Teraz jest 20 października 2020, 09:19 - Wt

• Reklama

Calvin Klein - Secret Obsession

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla kobiet.
  • Reklama

Moja ocena Calvin Klein - Secret Obsession (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Calvin Klein - Secret Obsession

Post22 sierpnia 2018, 11:22 - Śr

Secret Obsession marki Calvin Klein to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Secret Obsession został wydany w 2008 roku. Secret Obsession stworzyli Givaudan, Ann Gottlieb i Calice Becker. Nutami głowy są Śliwka, róża, gałka muszkatołowa i owoc muszkatołowca; nutami serca są tuberoza, jaśmin, kwiat pomarańczy, orchidea i ylang-ylang; nutami bazy są bursztyn, drzewo sandałowe, wanilia, cedr, piołun, drzewo kaszmirowe i irys.

Obrazek

Miała to być unowocześniona wersja Obsession, wydana 23 lata po klasyku.
Taka strategia marketingowa zaszkodziła tym perfumom, ponieważ zapach jest zupełnie odmienny od pierwowzoru i wielbicielki klasyka były rozczarowane.
I chyba z tego powodu perfumy te przeszły bez echa i mało kto o nich pamięta.
A szkoda, bo to naprawdę ciekawy zapach.
Porównuje się je do Feminite du Bois, Atelier d’Orient Plum Japonais i Venezi.

Dla mnie to Feminite du Bois z mocniej podkreśloną śliwką, dojrzałą, soczystą i słodkawą.
Tłem śliwki są kremowe i ciepłe nuty drzewne, w tle trochę przypraw i białych kwiatów.
Całość ma orientalny charakter, ale nie w ciężkiej wersji tylko tak zwiewnej jak Feminite du Bois, więc z powodzeniem może być noszona i do pracy i na wieczór.
Trwałość dobra, ok 8 godzin na mojej skórze, natomiast projekcja szybko przycicha.
Pudło 100-tki jest efektowne i olbrzymie, nie zmieściło się do torebki, flakon ciekawy, natomiast wyszarpanie korka wymaga sporej siły, ale może to tylko w moim egzemplarzu.

rennifer_lopez

Aktywny forumowicz

Re: Calvin Klein - Secret Obsession

Post23 sierpnia 2018, 11:04 - Cz

Ja chyba przetestuję je jeszcze raz, może pora roku była nieodpowiednia (zima) - liczyłam na śliwkę, ale u mnie ona jest na drugim, a nawet trzecim planie :( Czułam głównie gałkę muszkatołową i białe kwiaty, śliweczkę w tle...wolałabym żeby Secret Obsession pachniały na mnie tak jak opisujesz.
Fajnie że założyłaś temat, niezłe perfumy za przystępną cenę.

marg-o123

Forumowicz

Post31 sierpnia 2018, 11:59 - Pt

Nie mogę go ocenić, bo go nie znam, ale z opisów forumowiczów wynika, że może być dla mnie zapachem idealnym. Lubię klimaty typu TF Black Orchid, Jesus Del Pozo In Black, Lalique Perles - myślicie, że przypadnie mi do gustu?
"Zapach jest językiem, który nie potrzebuje słów" - Jacques Polge.

maniafok

Post05 września 2018, 16:28 - Śr

Zastanawiam się, czy mojej babci by taki odpowiadał, bo jest wybredna, a ten ma dość ciekawy bukiet.
Pozdrawiam miło.

Hyang

Post06 sierpnia 2019, 08:09 - Wt

wczoraj nabyłam Black Orchid i wiedziałam że coś mi przypominają. właśnie Secret Obsession! które uwielbiam, ale ich trwałość i projekcja sa za słabe..czuję drzewo i przyprawy , bardzo przebija się paczula.

• Reklama

Powrót do Perfumy damskie