Teraz jest 26 października 2020, 02:13 - Pn

• Reklama

Givenchy - Gentleman Eau de Parfum

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Moja ocena Givenchy - Gentleman Eau de Parfum (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
0
Brak głosów
2 - Słaby
1
3%
3 - Przeciętny
4
11%
4 - Dobry
9
26%
5 - Bardzo dobry
14
40%
6 - Genialny
7
20%

Liczba głosów : 35

• Autor
  • Wiadomość

Lucjan

Ultra Perfumaniak

Givenchy - Gentleman Eau de Parfum

Post24 marca 2018, 13:47 - So

Gentleman Eau de Parfum marki Givenchy to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn wydane w 2018 roku. Gentleman Eau de Parfum stworzyli Olivier Cresp i Nathalie Lorson. Nutę głowy stanowi czarny pieprz; nutą serca jest irys; nutami bazy są paczula, koktajl black vanilla husk i balsam tolu.

Obrazek

Belial Lord

Mega Perfumaniak

Re: Givenchy - Gentleman Eau de Parfum

Post24 marca 2018, 14:07 - So

dzis pierwsze spotkanie ,test blotterkowy ;) i jak pisalem w nowsciach pachnie mega podobne do dior homme parfum, bylem w szoku naprawde ,wzialem probasa i zobaczymy co pokaze na skorze,dzieki Lucjan na zalozenie tematu ;)

edit.
za mna pierwszy test nadgarstkowy ,co skora to skora ;) na papierku bylem zachwycony poczulem DHP a co na skorze?krotko mowiac nowy givenchy to slodki irysowo-waniliowy ,pudrowy zapach w stylu DH,DHI,valentino uomo intesne,,jest slodki ale nie do przesady,przyjemny,kto jest wyznawca w/w zapachow musi sie zapoznac z pozycja od givenchy,po tescie nadgarstkowym nie chce oceniac za bardzo parametrow ale powiem ze siedzial bardzo dobrze nawet po przebudzeniu a aplikowalem na lape okolo 19,zapach dolatywal do nosa bardzo delikatnie slodko waniliowo irysowo...nie jest zle jest calkiem ok ale krol jest jeden DH/DHI :D

Marcin__

Hiper Perfumaniak

• Ostrzeżenia: 1

Post25 marca 2018, 22:23 - N

Hubert de Givenchy się w grobie przewraca, że kalają i bezczeszczą jego nazwisko.

Nawet nie chce mi się tego testować, mam niesmak po "Grntleman 2017" po którym zbiera mnie na wymioty. Utwierdził mnie w przekonaniu że flakon starego Gentleman'a z czarnym korkiem to był jeden z moich najlepszych zakupów w ubiegłym roku. Chyba muszę dokupić...
Złote myśli użytkownika nowy48:

"Jeszcze nie wachali a już oceniają ma pdst składu. . flakon nawiązuje nieco do tego co już dior wypuszcza."
"Gdyby tak przyrównać to acqua di Parma oud z tym ze pozbawiona tytułowego składnika."

Novella

Perfumaniak

Post26 marca 2018, 08:41 - Pn

a ja spróbuje choć ma podobne zdanie jak Marcin__
może spróbuje dwa razy / pierwszy i ostatni/
ale zobaczymy co tam uważyli
EDIT
byłem w D. i nic nie wiedzą o premierze
jutro przejdę się do S.

NGL7

Bardzo aktywny forumowicz

Post28 marca 2018, 15:14 - Śr

Nie ma aż takiej tragedii jak w przypadku tej abominacji zwanej tfu gentleman 2017.
Co nie zmienia faktu, ze dalej jest nudno, słodko i do d...y i faktycznie czuć odgrzewane kotlety od Diora..cóż za innowacyjność...jak to miało być? przełomowy zapach dla nowego gentelamana? uff Jak to dobrze, ze nie jestem gentlemanem :lol:

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post28 marca 2018, 15:45 - Śr

Marcin__ napisał(a):Hubert de Givenchy się w grobie przewraca, że kalają i bezczeszczą jego nazwisko.

Przewraca się, ale jeszcze nie wiruje jak wrzeciono. Na wirowanie pewnie jeszcze przyjdzie czas przy okazji kolejnych premier Givenchy ;) .
Zapach może nie tragiczny, ale - szczególnie w kontekście oferty Diora - po prostu zbędny i niepotrzebny. Ten irysowy trend w mainstreamie a la Dior Homme, powoli staje się iry...tujący.

Novella

Perfumaniak

Post28 marca 2018, 17:55 - Śr

wreszcie go spróbowałem lepszy od edt
i zwykły mainstreem / jest już parę takich zapachów/
ale cóż taka moda
tylko parametry na mojej skórze nie są EDP

wahoo

Perfumaniak

Post11 kwietnia 2018, 20:11 - Śr

Cookie13 napisał(a):
Marcin__ napisał(a):Hubert de Givenchy się w grobie przewraca, że kalają i bezczeszczą jego nazwisko.

Przewraca się, ale jeszcze nie wiruje jak wrzeciono. Na wirowanie pewnie jeszcze przyjdzie czas przy okazji kolejnych premier Givenchy ;) .
Zapach może nie tragiczny, ale - szczególnie w kontekście oferty Diora - po prostu zbędny i niepotrzebny. Ten irysowy trend w mainstreamie a la Dior Homme, powoli staje się iry...tujący.

Konsultantka w S dwoiła się i troiła opisując ten zapach jako coś absolutnie nowego i nowatorskiego, wszelkie moje sugestie, że wiele podobnych zapachów stoi na półce z Diorami, zbywając protekcjonalnym uśmiechem. Widocznie oficjalna wersja jest taka, że mamy do czynienia z przełomowym dziełem jakiego jeszcze w mainstreamie nie było. ;)
A już poważniej, to moim zdaniem temu Gentlemanowi mimo wszystko najbliżej do DHI, z zastrzeżeniem, że jest w nim wszystkiego mniej: szminki, "marchewki", skóry i słodyczy. Wyczuwam za to pewną mało atrakcyjną nutę, która mi się kojarzy ze zwietrzałym kakaowym herbatnikiem, której pełno np w Chocolate Greedy Montale. Pełna zgoda, że to kolejny zapach, który mógłby nie istnieć.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post11 kwietnia 2018, 20:40 - Śr

Panie "konsultantki"... Ten temat powraca niczym bumerang. Co by jednak nie powiedzieć, to trzeba przyznać, że tam w centrali, metody brainwashingu mają dopracowane do perfekcji ;) . Ten protekcjonalny uśmieszek nie był pewnie ani odrobinę wystudiowany :) .

Scarlatti

Aktywny forumowicz

Post12 kwietnia 2018, 02:02 - Cz

Kakaowe, zwietrzałe herbatniki mają swój niesamowity urok i są wdzięcznym tematem perfumowym tak rzadko podejmowanym. Oczywiście herbatniki z pewną dozą kakao, a nie te za parę groszy.
Z drugiej strony, nie trafiam na takie powyższe perfumy, a które można nabyć w samplach.
Mam nadzieję że EDP będzie mi się podobać.
Z drugiej strony taki wynalazek jak Valentino - Uomo, w ogóle mi nie odpowiadał, mimo że Diora Homme Intense bardzo lubię.

gilbert

Perfumaniak

Post12 kwietnia 2018, 18:41 - Cz

Przetestowałem na szybko w S., i wrażenia raczej słabe. W pierwszej chwili skojarzył mi się z Guerlain L'Instant, ale to wrażenie szybko minęło, i zrobił sie z niego zwykły, nijaki, i anonimowy przyjemniaczek. Ciężko powiedzieć cokolwiek więcej...

sobejjj

Forumowicz

Post13 kwietnia 2018, 12:58 - Pt

Wycieczka do S. skończyła się testem globalnym Gentleman EDP wybranym z kilku nowości jako najciekawszy dla mnie, z konkursu odpadły Aqua di Gio Absolu, Sauvage EDP, Narciso Rodriguez Blue Noir EDP, Invictus Aqua, CK Obsessed Intense i YSL Y (why? why?!?).
Nuty zapachowe to czysty potencjał, ale efekt końcowy jest bardzo płytki. Nie będę się tu pastwił już nad stanem obecnym męskiego perfumowego mainstreamu... Nie podoba mi się także ten szalony taniec na grobie Givenchy Gentleman (1974), po co to? Serio nie można było inaczej nazwać tych nowych wypustów, które nie mają nic wspólnego z protoplastą (już od Gentleman Only, które też nie jest żadnym flankerem).
Ok pojeździłem sobie to teraz na plus - EDP jest dużo lepszy od miernego EDT. Fakt, nie jest to nic oryginalnego i pojawia się ten akord znany z Dior Homme Parfum ale nie jest to w żadnym wypadku klon. Ewolucja trwająca ok. 25 minut zaczyna od gumy balonowej (która o dziwo gdzieś tam majaczy w tle do końca) poprzez skórę/irys (DHP) aż do lekkiej, słodkiej bazy z tolu, syntetycznej wanilii i czegoś lekko musującego. Ogólnie przyjemne, słodkie (nie do porzygu), bezpieczne perfumy. Ze względu na prostotę, target docelowy 25- lat. Jak się zastanawiam, to tak, 10-15 lat temu podobała by mi się ta kompozycja. Całkiem długo trzyma się na skórze (w końcu po to tolu), projekcja przyzwoita. Oceniam na 3,5 więc ze względu na mój sentyment do Givenchy w ankiecie daję 4.

gilbert

Perfumaniak

Post13 kwietnia 2018, 21:28 - Pt

Z klasycznym Gentlemantem to on nie ma kompletnie nic wspólnego. Też nie rozumiem tego nazewnictwa..
Jedyny plus w tym przypadku, to chyba trwałość, na nadgarstku trzymał się zadziwiająco długo. Innych nie widzę :)

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post14 kwietnia 2018, 09:43 - So

gilbert napisał(a):Z klasycznym Gentlemantem to on nie ma kompletnie nic wspólnego. Też nie rozumiem tego nazewnictwa..
Jedyny plus w tym przypadku, to chyba trwałość, na nadgarstku trzymał się zadziwiająco długo. Innych nie widzę :)

Nie przeszkadza mi brak nawiązań do klasyka, a ślepe naśladownictwo względem Diora. Teoretycznie mogli przecież wypuścić kompozycję o znacznie większych pokładach oryginalności, ale o współczesnym charakterze i bez konotacji retro. Ale jak widać także Givenchy chce uszczknąć coś z irysowej tendencji, zapoczątkowanej przez całą linię Dior Homme. Takie czasy, że dzisiejszy "dżentelmen" ma pachnieć szminkowym irysem, a nie paczulą, skórą i chropowatym miodem.

M_Michal

Aktywny forumowicz

Post23 kwietnia 2018, 11:09 - Pn

Przyzwoite pachnidło z serii gdzieś to już czułem. Faktycznie to "gdzieś" mogło być u Diora, ale moc tych perfum jest o wiele mniejsza, przez co nie mogę mówić by była to kopia, tylko inspiracja. Podoba mi się o wiele bardziej niż wersja EDT. Irys, ambra, wszystko gra ciepło i przytulnie. Mogą się podobać. Testy polecam, bo są niezłe. Szkoda tylko, że tak mało oryginalne.

Ruben

Post23 kwietnia 2018, 12:14 - Pn

Zapach rzeczywiście z serii "gdzieś to już grali", ale całkiem sympatyczny słodziak o bardzo dobrej trwałości i niezłej projekcji przez pierwsze godziny. Zdecydowanie lepszy od wersji EDT, ale o to nietrudno, zważywszy, że ta wersja była porażką.

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post25 kwietnia 2018, 06:27 - Śr

Mówcie co chcecie ale mi zapach bardzo się podoba.
Co prawda jestem tylko po teście na blotterze, ale zdecydowany jestem na kolejne testy, może nawet na rozbiórkę.
Wiem, to co teraz robią i jak nazywają kolejne flakony serii, nie nawiązujące ani trochę kompozycjami do klasyków może być widziane jak żenująca porażka, ale mi się zwyczajnie on podoba. I wiem, jest to kolejna próba naśladowania linii Dior czy Valentino Uomo, bo klimatem są nieco zbliżone do siebie, jednak z pełną świadomością powyższego mówię, że zapach mnie urzekł, kolejne testy koniecznie.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

gienadi

Post25 kwietnia 2018, 06:38 - Śr

Już tak jest że wszystkim nie dogodzisz. Jak jest podobny do klasyka to pojawiają się głosy że odcinajalą kupony jak jest niepodobny to że zmarnował dziedzictwo. Jak testery będą w normalnych cenach 100-140 to kupię ale narazie wolałbym uomo

supermariobros

Mega Perfumaniak

Post25 kwietnia 2018, 06:46 - Śr

Ja mam uomo i uomo intense więc też na razie nie mam potrzeby posiadania Gentlemana edp, ale wpisałem sobie go na wishlist.
Foliowy Ranger

[SPRZEDAM] viewtopic.php?f=52&t=13557

Novella

Perfumaniak

Post25 kwietnia 2018, 10:47 - Śr

mam wrażenie że uomo maznacznie lepsze parametry/ przynajmniej na mojej skórze/
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie