Teraz jest 19 lipca 2019, 05:09 - Pt

• Reklama

Creed - Aventus Cologne

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Creed - Aventus Cologne (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
20%
3 - Przeciętny
4
40%
4 - Dobry
2
20%
5 - Bardzo dobry
2
20%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 10

• Autor
  • Wiadomość

gilbert

Perfumaniak

Re: Creed - Aventus Cologne

Post07 czerwca 2019, 12:03 - Pt

Mi też się udało przetestować, i wrażenia raczej słabe. Początek zdecydowanie podobny do klasycznego Aventusa, dużo cytrusów, jeżeli miałbym wskazać jakieś różnice, to musiałbym przetestować obydwie wersje jednocześnie, może wtedy coś więcej by wyszło. Dalej, dosyć szybko traci impet, przechodząc do mało ciekawej, drzewnej bazy. Może kiedyś jeszcze ponowie testy, natomiast mam wrażenie, że dużo lepiej nie będzie. Tak jak nigdy nie byłem fanem klasycznego Avika, tak tutaj jest jeszcze gorzej.

everlasting

Forumowicz

Post07 czerwca 2019, 12:35 - Pt

gilbert napisał(a):dosyć szybko traci impet, przechodząc do mało ciekawej, drzewnej bazy.

Też odniosłem takie wrażenie.

Patryk33

Aktywny forumowicz

Post08 czerwca 2019, 11:48 - So

Cologne pachnie tak jakby dodali do Avika trochę Jardin d'Amalfi i zabrali brzozę. Przez cały czas trwania zapachu na mojej skórze wyczuwalne są cierpkie cytrusy, co może być strzałem w 10 dla wielbicieli owocowych partii Aventusa. Dzisiaj rano tylko 3 strzały poszły globalnie, ale zapach wyczuwalny, nie krócej niż obecne partie Avika. Projekcja nie powala na kolana, ale z protoplastą mam to samo.
Standardowo jak to u Creeda wysoka jakość, wysoka cena, średnie parametry.
Jednak nie można zapominać, że ma być to świeższa, cytrusowa(kolońska) wersja protoplasty, więc nie powinniśmy spodziewać się nie wiadomo czego. Jak na perfumy z tej kategorii parametry ma takie jak wiele innych tego typu kompozycji, dlatego uważam, że największą wadą Cologne jest cena, która powinna być o połowę niższa. Dla mnie Aventus poza owocowym
otwarciem średnio sprawdzał się w ciepłe, słoneczne dni. Na mojej skórze środkowa i końcowa faza nic a nic nie była swieża, a Cologne spełnia taką rolę doskonale, gdyż zapach jest cały czas świeży i cytrusy wyczuwam bardzo długo. Początek ma jeszcze wyraźne dna klasyka, ale im dalej, tym bardziej podobieństwo zanika. Testujemy dalej :)

jazon

Aktywny forumowicz

Post08 czerwca 2019, 15:14 - So

Dokładnie tak. Bardzo dobrze spełnia swoją rolę, którą na pewno nie jest zadziwianie świata ;)
Profil Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korka do Guerlain Homme (w nowej szacie)

bejo82

Bardzo aktywny forumowicz

Post11 czerwca 2019, 15:20 - Wt

Wąchałem w sobotę, minimalnie zmieniony, bardziej świeży Avik, za to siano przenigdy, za 5 zeta może potestuję dłużej

jor

Forumowicz

Post11 czerwca 2019, 20:40 - Wt

Czekam na swoją odlewkę i czytam i tak tego... 8-)
W ogóle mam wrażenie, że Creed z roku na rok (czy też z partii na partię) pogarsza, kastruje lub jeszcze w inny sposób zmienia na gorsze i bardziej nijakie swoje zapachy. Na pewno mam takie wrażenie z Aventusem i Silver Mountain Water.

Jester

Perfumaniak

Post11 czerwca 2019, 22:03 - Wt

Może "z roku na rok..." to Twoje wymagania rosną :?: :roll:
Ja tak sobie właśnie tłumaczę słabnącą fascynację niektórymi zapachami, nie tylko od Creeda ;)

marshall91

Forumowicz

Post13 czerwca 2019, 09:15 - Cz

Dziś pierwszy test globalny i zupełnie nie tego oczekiwałem. Jest nudno, nudno, i jeszcze trochę nudno. Czuć delikatne podobieństwo do starszego brata, ale szybciej bym uwierzył w ciemno, że to flanker jakiegoś Diora Sauvage albo czegoś w takim klimacie. Zabrali ten piękny dym uwalniający się pod wpływem słońca, który moim zdaniem nadaje charakteru oryginałowi. Nie będę się rozwodził nad tendencją, czy kierunku w którym zmierza Creed, bo Viking mi się podoba. Dalsze testy będą, bo to w miarę ładny zapach. Od Creedów nie oczekuję odkrywczości, ale one zazwyczaj mimo jej braku potrafiły wystrzelić mnie z butów swoim urokiem. W tym przypadku na pewno tak nie będzie.

pablo9910

Post14 czerwca 2019, 17:27 - Pt

Pachnie,że tak powiem Młodzieżowo,ale klasyczny Aventus wydaje się lepszy

Kenzo

Post14 czerwca 2019, 21:06 - Pt

marshall91 napisał(a):Czuć delikatne podobieństwo do starszego brata, ale szybciej bym uwierzył w ciemno, że to flanker jakiegoś Diora Sauvage albo czegoś w takim klimacie.

