Teraz jest 18 lipca 2019, 18:35 - Cz

• Reklama

Parfums de Marly - Ispazon

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Parfums de Marly - Ispazon (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Parfums de Marly - Ispazon

Post27 sierpnia 2018, 21:39 - Pn

Tak opisane na fragrantica:
Ispazon marki Parfums de Marly to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Ispazon został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Flori. Nutami głowy są cytryna amalfi, lima, pomarańcza, tymianek i liść laurowy; nutami serca są cedr virginia i konwalia; nutami bazy są piżmo, bursztyn i wanilia.
Obrazek

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Liść laurowy i tymianek na początku "robi robotę". Jest ostro, gorzko, cierpko z kolońskim tłem, ale o dziwo, nic tu nie męczy. Później do głosu dochodzą nuty drzewne, robi się łagodniej. Ciężko o podobną kompozycję w mainstreamie. Parametry nie najgorsze, trwałość ok. 6-7 h, projekcja początkowo całkiem niezła, po 3 h robi się bliskoskórna. Dla mnie zasłużona 5.

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Re: Parfums de Marly - Ispazon

Post28 sierpnia 2018, 16:49 - Wt

Zdecydowanie zapach wart poznania. Może ze spisu nut nie ukazuje się jak jakieś super pachnidło ale...w rzeczywistości mamy do czynienia z naprawdę solidnym męskim zapachem! Jest w nim coś dorosłego ale nie dziadkowego, luźnego ale z drugiej strony i eleganckiego. Takie uniwersalne perfumy, którym nie brakuje charakteru, a które moim zdaniem świetnie sprawdzą się np w biurze. Nie ma tu nic odkrywczego, natomiast użyte składniki, trwałość u mnie na poziomie 8h składają się w bardzo udaną kompozycję. Nie jest to arcydzieło ale solidna 5 się należy.
Ostatnio edytowano 28 sierpnia 2018, 19:50 - Wt przez krzsmi11, łącznie edytowano 1 raz

wasylz

Forumowicz

Post28 sierpnia 2018, 19:13 - Wt

Czy można go do czegoś porównać?

Mirx

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 sierpnia 2018, 20:20 - Wt

Nic mi nie przychodzi do głowy podobnego. To świeży, ale nie cytrusowy, ani nie morski zapach. W charakterze podobny jest Terre d’Hermes - też jest to taka mineralna kompozycja, no ale oczywiście bez wetyweriii.

W takich sytuacjach oczywiste jest słowo „oryginalny”.

wasylz

Forumowicz

Post28 sierpnia 2018, 20:43 - Wt

W nutach jest cytryna amalfi i mandarynka - mam Tomka Mandarino di Amalfi - są jakieś podobieństwa?

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post28 sierpnia 2018, 20:47 - Wt

Wg mnie nie.
Serio Ispazon mocno wyróżnia się swoją odmiennością.

Mirx

Bardzo aktywny forumowicz

krzsmi11

Aktywny forumowicz

Post29 sierpnia 2018, 07:26 - Śr

Ja bym umiescil te perfumy w kategorii aromatyczno - drzewnej. Cytrusow jest tu naprawde niewiele i to tylko na poczatku.

davegreg

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post29 sierpnia 2018, 11:03 - Śr

Mi szczerze ten zapach podoba się najmniej z wszystkich testowanych Parfums de Marly. Dodam, że bardzo cenię ten brand i posiadam flakony Heroda, Godolphin i Pegasus. Osiągów nie ocenię, bo mimo 3 prób za każdym razem max po 30 minutach musiałem go zmyć z siebie...

• Reklama

Powrót do Perfumy męskie