Teraz jest 28 października 2020, 18:29 - Śr

• Reklama

Atelier Cologne - Café Tuberosa

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Atelier Cologne - Café Tuberosa (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
14%
4 - Dobry
1
14%
5 - Bardzo dobry
2
29%
6 - Genialny
3
43%

Liczba głosów : 7

• Autor
  • Wiadomość

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Atelier Cologne - Café Tuberosa

Post22 czerwca 2018, 09:49 - Pt

Cytując za Fragrantiką, Café Tuberosa marki Atelier Cologne to kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn, wydane w 2017 roku. Nutami głowy są kalabryjska bergamotka, sycylijska mandarynka i gwatemalski kardamon; nutami serca są olej różany, indyjska tuberoza i kawa; nutami bazy są madagaskarska wanilia i ziarno kakaowca.

Atelier Cologne Café Tuberosa zostały wyróżnione tytułem PERFUME EXTRAORDINAIRE OF THE YEAR 2018 przez The Fragrance Foundation.

Perfumy używałem w upalny, letni dzień. Bałem się mocnej tuberozy, ale na szczęście perfumy nie tylko nie były męczące, ale zgrabnie dopasowały się do zmieniającej się projekcji. Wtedy, gdy tuberoza mogłaby zbyt mocno dać o sobie znać, czyli zaraz po aplikacji, gdy projekcja jest najsilniejsza, czułem głównie kawę w lekko tytoniowym wydaniu. Później, gdy kawa spuszcza z tonu, lepiej czuć tuberozę w korzennym towarzystwie. Atelier Cologne to zapach całodzienny, o umiarkowanej projekcji. Nadaje się dla kobiet i dla mężczyzn, raczej bez przechyłu na żadną ze stron, a jeśli już miałbym koniecznie wskazać preferowaną płeć, to byłaby kobieta.

Obrazek

Novella

Perfumaniak

Re: Atelier Cologne – Café Tuberosa

Post22 czerwca 2018, 12:05 - Pt

genialna kawa
świetna kompozycja
pierwszy raz testowałem na spotkaniu w warszawie 3 miesiące temu

jak na razie dla mnie najlepsze ujęcie kawy :D

rabarbary

Hiper Perfumaniak

Re: Atelier Cologne - Café Tuberosa

Post25 czerwca 2018, 17:01 - Pn

Bardzo ciekawe.
Lubię i kawę i tuberozę, ale za bardzo nie potrafiłam sobie wyobrazić połączenia tych nut razem.
I faktycznie, nie jest to proste zmieszanie jednego i drugiego.

To raczej atmosfera przedwojennego sklepu kolonialnego, jaką sobie wyobrażam po przeczytaniu kilku książek.
Ciemne pomieszczenie, drewniane regały i lada, zapach ziaren kawy, kakao, tytoniu, lasek wanilii, różanego rachatłukum, przypraw, gdzieś tam daleko w ciemnym kącie może i stoi kwitnąca tuberoza, ale jest taka nieoczywista, zasnuta dymem, może kupiec właśnie zapalił fajkę.

Trochę przypomina to zabieg zastosowany w L'Or de Torrente, tam była kawiarnia, gdzie i kawa i różane pączki i zmieszane te wszystkie kawiarniane ciasta i perfumy pań w jeden leniwy i hedonistyczny klimat.

Tu jest bardzo podobnie, raczej obraz i klimat niż konkretne nuty.

Dość nietypowy zapach jak na tą markę.
Wwąchuję się w nadgarstek z zachwytem, niedługo sprawdzę, czy mam ochotę tak pachnieć cała :)

Novella

Perfumaniak

Post26 czerwca 2018, 21:29 - Wt

może nietypowy ale bardzo udany

KADET

Forumowicz

Post14 października 2018, 06:54 - N

Po całodniowym teście ode mnie solidne 5. Wspaniała kawa w kwiatach , zapach długo się utrzymuje ( u mnie 8 godzin ).

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post14 października 2018, 07:05 - N

Osiem godzin to tak długo w Twoim przypadku?

Mirx

Perfumaniak

Post14 października 2018, 07:36 - N

Osiem godzin to również w mojej ocenie bardzo solidny wynik, a jak na ten typ zapachu, zdecydowanie powyżej przeciętnej.

Novella

Perfumaniak

Post15 października 2018, 07:16 - Pn

trwało ść jest dobra
ale wg mnie chodzi bardziej o piękny wynik
kompozycja robi bardzo dobre wrażenie

Mirx

Perfumaniak

Post23 maja 2020, 15:09 - So

Miałem dziś na sobie te perfumy i po raz kolejny mnie zachwyciły. Pragnę uspokoić wszystkich, którzy mieliby się bać tytułowej tuberozy. Jest w nazwie, ale w kompozycji ja ją postrzegam na poziomie supportu. Na pierwszym planie czuję kawę z czekoladą. Nawet obecna paczula dokłada się na sposób czekoladowy. Trochę szkoda, że kawa jest mocna tylko przez pierwsze 20-30 minut. Podobny problem z kawą jest w wielu innych perfumach, np. w Montale Intese Cafe Ristretto czy genialnym Histoires de Parfums Fidelis. Wygląda na to, że zapach kawy jest po prostu ulotny i trzeba z tym żyć. Tak samo jest przecież jest z cytrusami. Jednak choćby dla tych pierwszych chwil warto mieć Atelier Cologne Café Tuberosa! Póżniej jest bardzo dobrze, ale już nie genialnie. Wraz z przeminięciem fazy kawowej zaczyna się długi, nawet 5-6–godzinny okres czekoladowo-waniliowo-paczulowy. Chyba namawiałbym Jerome Epinette do zrobienia flankera z mocniejszą tuberozą, może nie tak dającą po nozdrzach jak w Franck Bocklet Cocaïne, ale jednak mocniejszą.

W mojej ocenie to uniseks bez damskiego przechyłu. Polecam bardzo.

Powrót do Perfumy unisex