Teraz jest 24 października 2020, 15:01 - So

• Reklama

Banana Republic - 78 Vintage Green

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Banana Republic - 78 Vintage Green (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
8
42%
5 - Bardzo dobry
11
58%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 19

• Autor
  • Wiadomość

grzegorz01

Ultra Perfumaniak

Post05 maja 2018, 06:46 - So

Banana Republic - Icon Collection 78 Vintage Green
Obrazek

Rok wydania: 2017
Nos: Gino Percontino
Koncentracja: EDP
Pojemność: 75ml
Klasyfikacja: Unisex
Kolekcja: Icon Collection

Nuty głowy: bergamotka, zielone liście i mandarynka;
nuty serca: magnolia, jaśmin, zielona herbata i figa;
nuty bazy: cedr, piżmo i wetyweria.

Trwałość: do 12h
Projekcja: dobra (2-3h) potem blisko.

Zapach zielony, niemalże (ale jednak nie) koloński. Delikatny przechył w damską stronę (słodkość figi). Połączenie ogródka Hermesa śródziemnomorskiego z Green Tea i Mugler Cologne. Kojarzy mi się też jako bliski kuzyn Chanel Allure Homme Sport Cologne (tylko w BR jest bardziej zielono no i jest figa; wspólne nuty wg wykazu: bergamotka, mandarynka, cedr, piżmo, vetiver).
Bardzo dziwny ten zapach budzący tyle skojarzeń w mojej zapachowej pamięci.
Bardzo dobrze również zmieszany (po raz kolejny się z tym zwrotem spotykam i chyba zaczynam rozumieć, co oznacza. Porównując np. z serią letnią Ferrari różnica jest wyczuwalna. Ferrari jest jak kwadrat podczas gdy BR to koło. Rozumiecie? Gdy Ferrari zaklasyfikować można jako zapach dla studenta to o BR nigdy bym tak nie powiedział. Ma w sobie rodzaj subtelności, której brak tamtym). Koncentracja EDP i to czuć - które marki mają letnie, zielone zapachy w tej koncentracji? Creed, Bond no 9, F. Malle ... i Banana Republic.
Bardzo fajny zapach, widziałbym go zwłaszcza na paniach i wtedy można by dopisać, że jest "sophisticated" (figa!).
Nie ma w nim nic z Vingate (po za nazwą). Vetyweri jest jeszcze mniej niż w Mugler Cologne. Solidny flakon, ciężki metalowy korek. Pudełko niemal ekskluzywne, wysuwane na wstążeczkę, flakon ma wyściełane "łóżeczko".
Wygląd wzorowany na serii Chanel les exclusifs, wygląda dobrze.
Zachęca do dalszego tesotwania serii Icon Collection, może znajdę dla mnie coś bardziej odpowiadającego, intygująco wygląda jeszcze 90 Pure White a zwłaszcza 06 Black Platinum (są jeszcze 17 Oud Mosaic i 83 Leather Reserve, ale chyba wiem jaki rejony eksplorują te zapachy).

Niemniej jednak zdecydowanie polecam (zwłaszcza Paniom, o jak sobie bym życzył czuć właśnie takie zapachy na ulicach niż te koszmarne mutacje LVEB) Ocena końcowa 5,0

Proszę o ankietę i dodanie do katalogu. Kto lubi wspomniane powyżej zapchy powinien się zainteresować tym BR.

EDIT:
Szkoda, że zniknał post kolegi, bo chciałem na niego odpowiedzieć. Scarletti napisał że "do akceptacji unisexów przez wzykłe dziewczyny daleka droga". Chciałbym zauważyć, że zarówno ogródki Hermesa jak i większość serii Aqua Allegria od Guerlain to własnie uniseksy. A więc chyba nie jest tak źle z tym ;)
Dodam jeszcze że moja luba radośnie podkrada mi DHC13 twierdząc że to przecież unisex

kantor

Forumowicz

Re: Banana Republic - 78 Vintage Green

Post19 czerwca 2019, 21:16 - Śr

Otwarcie nuty zielone, białe kwiaty i mocne cytrusy, jak dla mnie mandarynka, grejpfrut i bergamotka, do tego lekkie nuty drzewne w tle. Po kilkunastu minutach dochodzi trochę brudne piżmo i figa. Po 1h piżmo już mocniejsze, wyraźnie wyczuwalna wetyweria, po 3-4h wetyweriowo-cytrusowo-piżmowo-zielony, z lekką figą w tle.

Projekcja średnia przez 1-2h, natomiast trwałość dobra, dzisiaj po 8-9h spokojnie wyczuwalny (a było dość gorąco).

Kilka prób miałem, bo zastanawiałem się nad flakonem, dzisiaj skończyłem próbkę i jak otwarcie, i pierwsze 1-2h są super, to później wychodzi na mnie jakaś taka dziwna "metaliczna" ostrość, chyba z połączenia związków odpowiedzialnych za nuty zielone i wetywerię (coś podobnego w Mon Numero 3 L'Artisan też miałem).
Flakonu raczej nie będzie ale mocna 4 się należy ;) Poza tym zapach ogólnie bardzo dobrze odbierany przez otoczenie.

bitmonet

Post02 sierpnia 2019, 11:50 - Pt

Godzinę temu w drogerii 2 psiki.Na prawy nadgarstek hermes le jardin de monsieur li na lewy BR-78.Duże podobieństwo chociaż Hermes wyraźnie intensywniejszy i bogatszy.Jednak biorąc pod uwagę cenę BR jest jak najbardziej godny uwagi.Ode mnie 4.
P.S. To mój pierwszy post na forum i wszystkich serdecznie pozdrawiam.

Savoyen

Forumowicz

Re: Allegro

Post08 kwietnia 2020, 14:02 - Śr

Z recenzji które czytałem/oglądałem jest to świetny zapach za te pieniądze, nie trąci syntetycznością, nie jest liniowy i ma niezłe parametry.

Mirx

Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Re: Allegro

Post08 kwietnia 2020, 14:34 - Śr

Ja to mam. Prawie rok temu zapłaciłem dużo więcej, a i tak byłem zadowolony. Naprawdę dobry i zgodnie z nazwą – zielony zapach. Na dodatek flakon jest bardzo ładny. Polecam.

1947

Forumowicz

Post11 kwietnia 2020, 23:30 - So

Po cytrusowym otwarciu przypomina Muglera Cologne.

Daję 4, może zmienię na 5, ale to po kilku globalnych użyciach.

brz

Aktywny forumowicz

Post12 kwietnia 2020, 07:03 - N

Przypomina raczej elegancką wersję Ice Tea od Liptona. ;)

Savoyen, parametry raczej mocno średniawe. Ale sam zapach uwielbiam (żona również bardzo lubi go używać).

I tak jak pisał Mirx, flakon robi świetne wrażenie. Ciężki, prosty, solidny i elegancki - w stylu butikówek znanych marek. Pudełko również na wielki plus. W tych piniondzach ino brać.

Mirx

Perfumaniak

Post12 kwietnia 2020, 07:57 - N

Niestety, koledzy piszą, że tester jest bez korka, a to pozbawia flakonu uroku. Osobiście zapłaciłbym tę stówkę za produkt. Tyle te perfumy spokojnie są warte. Z większą ceną miałbym kłopot. W Notino jest za 140 i to jest raczej za dużo.
Ostatnio edytowano 12 kwietnia 2020, 11:07 - N przez Mirx, łącznie edytowano 1 raz

brz

Aktywny forumowicz

Post12 kwietnia 2020, 10:52 - N

To fakt, ale zasadniczo wszystkie tak mają. Brak korka dyskwalifikuje u mnie flaszkę. Jakiś czas temu kupiłem produkt ( chyba właśnie za jakieś 100 PLN), więc dokupiony ostatnio tester mi nie straszny. ;)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post12 kwietnia 2020, 10:56 - N

brz napisał(a): Brak korka dyskwalifikuje u mnie flaszkę.

U mnie sytuacja analogiczna. Niezależnie od ceny.

chaber108

Forumowicz

Post12 kwietnia 2020, 20:25 - N

Też bez korka nie kupuję ;) .

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post13 kwietnia 2020, 10:04 - Pn

Tylko z korkiem i w oryginalnym pudełku. Albo wcale.

nsmarcin

Forumowicz

Post16 kwietnia 2020, 08:24 - Cz

Przyszły już komuś te testery z Elnino? Jak zapach, jak z trwałością?

bumiro

Forumowicz

Post16 kwietnia 2020, 09:56 - Cz

dostałem... bez korka. Mi przypomina w otwarciu Dior Cologne 2103 a potem troszkę się różnią. Za tą cenę bardzo dobry zapach i w okresie letnim często będzie używany. Trwałość spokojnie 6h, protekcja niska jak "przystało" na zapach typu cologne. Od mnie 4.

nsmarcin

Forumowicz

Post16 kwietnia 2020, 10:54 - Cz

Pytam bo u mnie trwałość jest "dziwna". Wczoraj po 8h wyczuwałem jeszcze. Dzisiaj po 2h już prawie w ogóle. A zapach idealny wręcz na wiosnę. Za to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Oud Mosaic, ale to nie ten temat.

plq

Aktywny forumowicz

Post16 kwietnia 2020, 17:45 - Cz

Moje skojarzenia związane z bohaterem wątku, podążają w kierunku "Neroli Amara" od Van Cleef&Arpels...
Łączy je wiele wspólny nut, ale też pewna "cierpkość' oraz "rześkość" obu zapachów... ;)
"Vintage Green" uwypukla zielone aspekty kompozycji (nazwa nie kłamie), natomiast "Neroli Amara"
stawia bardziej na "musujący" charakter zapachu...
Perfumy powinny pokazać pełnie możliwości latem, ale myślę że na dzisiaj, są warte co najmniej oceny 4+ :)

sbosy

Forumowicz

Post20 kwietnia 2020, 19:19 - Pn

Wczoraj prawie już za tester płaciłem, ale w ostatniej chwili postanowiłem zajrzeć do tego wątku gdzie ukrywane przed samym sobą wątpliwości co do braku korka zostały uzewnętrznione i w ten sposób... nie kupiłem :)

Świetny letni, zielony zapach. Trochę cytrusów, trochę figi, trochę cierpki - bardzo fajnie w powietrzu go czuć no i cena świetna. Jeden z niewielu figowych zapachów, który mi się podoba. Projekcja sensowna około 2-3h.
Zapraszam na stragan: dekanty, flakony, mililitry z własnych flakonów.

https://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=30848

plq

Aktywny forumowicz

Post20 kwietnia 2020, 19:42 - Pn

Ja akurat lubię zapachy z nutą figi, ale tutaj ktoś mi ją ewidentnie podprowadził z flakonu... :(
Może latem się znajdzie..? :?

sbosy

Forumowicz

Post25 kwietnia 2020, 17:17 - So

Ja zazwyczaj za figą w perfumach nie przepadam więc dość szybko ją wyłapuję, u mnie jest na pewno, aczkolwiek nie gra pierwszych skrzypiec i pojawia się trochę później podczas rozwoju zapachu. Tak czy inaczej ten zapach przypadł mi do gustu. Dzisiaj testowałem też Ichnusa Profumum Roma - kolejny figowy zapach, który mi się spodobał i tutaj tej figi jest sporo :) Ale wspominam o niej dlatego, że wyczułem coś z Ichnusa w Vintage Green :)
Zapraszam na stragan: dekanty, flakony, mililitry z własnych flakonów.

https://perfuforum.pl/viewtopic.php?f=52&t=30848

Ruben

Bardzo aktywny forumowicz

Post25 kwietnia 2020, 17:22 - So

A czy któryś z zapachów Banana Republic nie był czasem kopią Dune? Bo tak coś kiedyś mi się o uszy obiło.
Następna strona

Powrót do Perfumy unisex