Teraz jest 19 października 2020, 16:41 - Pn

• Reklama

Diptyque - Fleur de Peau

Dyskusja o perfumach przeznaczonych dla obu płci.
  • Reklama

Moja ocena Diptyque - Fleur de Peau (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
0
Brak głosów
4 - Dobry
1
100%
5 - Bardzo dobry
0
Brak głosów
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 1

• Autor
  • Wiadomość

ayy

Forumowicz

Diptyque - Fleur de Peau

Post07 kwietnia 2018, 13:00 - So

Obrazek

W sercu kompozycji Fleur de Peau umieszczono piżmo, które stało się ikoną lat '60.: wilgotne, lekkie i miękkie jak bawełna. Jego zapach elegancko podkreśla pudrowy irys i owocowe, ambrowe nasiona ketmii, tak że staje się niemal namacalny. Absolut ekstraktu z nasion ketmii pozyskuje się z kwiatów hibiskusa. Jego nuty są niezwykle bogate: słodkie, lekko zwierzęce i owocowe – gruszkowe i śliwkowe. Twórcy tego zapachu przywrócili piżmu jego „perfumeryjny” charakter by powrócić do źródeł, do czasów, gdy zapach był bliżej skóry.

Nos: Olivier Pescheux
Nuty zapachowe: piżmo, irys, różowy pieprz

wahoo

Perfumaniak

Re: Diptyque - Fleur de Peau

Post08 kwietnia 2018, 12:24 - N

ayy napisał(a):Nos: Olivier Pescheux
Nuty zapachowe: piżmo, irys, różowy pieprz

Fragra i parfumo podają więcej nut: aldehydy, różowy pieprz, róża turecka, irys, ambrette (piżmo ambrowe), ambra i piżmo

Testowałem ten zapach w tym tygodniu - dla mnie to unisex z lekko damskim przechyłem.
Otwiera się najbardziej marchewkowym irysem jaki spotkałem w do tej pory w perfumach. Dość szybko jednak irys ustępuje miejsca mieszance piżm i aldehydów. W tle czai się jeszcze odrobina ambry przydając kompozycji odrobiny "zwierzęcości" oraz przysiągłbym że także sugestię morskiej słoności.
Fleur de Peau trzyma się skóry ponad 8h, ale już po 2h stają się bliskoskórne - samemu przy ruchu głowy jestem w stanie je wyczuć, ale już otoczenie raczej nie ma na to szans.
W sumie zapach dobry, ale bez historii. Do przetestowania i zapomnienia.
4-/6

M_Michal

Aktywny forumowicz

Re: Diptyque - Fleur de Peau

Post15 kwietnia 2018, 12:21 - N

Potwierdzam. Kwiatek zanurzony w piżmie. Dla wielbicieli piżma pozycja do niuchnięcia, bo może to jest to czego szukają. Dla reszty nie będzie to nic nowego, bądź wartego poznania. Test przelotny dlatego nie oceniam.

• Reklama

Powrót do Perfumy unisex