Teraz jest 24 października 2020, 07:03 - So

• Reklama

Azzaro - Decibel

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Azzaro - Decibel (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
10%
2 - Słaby
1
5%
3 - Przeciętny
4
19%
4 - Dobry
5
24%
5 - Bardzo dobry
7
33%
6 - Genialny
2
10%

Liczba głosów : 21

• Autor
  • Wiadomość

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Azzaro - Decibel

Post16 stycznia 2012, 13:15 - Pn

Zapach z 2011 roku, trudno go przeoczyć ze względu na ciekawy flakon - w kształcie mikrofonu. Fajne uzupełnienie kampanii reklamowej.

Nuty głowy: cytryna, aldehydy, lukrecja.
Nuty serca: kadzidło, fiołek.
Baza: wetyweria, bób tonka, wanilia.

Testowałem 2 razy i jest na mojej liście obowiązkowej, początek bardzo ostry, na pewno oryginalny, ja wyczuwam też kawę, której tutaj nie ma wymienionej. Z drugiej strony wanilia też mnie nie przekonuje, zapach nie jest słodki za bardzo.Planuję wykorzystywać go na co dzień do pracy i do garnituru. Na zachodnich portalach ma super opinie, także plusy za trwałość. Co ciekawe, materiały promocyjne polecają ten perfum młodszym, ja bym się z tym nie zgodził. Minus - pani w Douglasie, która jest ekspertem jak to powąchała zrobiła minę typu bleeee. Plus - ta Pani miała po 40-tce, także być może młodsze się chwycą :D

Moim zdaniem ciekawsza premiera niż Forever Moschino, co nie znaczy, że bardziej mi się podoba. Jakie są wasze opinie? Potwierdzi ktoś trwałość ?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio edytowano 19 stycznia 2012, 21:19 - Cz przez Andres Iniesta, łącznie edytowano 1 raz

GY

Forumowicz

Re: Azzaro - Decibel

Post16 stycznia 2012, 13:50 - Pn

Będę trochę nieobiektywny bo lubię Azzaro
Nie zmienia to jednak faktu że Decibel jest ciekawą propozycją. Ma bardzo ciekawe otwarcie. Całkowicie inne niż to co poznałem do tej pory. Dla mnie to ostry pieprz. Świdrujący i trzymający się w swej nucie długo. Ta ostrość przechodzi w gorycz pomarańczy.
Jedyną słodycz jaką czują to bób tonka tak chętnie używany w zapachach Azzaro.
Jestem tylko po teście nadgarstkowym. Wytrzymał kilka godzin, aż do zmycia.
Kupię go :)

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post17 stycznia 2012, 13:36 - Wt

miałem próbkę i poleciała do kogoś(już nie pamiętam) w gratisie,
generalnie Decibel jest inny, dziwny, nie każdemu się spodoba,
mi on zbytnio nie podszedł, zwyczajnie nie jest w moim guście,
jednak doceniam firmę Azzaro za to dosyć odważne posunięcie,
flakon ociera się o kicz jak 1 Million lecz jak wspomniał Andre
nawiązuje do projektu i nie da się go nie zauważyć ...

dodałem ankietę ale ocenić nie mogę,
nie znam go na tyle, żeby ocenić...

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post17 stycznia 2012, 14:38 - Wt

Nabędę to ocenię i coś napiszę :) Lubię rzeczy nietypowe, Decibel jest zupełnie inny od tego co używam / preferuję. Wiedziałem, że flakon dostanie od Was minus za konotacje z 1 Milion. Pytanie - rozumiem, że każdy flakon co "coś" przypomina trąci tandetą? Ja się nie zgadzam i będę bronił flakonów w kształtach ... "nieflakonowych" ;)

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post17 stycznia 2012, 21:38 - Wt

AndrePoland napisał(a):Nabędę to ocenię i coś napiszę :) Lubię rzeczy nietypowe, Decibel jest zupełnie inny od tego co używam / preferuję. Wiedziałem, że flakon dostanie od Was minus za konotacje z 1 Milion. Pytanie - rozumiem, że każdy flakon co "coś" przypomina trąci tandetą? Ja się nie zgadzam i będę bronił flakonów w kształtach ... "nieflakonowych" ;)

wiesz wygiety flakon Kenzo PH/Boisee na kształ bambusa bądź Cartier Roadster mający przypominać
lampę tutułowego auta czy choćby nawet Bvlgari Aqua/Marine wyglądający jak kamień z dna oceanu są fajne,
ale mikrofon czy sztabka złota są akurat nie w moim guście...

Fred

Forumowicz

Post17 stycznia 2012, 22:01 - Wt

Gdyby w tym przypadku wygląd mikrofonu został potraktowany mniej dosłownie to sam jego kształt jest całkiem ciekawą bryłą która fajnie pasowałaby do perfum. IMO w przypadku Decibel trochę zmarnowany pomysł.
BTW Zaintrygowaliście mnie tym zapachem, do tej pory własnie z racji kiczowatego flakonu omijałem go z daleka no a teraz na pewno sie skuszę :)

Krzysztof M.

Bardzo aktywny forumowicz

Post18 lutego 2012, 13:38 - So

Nawet może lepszy od Muglerów i trwały też jak Muglery.

kwiatek

Ultra Perfumaniak

Post18 lutego 2012, 13:48 - So

Krzysztof M. napisał(a):Nawet może lepszy od Muglerów i trwały też jak Muglery.

a skąd to porównanie do Mugler'ów Krzysztofie?

Krzysztof M.

Post18 lutego 2012, 14:42 - So

Ano jakoś tak wyszło. Bloterek z decybelem przed nosem i muglery w szafce. Tak całkiem nic?
Chyba, że na nadgarstku ma zgoła inną prezencję.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post18 lutego 2012, 15:13 - So

Zapach jest bardzo oryginalny, na nadgarstku równie fajnie się rozwija jak na papierku. Do tej pory jeszcze na nikim go nie czułem, chyba nie jest zbyt popularny bo nawet w Douglasie go "zdegradowali" na niższe półki. Szkoda, że na razie cena jest bardzo wysoka. Po cichu liczę na jakąś promocję.

Krzysztof M.

Post20 lutego 2012, 19:39 - Pn

Po dzisiejszym teście (niebloterowym) wypadł nieco inaczej. Otwarcie podsunęło mi wprawdzie B*Mena, ale za chwilę powędrował w mniej groźne rejony i zaprzestał konotacji.

GY

Forumowicz

Post23 lutego 2012, 13:18 - Cz

GY napisał(a):Będę trochę nieobiektywny bo lubię Azzaro
Nie zmienia to jednak faktu że Decibel jest ciekawą propozycją. Ma bardzo ciekawe otwarcie. Całkowicie inne niż to co poznałem do tej pory. Dla mnie to ostry pieprz. Świdrujący i trzymający się w swej nucie długo. Ta ostrość przechodzi w gorycz pomarańczy.
Jedyną słodycz jaką czują to bób tonka tak chętnie używany w zapachach Azzaro.
Jestem tylko po teście nadgarstkowym. Wytrzymał kilka godzin, aż do zmycia.
Kupię go :)

Niestety strasznie traci przy teście globalnym. To co tak pięknie gra na nadgarstku przy większej aplikacji zostaje zagłuszone pomarańczą. Słodką i ulepną. Zobaczymy jak zachowa się przy trzecim teście :)

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post28 lutego 2012, 13:55 - Wt

Kurcze na początku i przez pierwsze 2-3h ja czuję głównie kadzidło i to takie z małego kościoła, w zabitej deskami dziurze. Na początku czułem bardziej nutę kawową ale niestety teraz jakoś mi się nos przytępił na ten zapach i kadzidło dominuje. Niestety po tych 2-3h zupełnie znika i zostaje jakaś dziwna mutacja lukrecji, jak to u Was wygląda? Piszecie, że trwałość jest bardzo dobra. Pytanie co tam potem zostaje, coś na pewno tylko dla mnie jest duża różnica między intensywnym początkiem i słabiutkim (na razie tak to odbieram) drugim etapem. Co gorsza, ten drugi zaczyna się dosyć wcześniej. Co mi po 8h trwałości skoro od 3h już mnie nie kręci.

belor

Post04 marca 2012, 20:07 - N

Wąchałem dziś w daglasie i na 6 zapachów, które zblotterowałem tylko ten mnie autentycznie odrzucił i to przy pierwszym niuchu. Słodko, syntetycznie, nieciekawie. Nie podoba mi się. Choć baza jest znośna.

Krzysztof M.

Post09 marca 2013, 19:26 - So

Dziś zapodałem w Rossmanie (119pln) od nadgarstka po łokieć. Po obeschnięciu, w pewnym momencie naprawdę kojarzy się z A Men' em. Możecie teraz bić, tylko nie po twarzy.

Meister

Super Perfumaniak

Post10 marca 2013, 12:37 - N

Dawno temu testowałem, na początku mi nie podszedł, później skojarzył mi się z kadzidłem kościelnym i ta nuta mi się nawet spodobała. Więcej testów nie było. Do A*Mena podobieństw nie stwierdziłem.

konradzik

Aktywny forumowicz

Post28 października 2013, 22:56 - Pn

testowalem dzis po raz X :D i wiem ze musze miec :) dzisiejsze otwarcie i wraz z kobieta mowimy 1million intense z polki... fajny ten decibel na pewno pol flakonu zatrzymam :)

pagan_inc

Forumowicz

Post26 stycznia 2014, 19:48 - N

dla Azzaro Decibel dałem piątaka, pierwszy raz po aplikacji na nadgarstek aż mnie odrzuciło. Pamiętam że moje pierwsze myśli to były "co to ma być? czy twórcę tego zapachu ostro popierniczyło?" od razu dałem dziewczynie do poniuchania i jej reakcja była zgodna z moimi oczekiwaniami "a fe jaki kwaśny brzydal". No ale potem po zaakceptowaniu odmienności coś mnie zaczęło ciągnąć do tego zapachu. Do tego stopnia że bez wąchania go drugi raz nabyłem flaszkę tego specyfiku i uważam go za bardzo dobry zapach, rewelacyjny na wyjścia. Producent promuje go jako idealny na rockowe koncerty, ale ja bardziej nazwałbym go "techno kwaśniak" :)

marecki

Post27 stycznia 2014, 19:28 - Pn

Charakterystyczny, pudrowy i dla mnie bardzo słodki, po teście nadgarstkowym zdecydowanie mnie odrzucił i nie zamierzam do niego wracać, trwałość ponadprzeciętna.

niko_22

Forumowicz

Post31 lipca 2014, 17:31 - Cz

Dostałem próbkę przy okazji zakupów i psiknąłem sobie na nadgarstek... Pierwsze wrażenie to coś z rodziny One Million... głośny, słodki, krzykliwy i imprezowy zapach. Powiem szczerze, że mi sie podoba. Za mało go testowałem żeby powiedzieć coś konkretnego, ale wydaje mi się nie gorszy od Paco, którego notabene bardzo lubię. Projekcja jest bardzo duża jak przystało na zapach imprezowy. Ogólnie na razie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie