Teraz jest 31 października 2020, 16:51 - So

• Reklama

Giorgio Armani - Emporio Armani City Glam

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Emporio Armani City Glam (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
20%
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
3
60%
5 - Bardzo dobry
1
20%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 5

• Autor
  • Wiadomość

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Giorgio Armani - Emporio Armani City Glam

Post19 stycznia 2012, 20:24 - Cz

Właściwie tylko Eporio Armani City Glam, jak wiadomo Emporio A to tańsza marka od Giorgio A, daję pod Giorgio, żeby było bardziej przejrzyście.

Nuta głowy: gorzka pomarańcza, mięta pieprzowa.
Nuta serca: imbir, galanga.
Nuta podstawy: wetyweria, mech, białe piżmo

Zapach poczułem pierwszy raz na moim koledze i bardzo przypadł mi do gustu, niestety wycofywany. Odebrałem go jako świeży, w składzie jest imbir, być może temu podoba mi się i przypomina gdzieś tam moje ulubione Kenzo Indigo. Według relacji kolegi, trwałość b.dobra, opinie otoczenia bardzo pozytywne. Opinie dziewczyn również super. Zupełnie inny od reszty Armanich.

Jakie są Wasze opinie? Ktoś testował dłużej? Warto zamówić opakowanie?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Re: Giorgio Armani - Emporio Armani City Glam

Post20 stycznia 2012, 11:33 - Pt

Trochę mi jest mi przykro, robię posty, wstawiam fotki, nikt nic nie odpisuje.... :cry: Bardzo mi zależy na opinii odnośnie tego perfum. Nikt go naprawdę nie testował ???

LaFleur

Forumowicz

Post20 stycznia 2012, 12:00 - Pt

Andre, spokojnie, jesteś chyba bardzo wrażliwy, prawda? ;)

Tak jak powiedziałeś - zapach wycofywany, mało popularny, raczej przez to, że tych wersji Emporio namnożono ponad 10 i przestano się nimi interesować.

Sam go nie znam, omijam Armaniego szerokim łukiem, nie dość, że drogo, to żaden dotychczasowy zapach nie był na mnie trwały (poza AdG), a kosztują sporo.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 stycznia 2012, 12:04 - Pt

No już, już dobrze, Andre, wujek Cookie przytuli, wszystko dobrze będzie.
A tak na poważnie, to oczywiście testowałem i na pewno mnie nie zachwycił, ale także nie zesmaczył. Szkoda, ze wycofywany, bo w porównaniu z np. Armani Diamonds czy Attitude, prezentuje się ciekawiej.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post20 stycznia 2012, 12:11 - Pt

Dziękuję za słowa otuchy. Nie jestem wrażliwy, po prostu siedziałem wczoraj, robiłem posty, wklejałem fotki i nikt się nie wypowiada.

Co do tego perfum to podzielam zdanie na temat Armani, chociaż uwielbiam ubrania, jednak akurat ten zapach na koledze bardzo fajnie się prezentuje. Oryginalnie, i ponoć jest trwały, tylko on wylewa na siebie 20 psików więc nie jest miarodajny w tej kwestii. Myślicie, że jak lubię lżejsze zapachy. to warto zaryzykować 150 zł za 50 ml ???

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post20 stycznia 2012, 12:15 - Pt

To już Ty musisz zadecydować. Najlepiej zapach po prostu przetestować. Jak kolega wylewa na siebie 20 " chmur ", to tych kilku na pewno Ci nie poskąpi. Ponoś zapach ( także na nadgarstku, bądź zgięciu łokciowym ), zobacz jak się z nim czujesz, i wtedy podejmij decyzję.

Krzysiek

Forumowicz

Post20 stycznia 2012, 14:04 - Pt

Jeśli masz dojście do zapachu to poproś o odpsikanie tych 2ml, nawet za to zapłać i zrób test globalny. To powie Ci więcej niż 100 postów na forum. Osobiście nie ryzykowałbym większych pieniędzy dla zapachu, którego nigdy nie nosiłem.

aleksander

Super Perfumaniak

Post20 stycznia 2012, 16:27 - Pt

AndrePoland napisał(a):[...] warto zaryzykować 150 zł za 50 ml ???
Nie.
Za te pieniądze jest 99 lepszych zapachów.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post20 stycznia 2012, 16:31 - Pt

Kurde ja to jestem w gorącej wodzie kąpany :( Już zamówiłem .... szkoda, że nie zerknąłem tu 1h wcześniej. Są jednak plusy - zrobię test, podzielę się wiedzą, a jak mi nie podejdzie to kolega kupi, zatem zrobię dobry uczynek. Szklanka jest zawsze do połowy pełna jednym słowem :D

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post24 stycznia 2012, 20:01 - Wt

No więc wreszcie dostałem go w swoje łapki. Spodziewałem się czegoś innego, pierwsze wrażenie ... no cóż, mieliście rację, trzeba było najpierw sprawdzić.

Drugie - znacznie lepiej, zapach jest drzewno - skórzany, kojarzy się z wnętrzem drogiego samochodu. Zupełnie inny od tych, które posiadam. Nie potrafię poznać, czy to ta gorzka pomarańcza czy jakiś syntetyczny składnik ale zaczyna mi się coraz bardziej podobać, do garnituru, na spotkanie biznesowe, idealny. Moim zdaniem oryginalny jednak proszę pamiętać, że lepiej orientuję się w zapachach niebieskich niż brązowych, a do tej rodziny trzeba City Glam zaliczyć. Czuję, że jak każdy Armani podejdzie laskom... jeżeli jakimś cudem zdołają go wyniuchać.

Tutaj niestety największym minus, mianowicie projekcja, a w zasadzie jej brak. Jestem wykąpany, 2 strzały na szyję i nic nie czuję! Absolutnie nic. To co piszę opiera się na wąchaniu nadgarstka z 3 cm, bo już z 10 cm - patrz szyja czyli nic. Może atomizer kiepsko daje.

Podsumowując. Mamy zapach w ładnym flakoniku, który sprawdzi się tylko tam, gdzie nie możemy zostawiać żadnego, najmniejszego śladu. Przetestuję jutro w pracy. Z tego co czytałem na zagranicznych portalach, trwałość jest do d.

Plusy: ogólnie ciekawa nuta, flakon, powoli rarytas, mało popularny
Minusy: trwałość, całkowicie "przylepiony do skóry", projekcja, brak projekcji ???

Ocena: Dałbym 5 gdyby był mocny i trwały, niestety jest dość drogi i bez mocy. Zatem 3,5 i zaokrąglam do 4, żeby się nie wk%rwiać na noc :)

aleksander

Super Perfumaniak

Post25 stycznia 2012, 09:29 - Śr

Brak mocy to mankament większości Giorgio Armani w tych ładnych butelkach co City Glam.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post25 stycznia 2012, 12:59 - Śr

Powiem jeszcze tyle, że trwałość na ciele jest dobra, wczoraj o 19.30 zarzuciłem na nadgarstek i dziś o 13 tej coś tam pomrukuje, jak przyłożę nochal do samej łapy. Co do zapachu to polecam spróbować, nie przypomina zupełnie innych Armanich, dla tych co lubią Hermesa byłby super ... no ale wiem, wiem, brak mocy strasznie doskwiera.

gurlen87

Perfumaniak

Post29 marca 2013, 14:22 - Pt

Niby nic a jednak coś, bo to przecie Armani:). Replika o wiele tańszego , kto wie, czy nie lepszego imbirowca Guess Man. Ceny i tak sporo zawyżone, teraz zaczynają być kosmiczne, bo produkt z tego co wiem "discontinued". A samo pachnidełko, przyjemne na tyle na ile imbir może się podobać w perfumach. City Glam, to typowy przykład przeciętniactwa perfumowego. Poza rachitycznie wyczuwalnym "zielonym" imbirem w środku i atakiem cytrusów na początku, ciężko doszukać się tu czegoś, co stanowiłoby clue kompozycyjne( za cholerę nie wyłapuję nut drzewnych!). Wyczuwalność oraz trwałość zapachu niesatyfakcjonująca. Także podziękuję City Glam za taką kwintesencję miejskości/nowoczesności.

gurlen87

Perfumaniak

Post29 marca 2013, 14:24 - Pt

aleksander napisał(a):Brak mocy to mankament większości Giorgio Armani w tych ładnych butelkach co City Glam.

To dobry wabik na przeciętnego konsumenta. :)
Ostatnio edytowano 29 marca 2013, 18:29 - Pt przez gurlen87, łącznie edytowano 1 raz

kudzior

Ultra Perfumaniak

gurlen87

Perfumaniak

Post29 marca 2013, 18:32 - Pt

że co, niby też poniżej krytyki :?: , masz na spróbowanie ? :mrgreen:

jns-jns@wp.pl

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post06 lipca 2017, 13:18 - Cz

Dorwałem właśnie próbkę,niedługo przetestuję globalnie.Jakie moje pierwsze wrażenie?Jest to raczej zapach wieczorowy ale też nie koniecznie na jesień zimę.Podobno wycofany.Ocenię go bardziej drobiazgowo po globalnych testach.

jns-jns@wp.pl

Forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post15 lipca 2017, 10:35 - So

Globalny test za mną.Sprawdzałem go przy temp. 25 +.Na skórze trwałość 10 h ,projekcja b,dobra lecz bez jakiegoś ogona.Otoczenia nie zabiło ,także na plus.Zapach ciekawszy od Code. Na anglojęzycznej fragrze twierdzą,że Dunhill Icon pachnie podobnie do City Glam.

Powrót do Perfumy męskie