałosci tego zapachu , ktore były kiedys niewidoczne. Zgadzam sie , ze zapach nieco sztuczny ale dla młodego czlowieka , ktory zaczyna swoja przygodę z zapachami nie powiedziałbym ,ze to był/byłby zły wybór. Od czegoś trzeba zacząc . Co do samego zapachu to świezy i do stosowania na lato. Używałem z przyjemnoscią ( dawno temu ). Teraz z pewnościa nie zostawiłbym na nim suchej nitki jak wiekszosc z was. Oceniam na 3.

Co do flakonu to tandetny ale chyba taki miał byc . W zamysle twórcy chyba flakon mial sugerowac grupe docelową - młodzież. plastikowa butelka wchodziła w zatrzaski opakowania plastikowego , ktore bylo zamykane. Do dzis mam to pudełko zamykane , w ktorym trzymam - uwaga - małe śrubki i nakretki :mrgreen:
Masz czegoś dużo ? chcesz sie wymienić dekantem ? pisz !

http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/1564/

Marks

Aktywny forumowicz

Post22 marca 2013, 10:19 - Pt

Zapach mnie nie zachwycił, z tego co pamietam świezak jakich pełno, natomiast zadziwiła mnie tragiczna trwałość (2-3 godzinna) co jak na zapach za ok 100 zł jest jak dla mnie całkowita porazka. Jak dla mnie jeden z najgorszych perfum Calvina Kleina.

com.in

Post30 sierpnia 2013, 22:22 - Pt

Pachniał by ładnie jako odświeżacz w łazience.
Zresztą tak samo szybko się ulatnia.
Poszukuję Ungaro Pour Homme, a może ktoś znajdzie substytut?

pagan_inc

Forumowicz

Post04 lipca 2014, 21:23 - Pt

Wyczuwam mega presję związaną z ogólną nagonką na ten zapach. Z tym większą obawą pragnę wyznać następujący grzech: wystawiłem zapachowi Calvin Klein Crave najwyższą ocenę "6". OK zgoda, zapach ogólnie trzyma krótko, choć przy kilku aplikacjach zdarza się, że ładnie go wyczuwam i po 5 h. Ja osobiście nie wyczuwam syntetycznego otwarcia, gdyż umówmy się, że większość zapachów produkowanych seryjnie w ostatnich latach pachnie mniej lub bardziej ale jednak nieco syntetycznie. Nie podobają mi się żadne inne zapachy Calvin Klein poza Crave. Są mega świeże, można aplikować wiele "psiknięć" bez obawy że zapach zadusi otoczenie. Na lato świetne, również gdy idzie się np pograć w nogę czy w kosza na halę to ten zapach będzie neutralny (gdyby ktoś w męskiej szatni wypsikał się opium to by dopiero było). Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego ale ten zapach mi osobiście bardzo się podoba, wybitnie wręcz. Może rzeczywiście bardziej pasuje do młodego mężczyzny, ale tego nie można tak generalizować. Potrafię zrozumieć tych, którym ten zapach nie leży, ale apeluję by nie linczować również i tych którym ten zapach może się podobać ;)

BlueJeans

Moderator

Post08 marca 2016, 13:44 - Wt

Guma balonowa dla dzieci. Zapach wg mnie nie udany tak jak i plastikowe opakowanie :P

MHW

Post18 marca 2016, 14:57 - Pt

Dziś natrafiłem na niego w R w poznańskim chlebaku. I muszę się częściowo zgodzić, a częściowo nie zgodzić z opiniami na temat tego zapachu.
Miałem szczęście, że Pani konsultantka znała się na perfumach w przeciwieństwie do wielu jej koleżanek po fachu z D czy S. Była na tyle miła, że zrobiła wyjątek i otworzyła dla mnie Crave. Opakowanie faktycznie plastikowe i brzydkie, jednak wykonane o dziwo dość estetycznie.

Nie wiem jakie wrażenie sprawiał Crave, w czasie, gdy wszedł do produkcji. Jednak patrząc na dzisiejsze wypusty zapachów z jego kategorii całkiem miło się nim zaskoczyłem. Zapach gumy balonowej, to dość dobre porównanie, jednak nie jest to zapach tak dosłowny. W pierwszej fazie lekko pudrowy, potem bardziej wyrazisty. Ma też jakąś ostrą, pikantną nutę. Faktycznie jest syntetycznie, jednak dzisiejsze świeżaczki od marek massmarketowych są jeszcze bardziej syntetyczne i nieznośne. Wystarczy przytoczyć przykład Ck2.
Ostatnio edytowano 18 marca 2016, 20:25 - Pt przez MHW, łącznie edytowano 1 raz
Kocham Perfuforum!
Następna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie