Teraz jest 21 października 2020, 17:05 - Śr

• Reklama

Calvin Klein - CK Be (czarny)

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Calvin Klein - CK Be

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
2
10%
3 - Przeciętny
3
14%
4 - Dobry
7
33%
5 - Bardzo dobry
9
43%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 21

• Autor
  • Wiadomość

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Calvin Klein - CK Be (czarny)

Post25 stycznia 2012, 23:25 - Śr

Ponieważ na forum rządzi Cartier, Dior czy YSL uznałem, że ktoś musi reprezentować bardziej masową produkcję. Mam osobiście sentyment do serii uni-sex CK (pogardliwie nazywanej bi-sex), bo zrobiła się niesłychanie popularna pod koniec lat 90-tych. To było b.modne pachnieć tak samo jak swoja dziewczyna albo wymieniać się zapachami (dosłownie i w przenośni :lol: ). Mi ta marka nie kojarzy się z taniochą czy badziewiem, przeciwnie, cieszy mnie, że teraz to są psie pieniądze, bo na studiach zakup CK był sporym wydatkiem. Wiem, że to nie są najlepsze perfumy, no ale pozytywne skojarzenia beztroskiej młodości są silniejsze od rozsądku.

Ktoś napisał, że ciekawy jest One Shock, w takim razie zobaczmy co macie do powiedzenia na temat zapachu z 1996 roku.

Nuty głowy: bergamota, jagody jałowca, mandarynka, mięta, lawenda, białe piżmo.
Nuty serca: delikatne przyprawy, magnolia, brzoskwinia, białe piżmo.
Baza: drewno sandałowe, opoponaks, tonka, białe piżmo.

Od siebie dodam, że mi zapachy CK się podobają, tego akurat nie używałem, bardziej podobał mi się zawsze biały. CK BE jest teraz w promocji w Rosmanie za 89 zł / 100 ml + kosmetyczka. Cena chyba dobra.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

aleksander

Super Perfumaniak

Re: Calvin Klein - CK Be (czarny)

Post26 stycznia 2012, 09:25 - Cz

Raz się nim popsikałem.
Czułem się niekomfortowo.
Jakbym użył damskiego zapachu.
Lubię kwiaty w męskich perfumach, ale w Be, wydają mi się wybitnie kobiece.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post27 stycznia 2012, 10:53 - Pt

Zrobiłem test na ręce i dramat ... to ewidentnie damskie klimaty, do mało trwałe. Jeden z najsłabszych CK moim zdaniem. Za to dla dziewczyny prezent może być ok, tylko ta trwałość będzie problemem.

FourOfKind

Post27 stycznia 2012, 11:06 - Pt

Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z przedmówcami. Zapach jak dla kobiet. Pewnie dlatego, że to uniseks.

Może by go przenieść do odpowiedniego działu? :)

charliefrown

Forumowicz

Post27 stycznia 2012, 21:05 - Pt

Niby dominują w nim pierwiastki kobiece, jednak jak dla mnie to "Przyczajone Piżmo (skądinąd całkiem niezłe), Ukryta Męskość" ;) Obecnie odbieram go jako przeciętniaka, solidna trójka. Jednak w czasach licealnych cK Be mógł liczyć u mnie na dwie oceny wzwyż, robił wtedy bardzo przyzwoite wrażenie i zbierał komplementy. Były to jednak dość siermiężne czasy, w których ceny perfum drenowały budżety domowe.

blueberry

Forumowicz

Post06 lipca 2012, 07:29 - Pt

Również widzi mi się CK Be jako bardziej damski niż męski, przy czym w perfumeriach akurat najczęściej widzę go na półkach w dziale męskim (czyżby ten czarny kolor? ;) ) Oczywiście spokojnie panowie też mogą go nosić.

Dla mnie to taki bardzo relaksujący, aromaterapeutyczny zielono-piżmowo-lawendowy zapach, blisko mu do detergentu do płukania tkanin - mimo tej natury jest w nim lekko syntetyczna nuta. Bardzo trwały, ale trzeba się obficie spryskać, aby go poczuć, ma niewielką projekcję, więc będzie zupełnie nieinwazyjny, a jednocześnie daje poczucie odświeżenia i czystości na cały dzień.

Swego czasu szalałam za nim i nie wyobrażałam sobie nie mieć go w swojej kolekcji, ale po skończeniu 100ml zdecydowałam, że można bez niego żyć. Daję 4, bo wciąż uważam że jest dobry.

audiolab8000s

Aktywny forumowicz

Post06 lipca 2012, 12:32 - Pt

ja rowniez go bardzo lubie w sumie na kazda pore roku , nie inwazyjny ale bardzo trwaly .
Ostatnio edytowano 28 grudnia 2012, 19:51 - Pt przez audiolab8000s, łącznie edytowano 1 raz

Hot Player

Forumowicz

Post12 września 2012, 15:39 - Śr

Pachnie jak świeżo wyprane ubrania.
Delikatny.
Ostatnio edytowano 05 marca 2014, 18:36 - Śr przez Hot Player, łącznie edytowano 2 razy

marso

Forumowicz

Post03 października 2012, 20:47 - Śr

Chronologicznie to mój pierwszy w życiu unisex (użyty około 1998r.) Zapach dość prosty ale prosty nie znaczy, że słaby. Świeżość w każdym stadium, przypomina mi trochę zapach proszku do prania produkowanego u schyłku PRL-u. Butelka jak manierka żołnierska :). Ideałem byłby gdyby nie ta kiepska moc. Ledwie 4h i koniec zabawy. Jaka moc taka cena. A chyba od zawsze ten zapach był tani. Cieszę się, że nie został wycofany bo często korzystam z niego na luźnych nieoficjalnych spotkaniach w szerszym gronie.
Ostatnio edytowano 04 października 2012, 05:59 - Cz przez marso, łącznie edytowano 1 raz

Bach_rules!

Perfumaniak

Post03 października 2012, 20:56 - Śr

To byłe moje pierwsze "drogie" perfumy. Dostałem na imieniny w 2000 r. Nigdy mi się nie podobały, ale używałem od czasu do czasu, bo darowanemu koniowi...
Pamiętam, że drażniła mnie nuta "mydlana". No i męskim bym tego zapachu nie nazwał. Właściwie najbardziej podobał mi się flakon :lol:

marso

Forumowicz

Post03 października 2012, 21:02 - Śr

Gdy zakupiłem pierwszy raz nie miałem pojecia, że istnieją zapachy uniwersalne. Od tamtej pory jestem wielkim fanem uniseksów. I narazie dobrze na tym wychodzę bo od kilkunastu lat uźywania oryg. wód nikt nie powiedział, że pachnę jak gej czy kobieta :D

dexter

Post28 grudnia 2012, 19:32 - Pt

Dobrze się go nosi, nie narzuca się swą obecnością, choć mógłby rzeczywiście być trwalszy.

gilbert

Perfumaniak

Post22 sierpnia 2013, 12:25 - Cz

W moim odczuciu Be zmierza bardziej w damską stronę, jednak oczywiście faceci również mogą nosić.

Mówiąc w największym skrócie - syntetyczna, detergentowa świeżość połączona z kwiatowymi nutami.
Całość dosyć delikatna i zwiewna, idealna na cieplejsze miesiące.

Na pewno taka koncepcja może się podobać i ciągle znajdować swoich zwolenników, ja też oceniam go ogólnie na plus, chociaż o jakimkolwiek zachwycie nie ma mowy.

marso

Forumowicz

Post21 lutego 2014, 19:41 - Pt

Jedyne co CK Be brakuje to trwałości. Ten zapach jest i będzie stałym bywalcem mojej szafeczki z flakonami. Właśnie zamierzam kupić kolejne czarne szkło. Znacie może jakieś pachnidło podobne do niego choć trochę?

magik_86

Post03 czerwca 2014, 14:25 - Wt

audiolab8000s napisał(a):ja rowniez go bardzo lubie w sumie na kazda pore roku , nie inwazyjny ale bardzo trwaly .

Jest ok. Ale co do trwałości to uwazam ją za największą wadę tych perfum. Bardzo szybko sie ulatniają. Na początku użytkowania wydają się mało męskie ale z czasem to wrazenie zanika.

ale jedziesz!

Bardzo aktywny forumowicz

Post05 czerwca 2014, 21:12 - Cz

Strasznie nijakie. O mocy nie rozmawiajmy.

I bardzo damski ten uniseks...

Piodr

Forumowicz

Post14 września 2014, 21:10 - N

To jeden z zapachów, których używałem jako nastolatek. I tak chodził mi po głowie aż do wczoraj, żeby sobie go odświeżyć i przekonać się, czy naprawdę jest taki nietrwały. Obydwa zgięcia i nadgarstki. Kolejno: CK be, HB soul, Armani Eau d'aromes i YSL la nuit edt. I co ? Bez lania wody, CK był jednym z najmocniej wyczuwalnych, i co najważniejsze - najbardziej trwalszych. A wszystko ku mojemu zadowoleniu :)

mike

Forumowicz

Post28 grudnia 2014, 11:33 - N

Niby jest to unisex, ale chyba jednak bardziej kobiecy. W zapachu tym podoba mi się tylko baza, która w dodatku jest mega trwała i nieco przypomina tę z Chanel Allure Homme, choć to oczywiście nie ta klasa. Cała reszta jest do bani, pachnie jak kiepskie mydło, duszno i słodko. Nuty początkowa i środka przemijają po 1-2h, co w przypadku tej wody jest zaletą, bo jak wspomniałem są okropne. Ogólnie pachnie się po tym jak po umyciu tanim mocno perfumowanym żelem pod prysznic. Zapach dla mnie zbyt dziewczęcy.

Kamson90

Forumowicz

Post23 kwietnia 2015, 08:43 - Cz

Wczoraj przez przypadek poznałem ten zapach, taki słodki młodzieżowy, ale co Mi się podoba to fakt że mniej kwiatowy od CK One

yves

Post01 maja 2015, 17:24 - Pt

Dostałem gratisową próbkę. Dla mnie pachnie to takimi nawilżanymi chusteczkami do wycierania niemowlętom pośladów :?
Następna strona

Powrót do Perfumy unisex