Teraz jest 28 października 2020, 09:44 - Śr

• Reklama

Homoelegans - Tadzio

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Homoelegans - Tadzio (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
0
Brak głosów
5 - Bardzo dobry
1
100%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Homoelegans - Tadzio

Post31 maja 2018, 19:38 - Cz

Tadzio to woda perfumowana dla kobiet i mężczyzn z oferty włoskiej, niszowej marki Homoelegans. Kompozycja autorstwa Michele Marin została wydana w 2015 roku. Tak wyglądają nuty:

Głowa: limonka, pomarańcz, bluszcz, ogórek
Serce: czarna porzeczka, nuty morskie, kwiat pomarańczy
Baza: kocanka, paczula, opoponaks, piżmo

Obrazek
(foto: fragrantica.pl)

Drugi zapach od Homoelegans, który mnie zaciekawił. Tym razem, nie ma co ukrywać, za sprawą znajomo brzmiącej nazwy. Okazało się, że inspiracją był Tadzio ze "Śmierci w Wenecji" Manna.

Tadzio prezentuje bardzo ciekawą ewolucję. Zaczyna się od czegoś, co określiłbym mianem zalewy po małosolnych ogórkach. :D Niestety, ten ogórkowy, nieco kwaśny akord nie mógł mi się skojarzyć z niczym innym. Wiem, że nie brzmi to jak rekomendacja, ale zapewniam, że nie jest aż tak źle... da się nosić, chociaż przyda się obeznanie z niszą. ;)

Po około pół godzinie jest już nieco lepiej - zaczyna dominować wyraźny, morski akord. Dość słony, podobny do tego z Imperial Millesime. Razem z nim pojawia się również więcej kocanki, przez co całość jest nieco morsko-słono-zielona i pachnie mi strasznie prowincjonalnie i dziko. Uspokajam - nie ma żadnych konotacji z zapachem weneckich kanałów, ten Tadeusz jest raczej z jakiejś małej, wiejskiej osady rybackiej nad morzem. ;)

Podobnie jak w przypadku Quality of Flesh, mamy dość oryginalną, odważną kompozycję, która ewoluuje w granicach noszalności, ale jest dość bezkompromisowa, zadziorna i rustykalna. Trzyma niewiele gorsze parametry (ok. 8-10 godzin, z czego połowa projekcji na długość ramion). Dla fanów słono-morskich klimatów pozycja godna poznania.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Novella

Perfumaniak

Re: Homoelegans - Tadzio

Post03 czerwca 2018, 11:29 - N

ciekawie brzmi masz to z targów z Mediolanu
czy może..?

Machiavelli

Bardzo aktywny forumowicz

Re: Homoelegans - Tadzio

Post03 czerwca 2018, 11:55 - N

Dokładnie tak, marka wystawiała się na tegorocznym Esxence. Mam nadzieję, że niedługo pojawią się u nas - dla hobbystów mają naprawdę fajne rzeczy.
„Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria.” - Gabrielle Coco Chanel

Zapraszam na The Elegance of Scent - blog o perfumach i szeroko rozumianej perfumerii.

Powrót do Perfumy unisex