Teraz jest 28 października 2020, 23:20 - Śr

• Reklama

Hugh Parsons - Whitehall

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Hugh Parsons - Whitehall (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
1
25%
4 - Dobry
1
25%
5 - Bardzo dobry
2
50%
6 - Genialny
0
Brak głosów

Liczba głosów : 4

• Autor
  • Wiadomość

wahoo

Perfumaniak

Hugh Parsons - Whitehall

Post30 marca 2018, 14:44 - Pt

Hugh Parsons - Whitehall
rok wydania:
2012
n.g.: bergamotka, grejpfrut i kwiat pomarańczy
n.s.: biały pieprz, czarny pieprz i geranium
n.b.: biała ambra, skóra, paczula i wetyweria.

Obrazek

O ile jestem w stanie zrozumieć "tanie" brandy kopiujące perfumowe bestsellery, żeby podpiąć się pod ich popularność, to gdy zabiera się za to firma klasyfikowana jako niszowa, robię się sceptyczny. Whitehall stoi bardzo blisko Terre: jest zdecydowanie bardziej pieprzne i cytrusowe w otwarciu, w bazie wetyweria jest najbardziej prominentną nutą, ale brak tu charakterystycznej "mineralności" z Hermesa.
Whitehall nie jest kompozycyjnie lepszy od Terre (moim zdaniem żaden klon nie jest, ale nie chcę teraz wszczynać wojny ze zwolennikami RV ;) ), ma przeciętne parametry (4-5h trwałości) i niszową, a nie mainstreamową, cenę. Nie wiem po co wynajdywać koło na nowo...
3+/6

Bobtga

Forumowicz

Re: Hugh Parsons - Whitehall

Post20 czerwca 2020, 16:14 - So

Muszę powiedzieć, że to zapach przyjemny i elegancki. Czuć nuty pikantne i cytrusowe. Ten pieprz w fazie serca jest ostry i tak jakby zarazem wygładzony, subtelny. To nawet mi się podoba. Głównie on dominuje zapach, choć można też doszukać się wetywerii. Przez pierwszą godzinę fajnie projektuje, później już bliżej skóry. Na mnie trwałość ma ok 5 godzin, ale moja skóra nie należy do przychylnych. Kupiłem okazjonalnie, w normalnej cenie pewnie bym nigdy nie wziął, choć nie mogę zapachowi odmówić pewnego wyrafinowania i elegancji. Ja oceniam na 4.

Powrót do Perfumy męskie