Teraz jest 21 października 2020, 19:26 - Śr

• Reklama

Acqua di Parma - Colonia Sandalo Eau de Cologne Concentrée

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Acqua di Parma - Colonia Sandalo Eau de Cologne Concentrée

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
33%
5 - Bardzo dobry
2
67%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Acqua di Parma - Colonia Sandalo Eau de Cologne Concentrée

Post13 listopada 2018, 15:50 - Wt

Podając za Fragrantiką, Acqua di Parma Colonia Sandalo Eau de Cologne Concentrée to perfumy wprowadzone na rynek w 2016 roku, w których nutami głowy są bergamotka, pomarańcza, cytryna i petitgrain; nutami serca są lawenda i kardamon; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka i bursztyn.

Jestem po pierwszym teście i przyznam, że doświadczyłem największego zaskoczenia, jeśli przypomnę sobie reakcje po testach wszystkich pozostałych członków butelkowanych na brązowo perfum Acqua di Parma. Oczekiwałem kremowego, głębokiego sandałowca, a otrzymałem aromat nawiązujący do zapachów z lat 80-tych i 90-tych. Nie powiem, że kompozycja jest zła, ale to zdecydowanie klasyka, w której sandałowca na początku nie wyczuwam. Pojawia się po pewnym czasie, liczonym raczej w godzinach niż w minutach, ale i wtedy nie jest kremowy. To co nadaje ten oldskulowy sznyt to najpewniej petitgrain.

Obrazek

Auriga

Forumowicz

Re: Acqua di Parma - Colonia Sandalo Eau de Cologne Concentr

Post01 września 2019, 08:38 - N

Ten sznyt tworzony jest przez trio: sandałowiec / lawenda / przyprawy korzenne. Przesuszone, ostre jak wyschnięta trzcina i lekko gorzkawe. To jest zapach dla eleganckiego dziadka. Jak przyschnie zalatuje Raidem na Mole. Wodę opiszę później, jak się ochłodzi, bo przy 30°C Colonia Sandalo to broń masowego rażenia...

Edyta: DTG 180815Z SEP 2019

Acqua di Parma Colonia Sandalo Concentrée (czyt. Dziadowska Siekierka) - elegancki zapach dobrze ubranego dziadka oraz pana w wieku średnim.

Zapach

Otwarcie jest potężne, bez dwóch zdań. Takie w stylu fougère zamiast kolońskiego, na co mogłaby wskazywać nazwa zapachu. Skoncentrowana, pół-wytrawna woń ekstraktów: pomarańczy, gorzkiej pomarańczy, kwiatów sandałowca białego (łac. Santalum album), doprawiona przyprawami orientalnymi oraz lawendą błyskawicznie wypełnia pomieszczenie. Zapach jest niezwykle lotny, bardzo głośny. Na początku dominują cytrusy z lawendą i sandałowcem w tle. To trio mocno dzierży lejce zaprzęgu naturalnych ekstraktów. Unoszący się w powietrzu aromat tworzy old-schoolowy klimat. Jest przy tym suchy, ostry i jest dosłownie wszędzie. Po upływie kilkudziesięciu minut cytrusy odparowują, zapach nabiera ogłady. Staje się bardziej aksamitny i gorzkawy. Dominację przejmują ekstrakty sandałowca. Przy czym, nie jest to popularny sandałowiec kremowo-waniliowy tylko sandałowiec naturalny - surowy, egzotyczny z przyschniętą pomarańczą w tle. Kompozycja zmierza w kierunku mocno drzewnym, orientalnym.

Pierwsze skojarzenie to czasy dzieciństwa - mleczko do czyszczenia mebli sprzedawane za Wielkiego Eda. Zapach jest bardzo ładny, liniowy i wbrew powszechnej opinii nie męczy właściciela. Po kilku godzinach wyczuwalna pozostaje już głównie baza zapachu, z sandałowcem - gładkim, jasnym, ciepłym. Dzięki obecności nasion tonkowca wonnego zapach wysładza się odrobinę, po czym siada blisko przy skórze na kolejne godziny. Składniki zapachu są naturalne, świeże, najwyższej jakości. Całość pachnie bardzo elegancko, luksusowo.

Zastosowanie i parametry

Colonia Sandalo Concentrée to elegancka woda męska, do stosowania w dzień oraz wieczorem. Zapach przeznaczony jest dla dobrze ubranych panów w wieku średnim i starszych. Colonia Sandalo Concentrée może podobać się ludziom, mimo swojej lekkiej zadziorności i agresywności. Woda jest przeznaczona do stosowania w sezonie jesień-zima-wiosna. Przy umiarkowanej aplikacji nadaje się do biura, na spotkania biznesowe, wieczorowe wyjścia, na kolację w lokalu. W nosach młodzieży zawieje dziadem i to tak na dwa metry z okładem.

Trwałość zapachu jest bardzo dobra: 8 godzin przy standardowej aplikacji (1x kark, 4x klatka = 0.35ml). Projekcja przez pierwsze trzy godziny jest dobra, potem zapach przysiada, ale cały czas jest wyczuwalny przez otoczenie. Colonia Sandalo bardzo ładnie pracuje na skórze, wnika w odzież, paruje na zewnątrz, pozostawiając za sobą delikatny ślad.

Wodę należy lać z rozwagą, na ciało nie na odzież. Szczególnie w ciepłe dni, kiedy to woń jest bardziej szorstka / ostra / uciążliwa. Solidna dawka może zwalić z nóg. Mimo ostrego, przyprawowo-lawendowego podbicia tytułowa Colonia Sandalo pozostaje zapachem bezpiecznym dla otoczenia.

Wodę mam zlewaną z oryginalnych próbek producenta. Trzymam ją w atomizerze podróżnym (jeden strzał ~ 0.07ml) więc nie wiem, jak pracują atomizery w oryginalnych butlach. Pozycja warta przetestowania via próbka 2 ml.
Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie

Powrót do Perfumy męskie