Teraz jest 30 października 2020, 08:42 - Pt

• Reklama

Aedes de Venustas- Copal Azur

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Aedes de Venustas- Copal Azur (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
20%
4 - Dobry
2
40%
5 - Bardzo dobry
2
40%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Aedes de Venustas- Copal Azur

Post15 listopada 2018, 07:52 - Cz

Ze strony http://www.galilu.pl
Kadzidło Majów z pradawnych świątyń.
Zapach Copal Azur zawiera w sobie świeżą bryzę morską i mroczną dżunglę, w której kryją się jaguary... A także duchowe bogactwo świętego miasta Tulum.
Żywe barwy Riwiery Majów są przysłonięte mlecznym, sosnowym wieńcem płonącej żywicy. Błękit Morza Karaibskiego i kryształowa głębia cenotes, podziemnych, naturalnych studni słodkowodnych, charakterystycznych dla Jukatanu, zostały odzwierciedlone nutami chłodnej bryzy, ozonu i soli. Zieleń bujnej dżungli meksykańskiej odmalowano przebłyskami kardamonu wśród wilgotnego poszycia z paczuli i mirry. Biel najczystszego kopalu i dziewiczych plaż Tulum została ukazana poprzez migdałowy zapach tonkowca wonnego, wygładzony kremowymi nutami. Ambra symbolizuje boskiego jaguara, władcę ognia z wnętrza ziemi, któremu poświęcony jest święty kopal. Zapach Copal Azur, hipnotyzujący, uduchowiony i wyrazisty, naprawdę otwiera „wrota do nieba”.

copal-azur-aedes_1024x1024.jpg

Copal Azur otwiera się pięknym, intensywnym kadzidłem, ale zupełnie nie jakimś nadzwyczaj trudnym. Trochę przypominającym kadzidło, które rozpalałem podczas świąt będąc lektorem lat naście temu (uwielbiałem ten zapach!). Jest tutaj również mirra, która potęguje odczucie, że gdzieś to już czułem ;)
Całość łagodnieje pod wpływem kardamonu i nut ozonowych, przybiera cieplejszej barwy, zapach staje się aromatyczno-korzenny. W pewnej fazie wąchając go pomyślałem sobie o Opium edt, wiem, że zapachy te nie mają ze sobą niczego wspólnego patrząc na składniki, ale w pewnym momencie wyczuwam w Copal Azur pierwiastek obecny również w Opium. Zapach jest hipnotyzujący, ciągle chce się go wąchać. Stworzony na obecną aurę.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Re: Aedes de Venustas- Copal Azur

Post15 listopada 2018, 08:24 - Cz

Kolejne kadzidło, tym razem podane na słono.
Owszem, ciekawe i dobre jakościowo pachnidło, ale ja chyba wyrosłem z tego typu zapachów.
Mam odlewkę i pewnie nieraz będę jeszcze kontemplował kadzidło Majów, ale zapach nie urzekł mnie.
Na szczęście nie jest tak jednoznacznie kościołowo, jak w przypadku niektórych kadzidlaków.
Trochę mi się kojarzy z Loewe 7.
Artur

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post15 listopada 2018, 09:51 - Cz

Świetne słone kadzidło. Dobrze zmieszane, komfortowe w noszeniu i oryginalne pachnidło. O ile ktoś szuka tego typu perfum.

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post15 listopada 2018, 09:53 - Cz

Swietny zapach! Rzeczywiscie kadzidlo dominuje kompozycje, do tego dochodzi jeszcze ocieplajacy calosc kardamon. W pewnej fazie da sie fajnie wyczuc ta "morskosc", chyba poprzez nute soli. Niestety na mnie parametry sa dosc slabe. Zapach szybko siada przy skorze i nie projektuje. Trwalosc przecietna/dobra, jednak caly czas blosko skory.

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post25 stycznia 2019, 07:17 - Pt

Dzisiaj mam go na sobie kolejny raz i jednak przkonuję się, że to nie zapach dla mnie. Mimo to, że zapach jest naprawdę dobry, to nie widzę go w swojej kolekcji. Fani kadzidła moim zdaniem znajdą w nim sporo przyjemności z noszenia, nie jest zapachem trudnym, powiedziałbym, że jest to bezpieczny sposób na rozpoczęcie przygody z niszowymi zapachami.
Napiszę po raz kolejny, o czym wspomniałem wyżej, że wąchając ten zpach po 15 minutach od aplikacji kojarzy mi się z Opium edt. Oba zapachy mają podobną na mój nos balsamiczność, oczywiście poza nią różnią się, ale moim zdaniem tworzą podobną aurę wokół nosiciela.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

lunkis

Bardzo aktywny forumowicz

Post22 lutego 2020, 14:49 - So

Zapach bardzo dobry.
Jak już wyżej napisano kadzidło, ale szyte inaczej niż zwykle...jest ta morska bryza, która czyni je innym i ze wszech miar noszalnym pachnidłem.
Tak sobie myślę, że na każdą porę i czas, jednak wiosna to chyba ten najlepszy czas by się nim delektować...choć latem też powinno być fajnie.
Trochę o posiadaniu zapomniałem i cieszę się, że przy okazji "przeglądu" zapasów flakonik wpadł mi w łapki.
Ode mnie mocna 5, ale z takim dużym plusem :D
Nie jestem stary - jestem VINTAGE

Powrót do Perfumy unisex