Teraz jest 28 października 2020, 17:26 - Śr

• Reklama

Al Haramain - L'Aventure Knight

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Al Haramain - L'Aventure Knight (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
5%
4 - Dobry
5
26%
5 - Bardzo dobry
11
58%
6 - Genialny
2
11%

Liczba głosów : 19

• Autor
  • Wiadomość

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post16 sierpnia 2018, 19:00 - Cz

Nowe perfumy od Al haramain,rok wydania 2018 choc oficjalnie na 100% nie wiadomo,propozycja skierowana dla mezczyzn,
Fragrance Notes
Top Notes-Lemon verbena, Bergamot, Tea
Heart Notes-Iris, Violet leaf
Base Notes-Ambergris, Powdery notes, Sandalwood, Musk
malo jest opini ,fragra narazie milczy,jeden youtuber opisuje go jako klon Creed GIT ,osobiscie jeszcze nie mialem przyjemnosci poznac :( byly rozbiorki wiec Panowie dawajcie wrazenia,opinie itd

Obrazek

nostrum

Re: Al Haramain - L'Aventure Knight

Post18 sierpnia 2018, 18:41 - So

Powiem krótko troszkę za słodko a za mało zielono :roll:
Pierwsze wrażenie - podobny do Cool Water i Mancera Wave Musk z tym że Al Haramain L'Aventure Knight jest odrobinkę cięższy i słodszy :!: Nie miałem do czynienia z GIT-em więc się nie wypowiem.

lester86

Aktywny forumowicz

Post19 sierpnia 2018, 13:11 - N

Hej, bardzo mnie interesuje ten zapach ale zdziwiła mnie wskazywana przez Ciebie słodkość. On jest lekko słodki czy to jest ewidentnie słodki zapach? Nie widzę za bardzo w składzie co miało by tą słodkość powodować, niewiele to się różni od GIT-a / Tres Nuit :) Jak ogólnie oceniasz to pachnidło?
Czy ktoś z rozbiórki mógłby coś więcej powiedzieć?

grembi

Bardzo aktywny forumowicz

Post19 sierpnia 2018, 13:24 - N

Podobny do Coty Apsen tylko unowocześniony ;) Porównania z GIT nie mam. Nie czuję w nim słodkości. Parametry dla mnie są zadowalające tj projekcja fajna przez 2-3h i trwałość 6-7h. Polubiliśmy się ;)

nostrum

Post21 sierpnia 2018, 08:31 - Wt

Skład:
Głowa
herbata, bergamotka, werbena cytrynowa
Serce
irys, fioletowy liść
Podstawa
piżmo, nuty pudrowe, ambra, drzewo sandałowe

Liczyłem na odrobinę więcej zielonej świeżości - niestety :( Coś mnie w nim drażni, wczoraj męczyłem się z nim przez prawie 5 godzin [projekcja na duży plus] jest trwały i charakterystyczny, ale i męczący :( Na początku z lekka przypominał mi Mancera Wave Musk ale przy dłuższym noszeniu obu pachnideł to zupełnie inna bajka z dużym pozytywnym wskazaniem na MWM :!: :) Faktycznie podobny do Aspen'a czyli krótko mówiąc to jak powrót do przeszłości a to niestety nie moje klimaty więc zakupu już nie powtórzę.

g1nko

Post21 sierpnia 2018, 15:14 - Wt

Jest tak samo podobny do aspena jak git. Miałem tylko próbkę, ale na mój niewprawiony nos, knight ma się tak samo do gita, jak aventure do aventusa. Mnie tylko pierwsze kilka minut coś nie odpowiada, jak powąchania z bliska. Pachnie mi zwierzyną na wsi :-) Aspen przy nim jest cierpki, pustawy, nie zmienia się. Jak przechodzę z ręki na rękę to aspena nie czuje praktycznie po knight. Poziom aventure. Więc jak komuś odpowiada tamten klonik to i z tym powinno być ok. Jak się uspokoi na skórze to fajnie wybrzmiewa przez długi czas. Na ciuchach to trzyma nonstop.

volcano

Post21 sierpnia 2018, 21:13 - Wt

Pachnie mi zwierzyną na wsi :shock: czyli czym psem , kotem aj to nie bo to i miastowe może być , czyli konie , krowy,świnie oj co tu jeszcze aa koza czyli cap pospolitus ten to capi , kurde to musi być GIT zapach .

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post22 sierpnia 2018, 14:16 - Śr

:shock: tak to pachnie? :lol:

volcano

Post22 sierpnia 2018, 18:45 - Śr

Czyli Piotrek wiesz już kto Ci podpierdzielił przesyłkę ? podejrzenie pada świnie bo one maskują się w w ten sposób od ASF-u :lol:

g1nko

Post25 sierpnia 2018, 18:20 - So

No co! To dość subiektywne odczucie, co poradzę. Moja kobita mówi, że jej Amouage Myth pachnie oborą. 8-)

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post07 września 2018, 17:24 - Pt

Al haramain powieksza linie l'aventure ,po l'aventure,l'aventure blanche przechodzac przez l'aventure femme nastal czas na kolejny l'aventure knight,marka widze ze postawila sobie cel kopiowac cos co jest dobre ,mamy aventusa (wyszedl im bdb)mamy smw a teraz mamy kolejny klon creed tym razem GITa :P ewidentnie podobny, bez dyskusyjnie poza poczatkiem mamy gita ,jakosc rowniez nie jest zla,nie jest az tak slodki ,i jest poprostu podobny do tres nuit,tylko mniej "wali"chemia :D parametry sa na dobrym poziomie projekcja z poczatku duza potem milo otacza nosiciela,delikatna ale wyczuwalna,trwalosc 8-9h ,przyklad przytocze-przychodzac z pracy i przechodzac obok mamy ta odrazu powiedziala czym sie wypsikalem a bylo to jakies 9h,wiec zle nie jest,wielbiciele gita,tres nuit ,egra men,aspen i oczywiscie CW moga kupowac smialo!podoba mi ,testy sa czas,
ps,Zetrov wielkie dzieki za odleweczke :P

lester86

Aktywny forumowicz

Post19 listopada 2018, 12:04 - Pn

Posiadam l'aventure Knight od tygodnia i nosiłem go już trzy razy. Poniżej kilka obserwacji :)
Otwarcie jest dla mnie dziwaczne ale trwa 5 min i potem robi się znacznie przyjemniej. Na starcie czuć bardzo wyraźnie cierpko-gorzki zapach zieleniny, jakby świeżo wyciskany sok z trawy albo jakiegoś jarmużu czy czegoś takiego (nie wiem czy ktoś z Was ma wyciskarkę albo sokowirówkę hehe). Tak mi się kojarzy, bardzo ciemna zieleń. Być może jest to lekko metaliczny zapach liści fiołka podbity herbatą z dodatkiem bergamotki. Cytrynowość z bergamotki czy werbeny jest ledwo wyczuwalna, ale gdzieś tam jest. Szkoda ze tej werbeny tutaj praktycznie nie ma, trochę się na nią nastawiałem :) Po tych 5 minutach zapach idzie w stronę znaną z GIT choć nie jest to zupełnie to samo (GIT-a wąchałem z 3 miesiące temu ostatni raz więc też nie mam dokładnej pamięci tego zapachu). Dla mnie to taki zapach białej czystej koszuli prosto z prania. Zapach jest zielony, mydełkowy - trochę jak płyn do płukania. Czuć zieleń i kwiaty (Irys jest przykryty fiołkiem). Nie rozumiem powyższych komentarzy, że zapach jest jakkolwiek słodki. Porównywałem go ręka w rękę z Aspenem i aspen jest słodszy. Zapach ogólnie mi się podoba, bardzo fajny do biura na wiosnę i jesień. Pachnie naturalnie, jakościowo. Mimo wszystko DNA Aspena mi się trochę bardziej podoba :) Zapach oceniłem na 4/6, parametry są OK - tak koło 5-6h, projekcja przez 2h. Nieźle utrzymuje się na ubraniu.
Flakon jest fajny, mam też oryginalnego l'Aventure (czyli avika) - Knight na zdjęciach wygląda tak samo, ale na żywo jest dużo ciemniejszy, ma taki tytanowy kolor. Ogólnie flaszka bardziej mi się podoba od oryginału.

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post19 listopada 2018, 16:13 - Pn

pelna zgoda naprawde jest to udany twor al haramain i projekcja przez pierwsze 2 a nawet 3h jest na wysmienitym poziomie,tylko zeby mial trwalosc klasycznego l'aventure :? mimo wszystko dobry zapach

lester86

Aktywny forumowicz

Post28 listopada 2018, 10:12 - Śr

rzeczywiście trwałość mnie nie zachwyca, wg mnie to takie 4-6h jak tag-him (wtedy ja go wyczuwam). Prawdą jest jednak, że bliskoskórnie moja luba wyczuła go po 12h.

qki

Forumowicz

Post17 grudnia 2018, 21:36 - Pn

Ma ktoś porównanie do Armaf Le Parfait? Kusi mnie Knight ale obawiam się, że moga pachnieć tak samo.

lester86

Aktywny forumowicz

Post19 grudnia 2018, 09:36 - Śr

nie miałem do czynienia z le parfait ale patrząc po nutach on jest mocno cytrusowy. Ktoś tam kiedyś mówił że to mix AVIK-a z GIT-em. Według mnie w knight jest baardzo mało cytrusów, na pewno nie w sposób oczywisty. Tej bergamotki i werbeny jest jak na lekarstwo. Tutaj dominują męskie kwiaty czyli fiołek i irys. Zapach czystości i mydełka ;)
Zapach okazuje się baardzo uniwersalny, ciekawe jest że to jest ostatnio najczęściej wybierany przeze mnie zapach :) Jakoś mi pasuje do tej zimowej aury, kojarzy mi się z tajgą :) Dla mnie to kwiatowo-trawiasty zapach lasu i dużych zielonych przestrzeni. Jest trochę chłodny, nie słodki. Do otwarcia się przywyczaiłem, także obecnie go bardzo lubię.

Antarjami

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post06 marca 2019, 18:47 - Śr

tez ostatnio czesto sięgam po ten zapach;)

mam katar

Super Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 2

Post13 marca 2019, 20:01 - Śr

Panowie i Panie. Czy jest ten zapach tu omawiany lepszym klonem GITa niż Rasasi Egra?
Bez potrzeby przedłużania gatunku,
pistoletów noży
i przykazań bożych...

Ile chcesz pan tego amora i psyche?

Mój straganik.
viewtopic.php?f=52&t=29275&p=691142#p691142

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Post13 marca 2019, 20:03 - Śr

moim zdaniem tak :P

Artplum

Sensei Perfuforum

• Ostrzeżenia: 3

Post14 marca 2019, 00:42 - Cz

Belial Lord napisał(a):Al haramain powieksza linie l'aventure ,po l'aventure,l'aventure blanche przechodzac przez l'aventure femme nastal czas na kolejny l'aventure knight,marka widze ze postawila sobie cel kopiowac cos co jest dobre ,mamy aventusa (wyszedl im bdb)mamy smw a teraz mamy kolejny klon creed tym razem GITa :P ewidentnie podobny, bez dyskusyjnie poza poczatkiem mamy gita ,jakosc rowniez nie jest zla,nie jest az tak slodki ,i jest poprostu podobny do tres nuit,tylko mniej "wali"chemia :D parametry sa na dobrym poziomie projekcja z poczatku duza potem milo otacza nosiciela,delikatna ale wyczuwalna,trwalosc 8-9h ,przyklad przytocze-przychodzac z pracy i przechodzac obok mamy ta odrazu powiedziala czym sie wypsikalem a bylo to jakies 9h,wiec zle nie jest,wielbiciele gita,tres nuit ,egra men,aspen i oczywiscie CW moga kupowac smialo!podoba mi ,testy sa czas,
ps,Zetrov wielkie dzieki za odleweczke :P

Brawo Al Haramain! Jak pięknie kopiuje!
Polska nie chce arabskich emigrantów! Polska chce arabskie podróby!
Ahmed, Janusz, dwa bratanki :P
Artur
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie