Teraz jest 28 października 2020, 18:15 - Śr

• Reklama

Ermenegildo Zegna - Acqua Di Neroli

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Ermenegildo Zegna - Acqua Di Neroli (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
33%
5 - Bardzo dobry
2
67%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 3

• Autor
  • Wiadomość

M_Michal

Aktywny forumowicz

Ermenegildo Zegna - Acqua Di Neroli

Post11 czerwca 2018, 17:09 - Pn

Dzisiaj w S. na dolnej półce odkryłem nowe perfumy z domu Zegna. Mało o nich informacji w internecie, ale spis nut wygląda mniej więcej tak: neroli, cytryna, lawenda, cyprys, rozmaryn, liście fiołka, arbuz, drzewa, papirus, wodorosty, piżmo, sandałowiec. A jak to pachnie? Neroli bardzo soczyste, z początku zielone, intensywne, które po czasie się robi delikatnie drzewne. Całość zmieszana bardzo dobrze, wszystko wybrzmiewa naturalnie. Testy z przyjemnością ponowię.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

aligator

Forumowicz

Re: Ermenegildo Zegna - Acqua Di Neroli

Post11 czerwca 2018, 18:50 - Pn

A jak z trwałością ? :)

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post11 czerwca 2018, 18:55 - Pn

Jak dla mnie bardzo dobrze ja na tego typu kompozycję. Utrzymywał się na nadgarstku przez cały dzień. Projektował też przez kilka godzin. Chyba jest dobrze, ale wypowiem się po kolejnych testach.

slawekwch

Forumowicz

Post11 czerwca 2018, 19:01 - Pn

Nie do końca rozumiem te serie Zegny. Seria Acqua to ma być rozwodniona wersja Essenze, czy jak?
Florentine Iris > Acqua di Iris
Italian Bergamot > Acqua di Bergamotto
teraz to samo z neroli.
Nie kumam po co ta duplikacja.

Back

Aktywny forumowicz

Post11 czerwca 2018, 19:06 - Pn

No na to wychodzi. Tańsza, biedniejsza i trochę gorsza seria. Ale baaaardzo chętnie przetestuję!

Novella

Perfumaniak

Post11 czerwca 2018, 19:36 - Pn

też mi się zdaje że wersja dla ubogich

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post11 czerwca 2018, 20:48 - Pn

Ja to nie rozumiem właśnie tej polityki Zegny z 2 seriami praktycznie tych samych zapachów o różnych parametrach.
Tytułowego zawodnika próbowałem w S. i powiem szczerze, że jakoś nic nadzwyczajnego. Jest kilka lepszych zapachów z neroli w roli głównej.

Back

Aktywny forumowicz

Post11 czerwca 2018, 20:54 - Pn

A jak wypadał Acqua Di Neroli w porównaniu z Mediterranean Neroli?

ŁukaB

Aktywny forumowicz

Post12 czerwca 2018, 07:00 - Wt

Back, jak dla mnie to woda po płukaniu linii rozlewającej Mediterranean Neroli. Nie porównywałem ręka w rękę, ale zapachy wydają mi się prawie identyczne. Są naturalne, fajne w odbiorze, ale parametry Acqua Di Neroli są o wiele gorsze od Mediterranean.

Back

Aktywny forumowicz

Post12 czerwca 2018, 12:16 - Wt

To jak zejdzie do cen Acqua Di Bergamotto, będzie można rozważyć zakup :D Dzięki za info.

Adrianaline

Post19 czerwca 2018, 19:31 - Wt

Jak dla mnie w otwarciu pachnie jak mix Mediterranean Neroli i 4711 Original EdC. Z czasem zapach zaczyna przypominać serce 4711.

vanix

Forumowicz

Post25 lutego 2019, 20:28 - Pn

Rzeczywiście, woda po płukaniu linii rozlewającej Mediterranean Neroli to nadzwyczaj dobre określenie;) Ale to niezłe płukanie było, bo zapach jest naprawdę fajny. Nie tak gęsty jak Mediterranean Neroli, nie tak chropowacie kwiecisty, ale wciąż bardzo przyjemnie neroliowy. Parametry gorsze... ale nie takie znów tragiczne. 4711 w ogóle nie ma startu, tu jest zdecydowanie lepiej. Na ubraniu wytrzymuje spokojnie dzień. Moim zdanie, to najlepsze neroli zaraz po... Mediterranean Neroli.

dawideksl

Forumowicz

Post02 marca 2019, 20:39 - So

Zakupiłem w ciemno (znając Mediterranean Neroli). Zapach faktycznie - rozcieńczone Mediterranean Neroli - natomiast bardzo przyjemne, naturalnie wybrzmiewające, i na prawdę dobrze zrobione. Jak za swoją cenę (124zl) nie ma się do czego przyczepić. Trwałość bardzo przyzwoita, choć dłużej siedzi nieco słodka baza, niż sam neroliowy aromat, który ulatuje dość szybko. Nie jest to zamiennik MN, nawet przy obfitej aplikacji, natomiast za nieco ponad 100zł, to świetne pachnidło wiosenne. Wiosenne a nie letnie przez swoją słodycz - wyraźnie przeze mnie wyczuwalną. Jednym słowem polecam.

Jaro1221

Forumowicz

Post25 czerwca 2019, 20:30 - Wt

Kilka dni temu prysnąłem na blotter tytułowym bohaterem wątku, po kilku godzinach wyrzuciłem blotterek do kosza przy biurku. Dzisiaj opróżniałem ten kosz i nagle do moich nozdrzy trafiła woń, aż się zdziwiłem co to pachnie. To Zegna sprzed paru dni jeszcze była wyczuwalna :)
Serwis internetowy poświęcony rekrutacji do Policji: https://www.rekrutacja-do-policji.pl/

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Post02 lipca 2019, 18:13 - Wt

Ja wyciągałem z szafki blottery z przed pół roku i one w jakimś stopniu jeszcze " pachniały " :)

nastymic

Forumowicz

Post03 lipca 2019, 21:52 - Śr

Z ciekawości kupiłem w ciemno i dzisiaj pierwszy raz testowałem globalnie. W sumie nie wiedziałem, czego mam się spodziewać, bo opinie różne. Ale Acqua di Neroli to dla mnie BARDZO miłe zaskoczenie.
Zapach od pierwszych do ostatnich minut brzmi bardzo naturalnie. Jest świeżo - czuć bergamotkę, neroli, przebija się też jakby pomarańczowa słodycz. Wszystko naprawdę trzyma jakość.
Całkiem nieźle sprawuje się też na mojej skórze - trwałość ok. 6 godzin dzisiaj przy przyjemnej projekcji przez pierwsze dwie. Jak na zapach typowo letni, to wynik co najmniej przyzwoity.
Jeszcze jedna rzecz - flakon i prezentacja całości (pudełko, itd.) to też świetna robota.

Podsumowując - nieoczekiwanie mój go-to-scent na tegoroczne lato. Kiedyś rozważałem zakup Neroli Portofino. Znając AdN (które wydaje mi się też zapachem po prostu lepszym, nie mówiąc już o tym, że ~ siedmiokrotnie tańszym), to byłaby totalnie niepotrzebna rozrzutność. Nie znam Mediterranean Neroli, ale jeśli tak mają pachnieć "popłuczyny", to ja poproszę.
Dla mnie zasłużone 5.

Powrót do Perfumy męskie