Na pewno wachales tego avika?

kantor

Forumowicz

Post14 czerwca 2019, 22:34 - Pt

To szybki porównawczy test nadgarstkowy, otwarcia podobne Cologne wytrawna bergamotka i cytryna, Avik też sporo cytrusów ale słodszych, wręcz cukrowych/kandyzowanych, w Aviku sporo brzozy, w Cologne jabłka i chyba nuty wodne, w obu ananas na podobnym poziomie. Po 0,5-1h Avik bardziej drzewno-lekko dymny, Cologne też trochę ostro-pieprzowy i jakby wodno-ogórkowy (padło na forum porównanie z Acqua Di Gio i coś w tym jest ;) czyżby Calone), Cologne też bardziej cytrusowy, jabłkowy i lekko zielony (ale nie wyczuwam wprost mięty), Avik chyba trochę bardziej ananasowy. Po 1h projekcja zdecydowanie lepsza u protoplasty. Po 2h Avik dalej bardziej drzewno-ananasowy, w Cologne dochodzi piżmo i lekka wetyweria, natomiast projekcja jest już podobna.
Ostatnio edytowano 14 czerwca 2019, 23:29 - Pt przez kantor, łącznie edytowano 1 raz

Maark

Post14 czerwca 2019, 22:57 - Pt

Pierwsze testy za mną, w otwarciu naprawdę skojarzył mi się z Chanel Allure Homme Sport. Nie przeszkadza mi to. Dość szybko to mija i jest jak lżejszy, owocowy Aventus bez dymu ze śladową ilością brzozy. Trwałość w te upały raczej średnia, ale to normalne. mało co z letnich zapachów da radę w temp. >30 *C. Oczekiwań nie miałem dużych, będę testować dalej, choć cena jest wysoka i szkoda by mi było tyle na niego wydać. No chyba, że będą rozbiórki półlitrówek to pewnie szybko się rozejdą mililitry.

marshall91

Forumowicz

Post15 czerwca 2019, 13:02 - So

Kenzo napisał(a):
marshall91 napisał(a):Czuć delikatne podobieństwo do starszego brata, ale szybciej bym uwierzył w ciemno, że to flanker jakiegoś Diora Sauvage albo czegoś w takim klimacie.

Na pewno wachales tego avika?

Hope so, bo nie podejrzewam nikogo z forum o ściemy ;) Aventusa używam naprawdę często i nie widzę dużego podobieństwa z Cologne. Po jakichś 15 min od aplikacji wyczuwam tę dość „plastikową” nutę, o którą znając jakość Creeda, nigdy bym ich nie posądził. Moja dziewczyna natomiast po teście nadgarstkowym („zwykłego” Avka nigdy nie testowała na sobie, a czuje go tylko ode mnie) stwierdziła, że Cologne jest ultra podobny do pierwowzoru.

Jester

Perfumaniak

Post15 czerwca 2019, 20:57 - So

Zamówiłem próbkę, ale po tym co tu przeczytałem, to nie czekam na nią z utęsknieniem :roll:

ARCADO

Post20 czerwca 2019, 14:35 - Cz

Zakupiłem cały flakon 100 ml z małą zniżką za 800 zł i muszę powiedzieć że nie żałuje tego zakupu. Mam klasycznego Aventusa dla mnie numer 1 i raczej tak zostanie, ale cologne też ma coś fajnego w sobie nawet jeśli mi trochę przypomina allure sport ( którego bardzo lubię ) Parametry są ok. Główne założenie jest takie że klasyka będę używał na wieczorne i wyjątkowe sytuacje, a cologne na codzień :) Dzięki temu nie zużyje mojego Aventusa z 2015 który ma wyśmienite parametry na mnie. ( idealny batch ) którego mi trochę szkoda używać tak na codzień. Dlatego Aventus cologne traktuje jako uzupełnienie.

Marcin__

Super Perfumaniak

Post20 czerwca 2019, 14:53 - Cz

Po poobcowaniu z próbką stwierdzam:

Jest lepszy od Aventusa (dla mnie), ale i tak nie warto sobie nim zawracać głowy. Sam Creed ma w ofercie z 10 lepszych świeżych zapachów od Aventusa Cologne, a jest też przecież i reszta niszy, i mainstream.

Ode mnie 3.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Patryk33

Aktywny forumowicz

Post20 czerwca 2019, 16:47 - Cz

Marcin__

Super Perfumaniak

Post24 czerwca 2019, 08:53 - Pn

Dzisiaj noszę go na wierzchu dłoni, globalnie pachnę DHS 17. Koleżanka w pracy mówi mi "ale śmierdzisz. Mocno i dziadkowo." Pytam się czy to DHS i daję do sprawdzenia nadgarstek. Mówi "nie, to jest ok, ale coś innego dominuje ten zapach." Daję do powąchania wierzch dłoni - "tak, to to. Wali jak woda brzozowa mojego dziadka." Oh well...
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

jazon

Aktywny forumowicz

Post24 czerwca 2019, 09:40 - Pn

Czyli projekcja na plus :D
Profil Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/19140/

Poszukuję korka do Guerlain Homme (w nowej szacie)

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post24 czerwca 2019, 12:19 - Pn

Świerza, lżejsza wersja klasycznego Aventus. Może być traktowana jako uniseks. Pierwowzór jest moim zdaniem ciekawszy, ale jeżeli szukasz lubianego przez ciebie "vibe" (uwielbiam to słowo hahah :D), a jednak klasyk Ciebie przytłacza w cieplejszą pogodę, to jest to fajna alternatywa.
Poprzednia stronaNastępna strona

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie