Teraz jest 24 października 2020, 15:58 - So

• Reklama

Atelier Cologne - Tobacco Nuit

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Atelier Cologne - Tobacco Nuit (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
50%
6 - Genialny
1
50%

Liczba głosów : 2

• Autor
  • Wiadomość

nastymic

Forumowicz

Atelier Cologne - Tobacco Nuit

Post30 września 2018, 12:21 - N

Za polską Fragranticą:
Tobacco Nuit marki Atelier Cologne to orientalno-drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Tobacco Nuit został wydany w 2016 roku wraz z czterema innymi zapachami, tworzącymi razem Collection Orient.

Nuty głowy: klementynka, kolendra, kmin
Nuty serca: kwiat tytoniu, labdanum, olibanum
Nuty bazy: paczula, cedr, fasola tonka

Obrazek

Tobacco Nuit wydaje mi się zapachem niedocenionym i często pomijanym, choć jednostkowe recenzje są na ogół znakomite. Moją opinię potwierdza chociażby brak wątku o TN na tym forum.
Ciekawi mnie, co o nim myślicie. Na forum jakiś czas temu dokonały się rozbiórki ww. zapachu, więc chętnie poznam Wasze wrażenia. Ja jeszcze nie miałem okazji testować zapachu, ale w najbliższym czasie planuję kupić flakon, więc na pewno dołożę swoje 3 grosze.

kyloe

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Atelier Cologne - Tobacco Nuit

Post30 września 2018, 13:04 - N

Świetne perfumy, aż dziw bierze że dotychczas nie posiadały swojego wątku. Kwiat tytoniu, buzujący cumin, w późniejszej fazie sporo tonki i labdanum. Bardzo dobre parametry

nastymic

Forumowicz

Re: Atelier Cologne - Tobacco Nuit

Post12 października 2018, 18:39 - Pt

W końcu udało mi się zdobyć tytułowy zapach. Z racji panujących temperatur, nie przeprowadzałem jeszcze testów globalnych, ale na świeżo mogę już kilka rzeczy napisać.
TN to zapach wieczorowy, dość mroczny, ale nie zbyt ciężki. W portfolio marki kojarzonej z lekkimi, cytrusowymi kolońskimi absolutami, to na pewno zwrot o 180 stopni. Czuję w nim tytoń - nie ten znany z Tobacco Vanille czy Heroda, ale mokry, gęsty, przesiąknięty labdanum i czymś lekko "brudnym" - być może jest to kmin rzymski, może paczula? W każdym razie nie dziwią mnie opinie o tym, że TN może działać na zmysły i powodować szybsze bicie serca u płci przeciwnej. Może być też zupełnie odwrotnie - na pewno jest to zapach polaryzujący. Jak dla mnie zdecydowanie męski niż kobiecy.
Parametry na 5 z plusem.
Na razie nie wystawiam oceny (choć na pewno będzie wysoka). Wstrzymam się jeszcze do czasu niższych temperatur i jesiennych, wieczornych wyjść z żoną.

Powrót do Perfumy unisex