Teraz jest 24 października 2020, 06:28 - So

• Reklama

Aedes de Venustas- Iris Nazarena

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Aedes de Venustas- Iris Nazarena (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
20%
5 - Bardzo dobry
3
60%
6 - Genialny
1
20%

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Aedes de Venustas- Iris Nazarena

Post15 listopada 2018, 07:41 - Cz

Ze strony http://www.galilu.pl
Tajemnicza, mistyczna, zmysłowa… Nowa Eau de Parfum perfumerii Aedes de Venustas z akordem irysa i kadzidła to połączenie najcenniejszego składnika perfum na świecie z tym najbardziej antycznym. Przyszłością perfumerii jest powrót do korzeni i taki właśnie jest ten zapach, w którym irys odradza się na nowo.
Miękkie, zamszowe płatki kwiatu, który stał się inspiracją dla tego zapachu, ozdobione są subtelnym sfumato brązu, fioletu i bieli, oraz przysypane opalizującym pudrem. Kryształowa ketmia piżmowa, zapach o wielu obliczach, przywodzących na myśl gruszkę, różę i piżmo, rzuca delikatne światło brzasku na nuty głowy. Róża dodaje kwiatowej delikatności, a aromatyczne, żywiczne jagody jałowca stanowią doskonały wstęp dla nuty kadzidła. Chłód i witalność anyżu gwiazdkowego wyczarowuje stylizowane łodygi i liście kwiatu. Paczuli i wetyweria to nawiązanie do jego korzeni, prowadzące zapach ku mrocznym podziemiom. Święty dym unoszący się z ołtarza owija całość zapachu, jak skamieniałe, pachnące skórą pnącze z kadzidła, goździków i drewna agarowego.

iris-nazarena-aedes-1_1024x1024.jpg

Kolejne testy kolejnych pozycji od Aedes de Venustas i absolutnie nie ma rozczarowania.
Iris Nazarena to piękny irys ubrany w skórzano-zamszowe płatki, jest zimny (wręcz metaliczny), pudrowy i ponaprzeciętnie elegancki.
Kompozycja sprawia wrażenia bogatej, ale nie w sensie przeładowania składników, mam na myśli bardziej jakość i aurę jaką zapach tworzy wokół nosiciela.
W początkowej fazie kompozycja przypomina mi poczekalnie u lekarza rodzinnego, ma coś w sobie "szpitalnego", później na mojej skórze wychodzi wyraźna róża.
Zapach moim zdaniem skręca lekko w damską stronę ale mężczyzna może go spokojnie nościć z wielką przyjemnością.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: Aedes de Venustas- Iris Nazarena

Post15 listopada 2018, 09:55 - Cz

Dla jest to idealny uniseks, ale muszę podkreślić, że mam sporą tolerancję na noszenie tego typu zapachów. Świetne kwiatowe perfumy i jedne z moich ulubionych z irysem w roli głównej. Lekki zamsz z kwiatami. Komfortowe w noszeniu i eleganckie pachnidło.

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post23 listopada 2018, 20:51 - Pt

Pierwszy kontakt.
Początek lekko konfundujący - byłem pewien, że czuję kmin, który się na mojej skórze przeważnie bardzo źle układa.
Ale to chyba jakiś omam. Dochodzą nuty drzewne, anyż, jałowiec, no i piękny, skórzasty irys, oczywiście.
A to wszystko spowite delikatnym kadzidlanym dymkiem.
Zapowiada się dobrze. Naprawdę dobrze ;)
Artur

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post25 stycznia 2019, 07:36 - Pt

Gdyby móc tak ominąć pierwsze pół godziny to byłbym ta kompozycją zachwycony, ale jednak ten szpitalny początek mocno mi nie pasuje.
Co do reszty jestem zauroczony. Na mojej skórze bardzo głośno gra róża w otoczeniu drzewnych nut, chociaż muszę powiedzieć, że zapach mnie zaskakuje swoją zmiennością, raz czuję więcej irysa, żeby po killku minutach znów odezwała się róża. Taka walka o prym na mojej skórze :)
Powiedziałbym, że zapach ten może być przysłowiową wisieńką na torcie wyrafinowanej kreacji na wyjątkową okazje.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Mirx

Perfumaniak

Post27 września 2020, 11:31 - N

Wreszcie miałem okazję przetestować bohatera wątku. Od razu zakwalifikowałem go do swoich ulubionych irysowców. Zapach jest wytrawny, w żadnym wypadku nie szminkowy. To uniseks, ale w mojej ocenie z lekkim męskim przechyłem, choć z powodzeniem do użycia również przez panie. Będzie trzeba wyhaczyć flakon, tym bardziej, że można znaleźć w ludzkiej cenie.

Ranking irysowców jest na psik-psiku.

https://psik-psik.pl/index.php?ranking= ... lter=_iris

Artplum

Sensei Perfuforum

Post27 września 2020, 13:01 - N

No właśnie, odnoszę wrażenie, że na Forum jest spore grono miłośników irysa, a w tym wątku zaskakująco cicho.
To dziwne, bo IN to naprawdę dobre perfumy praktycznie pod każdym względem.
Artur

Mirx

Perfumaniak

Post27 września 2020, 14:28 - N

Nie pierwszy raz zdziwiony jestem małą popularnością irysowca. Drugim takim jest Iris Fauve od Atelier des Ors. I tak jak w jego przypadku mogę dyskutować, co do jego genderowych inklinacji, tak Iris Nazarenę odbieram raczej (jeśli już) męsko – przez wytrawność, skórę, mocne drewno.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post27 września 2020, 17:08 - N

Iris Fauve nie znam, a IN też mi się wydaje przechylony na męską stronę
Artur

Mirx

Perfumaniak

Post27 września 2020, 18:54 - N

Szczerze mówiąc, to ja nie do końca rozumiem konieczność ścisłego określania przechyłów w uniseksach. Owszem, zdarzają się uniseksy ewidentnie damskie lub męskie, ale jeśli tak nie jest, to przecież nie ma to zbyt dużego znaczenia w którą stronę kompozycja się przechyla. Mówię tu o swoich odczuciach, bo wiem że wiele panów nie toleruje zapachów nawet lekko damskich. Takie np. Ormonde Jayne – Ambre Royal lub Tolu. Dla mnie to po prostu uniseksy, ale niektórzy koledzy wskazują na damski przechył. Pytałem o opinię żonę i usłyszałem, że to uniseksy. W przypadku bohatera wątku powiedziała, że uniseks, ale trochę męski. Dziś minąłem na ulicy bardzo kobieco wyglądającą panią (naprawdę niezła sztuka!) udającą się do kościoła na ślub, oczywiście w charakterze gościa. Pachniała bosko, właśnie jakimś drzewny, „męskim” uniseksem. W żadnym wypadku nie ujmowało jej to kobiecości, za to intrygowało i dodawało niebanalnego charakteru.

Artplum

Sensei Perfuforum

Post27 września 2020, 19:32 - N

Bo też tu chyba nie ma za wiele do rozumienia. Po prostu kwestia indywidualnego postrzegania, którym się dzielimy na Forum.
W ogóle przypisywanie zapachu do płci jest przecież kwestią umowną i wynikającą z tradycji, a nie z jakichś racjonalnych przesłanek.
Niemniej, mimo mojej dużej tolerancji na zapachy, mam jakąś wewnętrzną blokadę przed używaniem niektórych, tradycyjnie uważanych za damskie, zapachów. O ile nie mam problemów z używaniem Shalimara, czy Bandita , tak nie widzę się w Si, czy LVEB ;)
Artur

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post28 września 2020, 10:30 - Pn

Artplum napisał(a):No właśnie, odnoszę wrażenie, że na Forum jest spore grono miłośników irysa, a w tym wątku zaskakująco cicho.
To dziwne, bo IN to naprawdę dobre perfumy praktycznie pod każdym względem.

Zrzuciłbym to na karb dość niewielkiej popularności Aedes de Venustas, a także - nie ukrywajmy - wysokiego pułapu cenowego, jaki reprezentuje ta marka u oficjalnego dystrybutora. Niemniej jednak trudno to wytłumaczyć, bo to bardzo solidny brand, a większą popularnością - a przynajmniej - rozpoznawalnością, cieszą się tutaj jeszcze droższe marki. Trudno ustalić ostateczne reguły, według których to funkcjonuje. Czasami wystarczy hype na jeden zapach, żeby cała marka stała się bardziej rozpoznawalna, niekiedy zaś marka ma równą i bardzo dobrą ofertę, a popularności nie zdobywa.

Powrót do Perfumy unisex