Teraz jest 21 października 2020, 17:00 - Śr

• Reklama

Acqua di Parma - Colonia Assoluta

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Acqua di Parma - Colonia Assoluta (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
20%
5 - Bardzo dobry
8
80%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

ernestboss

Forumowicz

Acqua di Parma - Colonia Assoluta

Post22 października 2018, 22:45 - Pn

Obrazek

Assoluta to cytrusowo-aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn z 2003 r. Perfumy te stworzyli Bertrand Duchafour i Jean-Claude Ellena.

Nuty głowy: kalabryjska bergamotka, cytryna, mandarynka, grejpfrut, czerwona pomarańcza, petitgrain
Nuty serca: kwiat, pomarańczy, rozmaryn, lawenda, jaśmin, róża, kardamon
Nuty bazy: cedr, wetiwer, mech dębowy, drzewo sandałowe,

Moje wakacyjne odkrycie. Zapach z wielką klasą, sprawia wrażenie tak naturalnego jakbym się natarł jakimiś cytrusami. Tylko dlaczego jest on na mnie tak nietrwały :cry: Po wieczornym wyjściu rano na kołnierzyku koszuli potrafie go wyczuć, ale po ok 2 h od aplikacji na szyję ja już go prawie nie czuję. W skórze gdzies tam się chowa lecz całkowicie traci projekcję po tym czasie. Mimo to, ocena mocne 5.
Ostatnio edytowano 02 października 2019, 20:25 - Śr przez ernestboss, łącznie edytowano 3 razy

nemo007

Forumowicz

Re: Acqua di Parma - Colonia Assoluta

Post23 października 2018, 17:55 - Wt

Ja na nim potwornie się zawiodłem:(, ale po kolei.

Zachęcony świetnym opisem tego zapachu na blogu Fqjciora kupiłem na forum 10 ml odlewkę tego zapachu. Pierwszy test i przepadłem. Wszystko się zgadzało, była to świetnej jakości, klasyczna cytrusowo-kwiatowa woda kolońska z drobnymi nutami nowoczesności w bazie zapachu. Trwałość była olbrzymia(około 12 h), projekcja bardzo dobra, a użyte składniki niesamowicie naturalnie pachniały.
Zakochałem się w tym zapachu.

Traf chciał , że niedługo miałem urodziny i poprosiłem żonę o ten zapach. Była świetna oferta w testery-perfum (dolce.pl) i otrzymałem flachę w prezencie. Pierwsze użycie i konsternacja - chyba podróba, albo zwietrzałe perfumy. Niestety, jak się okazało producent wprowadził pewne zmiany w zapachu i z "klasycznej wody kolońskiej z z drobnymi nowoczesnymi akcentami" zrobiono "nowoczesną wodę kolońską z drobnymi klasycznymi akcentami". Niby zmieniła się kolejność słów w zdaniu, ale dla perfum to był prawdziwy "armagiedon":(.

Obecny wypust to zaledwie drobny cień dawnego zapachu, jakieś jego mgliste wspomnienie. Trwałość praktycznie żadna, zapach bardzo nowoczesny(w złym tego słowa znaczeniu), bez tego "dziadkowego" sznytu. W zasadzie tylko cytrusy , które giną bardzo szybko na skórze. O ile stary oceniam na 6, to nowy na 1. Na szczęście jeszcze jeszcze mam parę ml starego zapachu w odlewce. Nowa flacha tylko stoi i mnie wkur..a:(.

Ostatnio w Anglii można było dostać perfumy AdP w tesco (hipermarkecie), może ta zmiana była m.in spowodowana potrzebami tego szacownego domu.

ernestboss

Forumowicz

Post23 października 2018, 18:15 - Wt

Czyżby reformulacja? Zakupiłem tester z elnino w ciemno i zapach mi się niesamowicie podoba. Dostrzegam w nim właśnie lekki dziadkowy sznyt, i byłby dla mnie idealny na lato, gdyby nie ta mizerna trwałość, a może bardziej mizerna projekcja. 12 h to niewyobrażalne, że mógł tyle wytrzymać, chyba że chodzi o pocieranie nosem po skórze.

nemo007

Forumowicz

Post23 października 2018, 18:51 - Wt

Ja mam odlewkę starej i flakon nowej wersji. Niestety, są to w zasadzie dwa rożne zapachy i stary może trochę męczyć w upały. Nowy nie ma szans. Za szybko gaśnie:(. Naprawdę, trwałość starego jest niesamowita. Projekcję też ma bardzo dobrą. Mam wrażenie, że w nowej mocno wycieli kwiatowy akord, a i baza nie ta sama:(.

alpaczino

Aktywny forumowicz

Post16 marca 2019, 22:55 - So

Zakup w ciemno i strzał w dziesiątkę - piękna ta Assoluta.
Zapach jest koloński w otwarciu, stopniowo przechodzący w kwiatowy.
Dostałem chyba tę wersję pierwotną :? , bo dzisiaj wytrzymały ok. 8 godzin. 8-)
pozdrawiam

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post17 marca 2019, 06:21 - N

Nemo czy aby na pewno masz odlewke Assoluta? Opisujesz dwa rozne zapachy...
Z kolei te 12h u Ala to przegiecie w druga strone, ta woda nigdy nie byla tak trwala ani w wersji pierwotnej ani nawet pra pierwotnej choć oczywiście są to indywidualne właściwości skóry i jestem w stanie w to uwierzyć i co najwyżej pozazdrościć.

nemo007

Forumowicz

Post17 marca 2019, 07:03 - N

Grzesiek,
odlewkę kupowałem tu, na forum, jako AdP Colonia Assoluta. Nieststy nie znam innych "żółtych, kolońskich" zapachów od AdP i głowy nie dam, że w odlewce jest dokładnie ten zapach. Jest ona bardzo różny od tego, co mam we flakonie.

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post17 marca 2019, 09:54 - N

nemo007 napisał(a):. Jest ona bardzo różny od tego, co mam we flakonie.

W takim razie w obu flakonach znajdują się różne zapachy.

nemo007

Forumowicz

Post17 marca 2019, 13:58 - N

W takim razie, jak to mówią nosacze, "kurła" jak ja bym chciał wiedzieć, co mam w tej odlewce.

maniek69

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post18 marca 2019, 10:27 - Pn

@nemo007, być może to Colonia Intensa ? Ktoś pomylił nazwy.

Auriga

Forumowicz

Post24 sierpnia 2019, 12:28 - So

Acqua di Parma Colonia Assoluta (czyt. Kolonia Absolutów) - jeden z moich zapachów na wiosnę i lato.

Otwarcie jest bardzo ładne, gęste, nasycone i półwytrawne - gorzka pomarańcza & słodka pomarańcza przyjemnie łechtają receptory nosa. Po dłuższej chwili w tle da się dodatkowo wyczuć zieloną werbenę cytrusową, a wszystko jest wciąż świeże, prosto z krzaka, zdrowe i naturalne - zero chemii - włoska pura natura. Po ładnym i długim otwarciu do głosu dochodzą ekstrakty z drugiego szeregu, głównie przyprawy, drewno cedrowe, wetyweria oraz... stary demon fryzjerski "WARS" (jaśmin & jagodlin), który na szczęście do samego końca jest trzymany w ryzach, majacząc gdzieś w tle. W bazie zapachu znajdują się żywice, ekstrakt mchu dębowego oraz paczula. Całość pachnie bardzo przyjemnie od początku do końca. Pod koniec zapach lekko się wysładza, czuć w nim klasę. Zgodnie z deklaracją producenta znajduje się w nim ponad 12 naturalnych składników, wymieszanych przez J. C. Ellenę (twórca m.in. Terre d'Hermes).

Colonia Assoluta jest zapachem typowo męskim, dla panów w wieku średnim wieku i starszych, na ciepłe dni. Zapach pójdzie w parze z koszulą, koszulką polo nawet z T-shirtem, ale pogryzie się z garniturem wizytowym. Zapach raczej na dzień, ale w letni wieczór sprawdzi się też doskonale w kawiarni. Colonia Assoluta jest bezpieczna do biura, można ja lać na spotkania w trakcie dnia, na weekendowe wypady, można ją lać solidnie bez obawy utraty przytomności, torsji czy wystąpienia reakcji alergicznej. Nie spotkałem się z negatywną reakcją na ten zapach.

Trwałość wody jest dobra - do 7 godzin po solidnej aplikacji (2x kark, 4x klatka, 2x kołnierzyk) - czyli mniej więcej tyle, ile siedzą na mnie topowe wody, takie jak Tom Ford Mandarino di Amalfi EDP, Bvlgari Aqva Amara EDT albo Chanel Allure Homme Edition Blanche EDP. Projekcja jest raczej umiarkowana przez pierwsze 2 godziny, potem zapach mocno przysiada, ale jest wyczuwalny przez właściciela. Tak samo, jak w przypadku innych zapachów domu Acqua di Parma, moja Colonia Assoluta jest zlewana z oryginalnych próbek producenta do atomizera podróżnego, więc nie wiem, jak pompują atomizery w oryginalnych butlach. Zapach warty jest przynajmniej wypróbowania przynajmniej via próbka 2ml.
Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie

Scorrpion

Hiper Perfumaniak

Post09 grudnia 2019, 19:28 - Pn

Poproszę o ankietę.

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post09 grudnia 2019, 19:41 - Pn

Bardzo dobry, trafny opis, Auriga. Assoluta to ten flanker Acqua di Parma Colonia, do którego ciągle nie umiem się przekonać. Dla mnie to jest najpoważniejszy zapach z całej rodziny, trochę zbyt dojrzały, bym chciał go zakładać na co dzień. Kompozycja na pewno jest bardzo dobra, ale ja się w niej po prostu źle czuję.

Auriga

Forumowicz

Post09 grudnia 2019, 20:21 - Pn

Dziękuję. Niedawno udało mi się kupić 100ml Colonia Assoluta oraz 75ml Ginepro di Sardegna - dwa świeże, trwałe i eleganckie zapachy dla starszych panów. Z całej rodziny Colonia tylko Assoluta przypadła mi do gustu, dlatego będzie wołem roboczym na przyszły sezon ;)
Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie

alpaczino

Aktywny forumowicz

Post09 grudnia 2019, 22:20 - Pn

Scorrpion napisał(a):Poproszę o ankietę.

Ja też proszę o nią. :roll:
pozdrawiam

Breitling

Aktywny forumowicz

Post06 lipca 2020, 10:55 - Pn

Niestety zapach wycofany z produkcji.
Bartek

Zapraszam na nowy stragan: https://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=31410&p=747991#p747991

Poszukuje korka do Mercedes Benz Man Private

Powrót do Perfumy unisex