Teraz jest 29 października 2020, 00:26 - Cz

• Reklama

Hermes - Terre d'Hermes Eau Intense Vetiver

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Hermes - Terre d'Hermes Eau Intense Vetiver (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
1
3%
2 - Słaby
1
3%
3 - Przeciętny
7
18%
4 - Dobry
9
23%
5 - Bardzo dobry
17
44%
6 - Genialny
4
10%

Liczba głosów : 39

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post28 sierpnia 2018, 05:42 - Wt

Za polską Fragrą :arrow: Terre D'Hermes Eau Intense Vetiver marki Hermès to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn wydane w 2018 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christine Nagel. Perfumy zawierają takie składniki, jak cytrusy, wetyweria i pieprz syczuański.

Obrazek

BlueJeans

Moderator

Re: Hermes - Terre d'Hermes Eau Intense Vetiver

Post28 sierpnia 2018, 15:06 - Wt

Kurcze jak za tą cenę to cienizna. Właśnie wróciłem z Douglasa i tak jak początek dawał nadzieję, że będzie to coś fajnego tak w bazie robi się wtórnie i faktycznie kompozycja nawiązuje nico do Vetiver od Guerlain. W moim odczuciu ten Hermes jest płaski i niczym nie zaskakuje, przy cenie 200 zł można by się było nad nim zastanawiać nad flakonem bo nie pachnie źle, ale w obecnych realiach nie ma mowy :D .

pittipi

Forumowicz

Post28 sierpnia 2018, 16:32 - Wt

Również z Douglasa wróciłem (wczoraj była premiera) i zapach naprawdę mocno odróżnia się moim zdaniem od innych Terre. Początek to bardzo mocna wetyweria z cytrusami oraz co ciekawe, czuję dosyć mocno imbir (którego w składzie nie ma), ale jego brzmienie jest konkretne. W międzyczasie pieprz podkreśla całą kompozycję. Po kilku godzinach pojawia się już klasyczny Terre, bez wielkich zmian.
Trwałość i projekcja naprawdę solidna, zdecydowanie najlepsza z całej rodziny, od kilku godzin mnie męczy :D
A co do ceny to przy obecnym -20% w Douglasie nie wychodzi tak źle, patrząc na to że jest dostępny od wczoraj. Poza tym jego wyjściowa cena nie umywa się na szczęście do najnowszego Bleu Parfum.

fqjcior

Właściciel forum/Administrator

Post28 sierpnia 2018, 19:55 - Wt

Mam kompletnie inne pierwsze wrażenia. Intro to mocna bergamota z pieprzem i na tym etapie jest krótka reminiscencja z klasycznego Terre. Potem nie czuję już żadnych nawiązań. Szybko pojawia się nuta-składnik, który na bank znalazł się w Vikingu Creeda. Nie wiem, co to pachnie - słodkawo i nieco chemicznie (ale nawet lubię te nutę). Spod tego wyłania się delikatny, zielony wetiwer. NIestety dziś po 3 godzinach przestałem go czuć na sobie mimo sowitej aplikacji (posiadam flakon). Jestem raczej rozczarowany, bo choć sama kompozycja podoba mi się, brakuje jej pazura. Będę testował dalej, zanim cokolwiek napiszę na blogu. Muszę dać mu czas. Na papierku lepiej mi to pachnie niż na mojej skórze niestety.

pittipi

Forumowicz

Post28 sierpnia 2018, 19:56 - Wt

Edit: po 8 godzinach od aplikacji na zgięcie w łokciu wyłapałem komplementa- trwałość i projekcja zatem genialne 8-)

fqjcior

Post28 sierpnia 2018, 19:58 - Wt

Niestety może to być jeden z tych zapachów, który - gdy go noszę - czują wszyscy poza mną. A tego bardzo nie lubię....

descentered

Aktywny forumowicz

Post29 sierpnia 2018, 20:05 - Śr

Testowałem dziś w D. 2 psiki na nadgarstek.

Przede wszystkim, w żadnej fazie nie wyczuwam szczególnie protoplasty. Wydaje mi się, że gdyby zrobić blind test to może jedna osoba na dziesięć powiedziałaby, że to z rodziny Terre....dla mnie to przede wszystkim kuzyn...Encre Noire! I wcale nie daleki. Wytyweria wylewa się od początku, projektuje całkiem mocno, lekko smolista, tłusta....dla mnie Encre jak się patrzy. Po ok 1h wyczuwam, podobnie jak kolega powyżej, część wspólną z Vikingiem. Nie wiem, czy bez wcześniejszej sugestii bym ją spostrzegł, ale obserwacja jest bardzo trafna. Dojrzały akord z Vikinga (zawsze myślałem, że to bergamotka + pieprz + coś jesczze) przykryty wetywerią.

Po ok 2h od aplikacji mogę napisać, że nie ma tu nic szczególnie odkrywczego, zapach sklasyfikowałbym raczej jako dojrzały, bez (na szczęście) panoszącego się ostatnio wszędzie ambroksanu. Dla mnie na ten moment 4. Bardziej podoba mi się oryginał.

Edit: muszę przyznać, im dalej w las tym podobieństwo do zapachu Creed bardziej wyraźne

Vexovoid

Forumowicz

Post29 sierpnia 2018, 21:01 - Śr

Również testowałem w D. i dla mnie jego pokrewieństwo z resztą rodziny Terre jest bezdyskusyjne, natomiast z Encre Noire nie czuję większych podobieństw.
Co do trwałości i mocy, to na jedną rękę poszedł nasz bohater, na drugą wersja Fraiche. I co? Intense Vetiver grzał jak oszalały, projekcja przez pierwsze dwie godziny bardzo mocna, potem powolutku przygasa i tli się na skórze jeszcze kilka godzin. Fraiche nie miał przy nim żadnych szans. Zgasł równie szybko jak się pojawił.
Bardzo fajnie zmienia sie w czasie. Najpierw cytrusy, ale bardzo ostre, świdrujące ( nie do pomylenia, od razu czuć że to Terre ), potem zapach nagle staję się ciężki i w tej fazie leciutko przypomina mi Loewe Solo Esential, by na koniec powrócić do początkowych akordów, ale złagodzonych, przygaszonych...

Podoba mi sie bardziej od wersji Parfum i przy braku klasycznego Terre w pierwotnej formule wydaje sie opcją do rozważenia :mrgreen:

fqjcior

Post30 sierpnia 2018, 07:59 - Cz

descentered napisał(a):
Edit: muszę przyznać, im dalej w las tym podobieństwo do zapachu Creed bardziej wyraźne

A jednak. :)

Musi to być jakaś nowa aroma-molekuła użyta w obu pachnidłach, której zresztą nie wyczuwam zbyt często w perfumach. W sumie to chyba wyłącznie w VIkingu ją czuję. Kompozycja nowego Terre jest bardzo ładna sama w sobie. Wetyweria moim zdaniem nie dominuje, owszem jest istotnym elementem, ale została ładnie obudowana najpierw cytrusami i pieprzem, a później ową molekułą i z pewnością czymś jeszcze. Jest ewolucja na skórze, jest całkiem oryginalna sygnatura. Niestety mam największe zastrzeżenia do mocy i projekcji. Trwałość jest na dobrym poziomie, ale ten Hermes na mojej skórze staje się blisko-skórny już po 3 godzinach od aplikacji. Naprawdę szkoda.

Aha - i absolutnie nie czuję tu podobieństwa do mrocznego, drzewnego Encre Noire. Co to, to nie. :?

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post30 sierpnia 2018, 10:47 - Cz

Zapachu jeszcze nie miałem okazji testować, ale jak widzę, z pierwszych relacji Szanownych Panów wyłania się poważna dawka rozczarowania. Generalnie w przypadku zdecydowanej większości głównonurtowych premier tego roku (zarówno tych mniej i tych bardziej wyczekiwanych, jak bohater tego tematu) rozczarowanie zdaje się być słowem-kluczem.
Taka dygresja na marginesie.

descentered

Aktywny forumowicz

Post30 sierpnia 2018, 10:53 - Cz

Patrząc na dyskuskję na basenotes, kilka osób również wychwyciło nawiązanie do Vikinga. Nie jest ono aż tak oczywiste więc dzięki za naprowadzenie! Pełna zgoda co do ewolucji zapachu, brak liniowości na plus. Natomiast dla mnie wetyweria znana mi z z kompozycji Lalique przebija tu ewidentnie (ok, może ze sportowego flankera, gdzie jest lżej podana). Ma ciaglę bloter, który również wczoraj spryskałem: Viking + Encre (sport), zdecydowanie.

turbosnail

Ultra Perfumaniak

Post30 sierpnia 2018, 11:06 - Cz

Intryguje mnie podobieństwo do Vikinga, ponieważ to bardzo złożony zapach.

borysbrzytwa

Aktywny forumowicz

Post30 sierpnia 2018, 11:22 - Cz

Dokładnie mam tak samo. Jeśli ma coś wspólnego z Vikingiem testy obowiązkowe, konieczne wręcz!

fqjcior

Post30 sierpnia 2018, 11:37 - Cz

descentered napisał(a):Patrząc na dyskuskję na basenotes, kilka osób również wychwyciło nawiązanie do Vikinga. Nie jest ono aż tak oczywiste więc dzięki za naprowadzenie! Pełna zgoda co do ewolucji zapachu, brak liniowości na plus. Natomiast dla mnie wetyweria znana mi z z kompozycji Lalique przebija tu ewidentnie (ok, może ze sportowego flankera, gdzie jest lżej podana). Ma ciaglę bloter, który również wczoraj spryskałem: Viking + Encre (sport), zdecydowanie.

Ależ Encre Sport to insza inszość i z tym porównaniem zgodzę się już prędzej. :)

1901

Forumowicz

Post30 sierpnia 2018, 19:57 - Cz

Zapachowo nie jest to kolejna wersja Terre.
Wobec przeciętnej jakości, jak również wtórności kompozycji (ale nie wobec Terre, o czym dalej), skorzystanie z flakonu i nazwy hermesowskiego bestselleru/a(?), wydaje się być... uzasadnione ;)

Mnie Eau Vetiver Intense, w kilkudziesięciu pierwszych minutach, przypomina Kenzo Homme Boisee (cytuję go z pamięci, bo jakiś czas temu go wąchałem).
Z czasem zbliża się nieco do guerlainowskiego, jak i fordowskiego Vetiveru, ale w tej fazie, tj. po ok 2h, zapach jest już bliskoskórny.
Vikinga nie znam, ale tak, jest coś syntetycznego w bazie nowego Terre (hmmm... mam opory przed tym, by nazywać ten zapach Terre, to o czymś świadczy).
Grey Vetiver EDP w bazie też naturalnością nie grzeszy. Jestem ciekaw, jak wypadłoby bezpośrednie porównanie baz GV i EIV?

Do osób niemile rozczarowanych Eau Intense Vetiverem (do których i siebie zaliczam, więc w ramach samopocieszenia ;) ) – gdyby ów zapach wydać w nowym flakonie i pod inną nazwą, rozczarowanie propozycją nowego zapachu męskiego Hermesa byłoby z pewnością większe. A tak... no przecież to tylko flanker.

PS na drugim nadgarstku mam podstawowe Terre – to wciąż znakomite pachnidło!

EDIT 6h od aplikacji zapachu
Baza pachnie naprawdę podejrzanie.
Pani Christine w bazie Eau de Citron Noir ambroksanu, imo, nie żałowała.
Tu jest na granicy percepcji (ale sam zapach już ledwo dycha).
Albo coś zbliżonego do ambroksanu.

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post31 sierpnia 2018, 13:57 - Pt

Bez zachwytu, taki trochę ostrzej otwierający się Tom Ford GV. Myślę, że może się dobrze sprzedawać, bo to poprawne, męskie pachnidło, które będzie jechało na wózku popularności klasyka.

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post31 sierpnia 2018, 15:11 - Pt

Jestem po pierwszym pobieżnym teście i... Wielkie rozczarowanie.

Anginka (takie zielsko). Dużo anginki. Początek pachniał mi jak Declaration (NIE jak Terre), potem dochodzi anginka.

Na pewno nie jest Intense, dla mnie także nie jest Vetiver. Aha, i jest to Cartier Declaration Geranium Cologne, na pewno nie Terre d'Hermes Intense Vetiver.

Jeśli Terre Fraiche jest mocniejszy niż Terre Intense Vetiver to coś tu jest nie tak.

Zobaczymy jak po dalszych testach, na razie fail i pas. Christine Nagel tym zapachem udowadnia, że jest kilka lig niżej niż Ellena.
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Mikâil

Forumowicz

Post01 września 2018, 14:40 - So

Po nieprzychylnych opiniach w tym temacie obawiałem się pierwszych testów... na szczęście pozytywnie się zaskoczyłem. Jak dla mnie ciekawa wariacja Terre z elegancko podanym Vetiverem. Podobieństwo do Tom Ford GV jest wyczuwalne, ale w moim odczuciu jest to na plus, gdyż właśnie taką stronę Vetiveru najbardziej lubię - czysta, przyjemna, łatwa w noszeniu i dobrze odbierana towarzystwo. Wyczuwam też delikatną ale świetną nutę spopielonej trawy/liści - dla mnie to taka nuta wypalonej łąki. W dzieciństwie, gdy mieszkałem w małym mieście często czułem ten zapach. A to ktoś palił liście zgarnięte grabiami w kupkę, a to spłonęła jakaś łąka. Bardzo fajnie się to wszystko układa na mojej skórze. Akurat jesień to pora w której go widzę, tylko cena trochę jeszcze nie ta, ale jak spadnie w dół pomyślę o flaszce ;)
Kod: Zaznacz cały

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post02 września 2018, 20:30 - N

Dzisiaj pierwszy kontakt z bohaterem wątku.
Hmmm. . . Nie zauroczył mnie, ani nie porwał.
Nawiązanie do klasyka niezbyt wielkie .
Ponadto zapach wydał mi się dość ostry, kwaśny i - niestety - mocno sztuczny.
W dodatku nadspodziewanie szybko stracił rezon, a po trzech godzinach w ogóle przestałem go czuć. ...
Jako zdeklarowany fan klasycznego Terre z pewnością powtórzę testy
Artur

borysbrzytwa

Aktywny forumowicz

Post02 września 2018, 22:28 - N

3 solidne psiki na nadgarstek w D. przetrwały niecałe 3h. Faktycznie ukrywa się tam kawałek Creedowego "Vikinga", tylko taki mizerny i słabiutki. Niestety nie porwała mnie ta wersja Terre, powtórzę testy ale nie robię sobie póki co nadziei.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie