Teraz jest 28 października 2020, 08:55 - Śr

• Reklama

Frederic Malle - Music for a while

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Frederic Malle - Music for a while (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
25%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
3
75%

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

kobymich

Forumowicz

Frederic Malle - Music for a while

Post18 lipca 2018, 09:31 - Śr

Music for a While to owoc ich współpracy Carlosa Benaïma i Frédérica Malle.
Są to nowe perfumy, wydane w 2018 roku. Nutami głowy są lawenda, anyż, bergamotka, mandarynka i nuty owocowe; nutami serca są geranium i ananas; nutami serca są paczula, wanilia, labdanum, cukier i karmel.
Music for a While to orientalny zapach - kompozycję tę wielokrotnie modyfikowano. W rezultacie uzyskano ciepłe perfumy z ostrą, precyzyjną estetyką: paryskie wysublimowanie okraszone nieodpartym seksapilem. Frédéric Malle jest pewien, że wielbiciele fotografii Helmuta Newtona dobrze znają to wrażenie.
Wewnętrznie sprzeczna natura tych perfum wymagała sugestywnej nazwy, pozwalającej na wszechstronną interpretację. Pieśń Music for a While opowiada o charakterze muzyki, która rozwija się w czasie, przenosząc nas w odległe wymiary, gdzie życie jest piękniejsze i intensywniejsze zarazem. Tak właśnie Malle postrzega uwodzenie: to szereg potężnych bodźców, które nadają ulotnym chwilom w życiu niepowtarzalną moc. Miłość i muzyka idą ze sobą w parze.

Zapach dla poszukiwaczy subtelności, jednocześnie rozmiłowanych w silnie uwodzicielskich, wyrazistych kompozycjach. Delikatne ciepło tych perfum utrzymuje się długo i jest jak nowoczesne wydanie elegancji z dawnych lat.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
"...perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. Muszą być szlachetne, a to, co nadaje im moc, kosztuje masę pieniędzy". C. Chanel

https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/9602/

sobejjj

Forumowicz

Re: Frederic Malle - Music for a while

Post19 lipca 2018, 10:41 - Cz

Przetestowałem nadgarstkowo w Galilu, więc na razie wstrzymuje się z oceną. Obawiałem się jakiegoś dzikiego słodu, ale karmel, cukier (a la wata cukrowa) i ananas podane są ze smakiem, bardzo wyważone. Do tego świetna lawenda i jeszcze lepsza paczula i mamy bardzo przyjemny, elegancki i seksowny zapach.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post19 lipca 2018, 11:05 - Cz

Dla mnie trochę za dużo cukru w cukrze. Bloterowo jest to ciężki zawodnik, ale na skórze da się go opanować. Początek to ananas, ale raczej taki z puszki. Jest słodko, aż do przesady. Później wchodzi mnóstwo lawendy i odrobina paczuli. W końcu Malle, o którym można podyskutować. Ale czy chciałbym tak pachnieć? Nie sądzę. :? Jeżeli szukasz perfum słodkich, które są inne od wszystkiego co do tej pory poznałeś, to jest to dobry krok. Dodatkowo jak lubisz owoce i zioła, to macie szansę się polubić. Testy polecam.

sen_jakuba

Forumowicz

Post18 października 2019, 21:20 - Pt

Realistyczna sucha lawenda podbita miedzianym, słodko-kwaśnym syropkiem ananasowym. Otwarcie mi się bardzo podoba ze względu na silną, kręcącą w nosie lawendę, ale potem stają się trochę zbyt nudne. Lawenda się chowa, a wychodzi drewno z plamką zaschniętego soku. Dry down przypomina mi stare ubrania ze starej szafy i słodkawe owoce. Klasyczna, solidna elegancja z pomysłem, moim zdaniem dla starszego faceta. Dobre, ale nie kupiłbym. No może odlewkę. W każdym razie obecnie poluję na zapachy lawendowe i miło było go poznać. 7-8/10
“Unless you are educated in metaphor, you are not safe to be let loose in the world.”
― Robert Frost

Fragrantica: https://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/30057/

Powrót do Perfumy unisex