Teraz jest 21 października 2020, 02:00 - Śr

• Reklama

Acqua di Parma - Colonia Mirra

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Acqua di Parma - Colonia Mirra (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
14%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
2
29%
5 - Bardzo dobry
3
43%
6 - Genialny
1
14%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Acqua di Parma - Colonia Mirra

Post01 października 2018, 09:21 - Pn

Fragrantica: "Colonia Mirra marki Acqua di Parma to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Colonia Mirra został wydany w 2017 roku. Nutami głowy są cytrusy i kwiat pomarańczy; nutami serca są gałka muszkatołowa i mirra; nutami bazy są paczula i bursztyn."
Obrazek

Powiem tak, po testach jestem bardzo, ale to bardzo pozytywnie zaskoczony. Gdzieś po nutach spodziewałem się zapachu wagi ciężkiej, ale jednak AdP potrafi z "bydlaków" (patrz Oud i Leatcher) zrobić bardzo noszalną, niebanalną, pełną, dopracowaną, lekko musującą, wysokiej klasy mieszankę. Zapach nie przytłacza, nie projektuje jak szalony, a przyjemnie otula, a przy tym jest szalenie elegancko męski.
Początek korzenny z ulotną nutą cytrusów. Całkiem szybko do głosu dochodzi mirra, która jest wyjątkowo lekka i gdzieś tam w tle paczula. Trwałość bardzo dobra. 8 h wytrzymuje na skórze bez problemu.
W mojej ocenie brązowa seria od Acqua di Parma to wysokich lotów kunszt. Mirrę stawiam jednak za Oud i Leather, które są genialne.
Bardzo mocna 5.

Acqua di Parma robisz to dobrze!

Pilsner

Forumowicz

Re: Acqua di Parma - Colonia Mirra

Post06 czerwca 2019, 20:33 - Cz

Mam próbkę, testuję już drugi dzień i jednak to nie to.
Kocham Oud, uwielbiam Leather, lubię Ambra, ale w kilku przypadkach linia ingredients to przerost formy nad treścią. Mirra jest tu tak dobitna i charakterystyczna, że moim zdaniem albo jesteś włoskim playboyem i jest to Twój signature scent, albo ten zapach będzie nosił Ciebie. Ja mówię pass, ale daje 4 za jakość.

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post19 września 2019, 13:52 - Cz

Otwarcie i środek zapachu taki sobie, nie trafia zupełnie w moje gusta, ale baza... mmmm... coś pięknego!
Przypomina mi mocno Ithakę od Mendittorosa. Doprawdy, ta baza jest wyśmienita! Na 5-tkę z plusem!
Ale przecież nie będę kupować perfum, które przez pierwsze pięć godzin mi nie pasują :P
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Auriga

Forumowicz

Post19 września 2019, 14:00 - Cz

Ładny zapach, u mnie na trzecim miejscu za Colonią Quercią oraz Colonią Sandalo.
Zawsze takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie

supermariobros

Mega Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post19 września 2019, 14:02 - Cz

U mnie z tyłu :roll:
1. Leather
2. Ebano
3. Ambra
4. Mirra
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Wakabaya

Aktywny forumowicz

Post21 października 2019, 07:13 - Pn

Świetna Colonia, otwarcie typowe dla marki, a później świetny koncert gra duet mirrowo - bursztynowy. U mnie jednak na miejscu drugim, za skórą. Oud mi nie w smak.

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie