Teraz jest 25 października 2020, 06:14 - N

• Reklama

Hugo Boss - Hugo

Ogólne forum dotyczące perfum męskich. Opinie, sugestie, porady.
  • Reklama

Hugo Boss - Hugo (nie oceniaj zapachu, jeśli go nie znasz!):

1 - Bardzo słaby (DNO)
2
5%
2 - Słaby
0
Brak głosów
3 - Przeciętny
5
13%
4 - Dobry
16
42%
5 - Bardzo dobry
10
26%
6 - Genialny
5
13%

Liczba głosów : 38

• Autor
  • Wiadomość

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Hugo Boss - Hugo

Post16 stycznia 2012, 10:07 - Pn

Panowie i Panie czas na klasyk.

Jeżeli ktoś dorastał w Polsce w latach 90-tych to nie może nie znać tego zapachu. Skład jest dosyć złożony:

Nuty głowy: bergamotka, grejpfrut, bazylia, mięta, tymianek, igły sosnowe.
Nuty serca: geranium, szałwia, jaśmin, lawenda, goździki.
Baza: drewno sandałowe, cedr, paczula, piżmo, wetyweria, żywica jodłowa, skóra.

Zauważyłem przeglądając temat "Czego nigdy nie użyjesz", że zielony Hugo przegrywa na naszym forum chyba tylko z 1 Milion :)

Podaruję sobie opis jak pachnie, bo to każdy wie. Osobiście miałem kilka butelek i się tego nie wstydzę :) Dla mnie osobiście ten zapach to te niesamowite czasy przemian, koniec komuny, początek kapitalizmu, afery teczkowe, samochody importowane w kawałkach, prywatyzacje, pierwsze ładne sklepy i zmieniająca się za oknem rzeczywistość. Jak już zrozumieliśmy, że Old Spice to nie jest szczyt marzeń, to właśnie Hugo i Cool Water walczyły o palmę pierwszeństwa i były absolutnie topem jeśli chodzi o drogie perfumy. Z tym, że Hugo był bardziej dystyngowany, poważny, dodawał te 2-3 lata, tak przydatne gdy masz mleko pod nosem. Do tego te reklamy "pachnące" w gazetach, kto to jeszcze pamięta?
Fakty:
- zapach wygrywał wszystkie testy w kategorii "najbardziej sexy" - obiecuję, że odszukam tę gazetę i podam całą listę, będzie śmiesznie,
- podoba się absolutnie wszystkim dziewczynom, nawet teraz, patrz wyżej :)

Moim zdaniem bardzo trwały. Tutaj anegdota, oceniamy perfum: czuję go po 4h, 6h, czy tam 10h. Pamiętam, chyba w 2003 czy 2004 roku, po spędzonej razem nocy, pewna dziewczyna napisała mi, że mimo prysznica, nadal na sobie czuje mój sexy zapach i to na drugi dzień! Co może być lepszą rekomendacją ?
Przyznaję, od lat nie używam, być może teraz jest mniej trwały. Jest mega popularny, na pewno dla mnie teraz to ogromny minus. Wydaje mi się, że popularność zawdzięcza temu co napisałem wcześniej - Ci, którzy wtedy go używali, nigdy się nie zawiedli. W zapachach wspomnienia, skojarzenia są niezmiernie istotne moim zdaniem. Wybaczcie zatem ocenę i przydługi opis - nie jestem do końca obiektywny ale też w przypadku Hugo zielonego nie mam zamiaru.

FourOfKind

Re: Hugo Boss - Hugo

Post16 stycznia 2012, 10:19 - Pn

Używałem kiedyś Hugo Man w lecie. Całkiem przyjemny to zapach. Szału nie robił, ale dobrze sprawdził się jako lekki zapach na lato z klasyczną nutą. Sosna, jodła, trochę lawendy, wszystko w lekkim wydaniu. Co by nie mówić, pachniał męsko. Miałem zestaw z wodą po goleniu i wspominam go dobrze. To nie do końca moje klimaty, ale pomimo swojej popularności są to udane perfumy. Nie zużyłem jednak całej butelki i oddałem bratu, bo jednak zaczął wydawać mi się trochę za nudny. Jak tylko pojawi się ankieta dam mocną "4", bo to całkiem niezły zapach. Gdybym dostał np. w prezencie to nie miałbym problemów z noszeniem Hugo.

belor

Post16 stycznia 2012, 11:09 - Pn

Dla mnie nudno i dusząco. Liniowo, nieciekawie, ogólnie mam negatywne odczucia. Jak do większości Bossów zresztą, mam wrażenie okropnej szarzyzny w wykonaniu tego pachnidła.

aleksander

Super Perfumaniak

Post16 stycznia 2012, 11:31 - Pn

Pamiętam Hugo z czasów jakie opisuje AndrePoland.
Wybierałem wtedy pomiędzy Hugo a Pako.
Pako - Paco Rabanne - aluminiowa puszka, sprzedawana bez kartonika.
Pako wygrywał. Chociaż był damsko-męski.
Co więcej, z Hugo, wygrywał wtedy adidas sport.
Podobny temat, ale adidas oddawał ten specyficzny rodzaj świeżości dużo lepiej.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post16 stycznia 2012, 13:50 - Pn

Być może ale Hugo to wtedy jednak była inna półka cenowa. Adidas szybko zrobił się masowy, choć jak najbardziej oficjalny również. Obiecuję przytoczyć te badanie perfum - Hugo był na pierwszym miejscu w kategorii "sexy", a Adaś w sportowej, o ile pamiętam.

aleksander

Super Perfumaniak

Post16 stycznia 2012, 13:54 - Pn

Pisałem o własnych odczuciach.
Może niezbyt na temat, ale tyle zapamiętałem z czasów świetności Hugo.
Wydaje mi się, że do jego sukcesów przyczyniła się reklama.
Była obecna w każdym medium.
Do tego oryginalne opakowanie.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post16 stycznia 2012, 14:14 - Pn

Zdecydowanie tak, reklamy + opakowanie - podobno opakowanie było wzorowane na menażce wojskowej. Miałoby to sens - firma Hugo Boss "zasłynęła" jako dostawca ubranek dla Wermachtu + wykorzystywanie więźniów do pracy niewolniczej. Za to oczywiście przeprosili.

TWBolek

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post16 stycznia 2012, 19:21 - Pn

AndrePoland napisał(a):Zdecydowanie tak, reklamy + opakowanie - podobno opakowanie było wzorowane na menażce wojskowej. Miałoby to sens - firma Hugo Boss "zasłynęła" jako dostawca ubranek dla Wermachtu + wykorzystywanie więźniów do pracy niewolniczej. Za to oczywiście przeprosili.

Jak nie dostarczali dla SS to nie mają za co przepraszać tylko szkoda, że nie szyli cieplejszych kurtek na front wschodni. Za to aspirynki Bayeru nie łyknę nigdy.

Clevland

Forumowicz

Post16 stycznia 2012, 22:55 - Pn

Hugo miał wtedy moc.
Innowacyjna kompozycja i flakon jak na owe czasy.

Razem Faranheitem i Adidasem czarnym rządziły...

Nie kupuję zapachów tej firmy, w przeciwieństwie do ubrań, ponieważ są zbyt popularne.

A wtedy pojawił się Cristopher Columbus- i to było coś.

Andres Iniesta

Aktywny forumowicz

Post17 stycznia 2012, 10:01 - Wt

Zgadzam się w 100% - a Christopher Columbus dalej widzę jest dostępny !!!

Clevland

Forumowicz

Post17 stycznia 2012, 13:23 - Wt

AndrePoland napisał(a):Zgadzam się w 100% - a Christopher Columbus dalej widzę jest dostępny !!!

Proponowałbym dodać ankietę Christopher Columbus.
Zapach bez marki, ale to było coś w tamtych czasach- chodzi przede wszystkim o półkę cenową i efekt.

I chyba sobie kupię flaszeczkę....

Grzegorz

Super Perfumaniak

Post17 stycznia 2012, 13:52 - Wt

Clevland napisał(a):Proponowałbym dodać ankietę Christopher Columbus.
Zapach bez marki, ale to było coś w tamtych czasach- chodzi przede wszystkim o półkę cenową i efekt.

INCC Group ;)

illusion

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 1

Post26 lutego 2012, 11:56 - N

Zapach faktycznie niezły i dość popularny, jednak zielony w sensie syntetycznym. Za tą samą kasę co hugo można dzisiaj dostać ciekawsze kompozycje i mniej "obwąchane"

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post29 lutego 2012, 12:18 - Śr

Prawdziwa ofensywa reklamowa Hugo, rozpętała się w Polsce w latach 1995-1996 roku, kiedy byłem odpowiednio w drugiej i trzeciej klasie liceum. Rzeczywiście do kolorowych miesięczników ( np. "Twój Styl " ) dołączano w reklamach pachnące saszetki nasączone Hugo. Z oczywistych przyczyn nie mogłem sobie w owym czasie pozwolić na to pachnidło, co powetowałem sobie nabyciem wspomnianego Columbusa...
Na chwilę obecną Hugo nie robi na mnie już absolutnie żadnego wrażenia, chociaż prawda jest taka, że z zapachów wypuszczonych później przez Boss'a, tylko ultrapopularny Bottled ( No.6, " szary " ), jest przyzwoitym pachnidłem. W tym kontekście trzeba przyznać, że Hugo nie jest na pewno zapachem żenującym, czy nawet słabym. Waham się pomiędzy "3" a "4". Zagłosuję, jak - po bardzo długiej zresztą przerwie - ponownie go przetestuję.

niko_22

Forumowicz

Post24 października 2012, 19:40 - Śr

Kiedyś dla mnie esencja elegancji. Chyba pierwszy poważny zapach w moim arsenale. Kupiony już dobrych parę lat temu w Italii po bardzo korzystnej cenie. Zapach, który odbieram jako bardzo pasujący pod garnitur i do pracy. Zapach nieinwazyjny i dyskretny. Powiew świeżości lasu. Baaardzo dużą jego wadą jest mizerna trwałość i projekcja. Butelka 150 ml poszła mi przez to bardzo szybko. Pod tymi względami to typowy Boss, może nawet jak na jego standardy poniżej średniej, choć akurat Bossów nie używałem wielu. Sam zapach, głównie przez wzgląd na sentyment i jego niewątpliwą elegancję miałby u mnie nawet 5/6. Biorąc jednak pod uwagę jego słabe walory użytkowe całościowo ma u mnie naciągane 4/6.

Cookie13

Sensei Perfuforum

Post24 października 2012, 19:47 - Śr

Cookie13 napisał(a):Prawdziwa ofensywa reklamowa Hugo, rozpętała się w Polsce w latach 1995-1996 roku, kiedy byłem odpowiednio w drugiej i trzeciej klasie liceum. Rzeczywiście do kolorowych miesięczników ( np. "Twój Styl " ) dołączano w reklamach pachnące saszetki nasączone Hugo. Z oczywistych przyczyn nie mogłem sobie w owym czasie pozwolić na to pachnidło, co powetowałem sobie nabyciem wspomnianego Columbusa...
Na chwilę obecną Hugo nie robi na mnie już absolutnie żadnego wrażenia, chociaż prawda jest taka, że z zapachów wypuszczonych później przez Boss'a, tylko ultrapopularny Bottled ( No.6, " szary " ), jest przyzwoitym pachnidłem. W tym kontekście trzeba przyznać, że Hugo nie jest na pewno zapachem żenującym, czy nawet słabym. Waham się pomiędzy "3" a "4". Zagłosuję, jak - po bardzo długiej zresztą przerwie - ponownie go przetestuję.

Oceniłem na mocną "3".

edK

Aktywny forumowicz

Post27 listopada 2013, 11:50 - Śr

A ja tu jeszcze wyczuwam goździk lub coś co go imituje czyżbym wylał na siebie barszcz czerwony ??
let's rock!!!
,,Mam nadzieje, że łańcuchy podziałów ludzkości pękną,
Stworzymy wspólne niebo, bo już stworzyliśmy piekło"

Flaszkii
Odlewki

TWBolek

Aktywny forumowicz

• Ostrzeżenia: 2

Post27 listopada 2013, 18:12 - Śr

Dałem genialny, bo wg mnie taki jest, ale trwałość, przynajmniej tego w nowej butli z samym napisem HUGO, nie zachwyca. Wielka szkoda bo ten zapach to dla mnie fenomen, czego nie mogę powiedzieć o innych wynalazkach Bossa włącznie z No 6 (no może jeszcze No 1 daje radę ale też i noszący musi mieć klasę by go dobrze nosić).

RawLuke

Forumowicz

Post17 grudnia 2013, 11:10 - Wt

Ma ktos może namiar na sklep bądz aukcję z wersją sprzed milenium z ramka na butelce ? Ciezko to już dostac obecnie , dzwonię do róznych sklepów i pisze maile na allegro i słabo z dostępnością ...

Kasabian

Forumowicz

Post03 lipca 2014, 22:44 - Cz

Zakupiłem butlę 150ml, z samym napisem HUGO, wersja z ramką trudno dostępna, Ciężko mi powiedzieć czy reformulacja miała miejsce ale trwałość na mnie wynosi ok. 3-4h. Pamiętam tylko że po próbie nadgarstkowej wersji z ramką zapach był wykrywalny nawet na następny dzień po kąpieli ok 12h od aplikacji.Ale wracając do nowej etykiety,zapach sam w sobie w pierwszej fazie powoduje u mnie lekki ślinotok :) Przypominają mi się smak niedojrzałych zielonych jabłek, nastęnie przechodzi w słodki taki trochę obojętny wydźwięk z odrobiną iglaków. Używam go raczej od niechcenia , głównie mam zastrzeżenia do trwałości. Czy ktoś podzieli się informacją o trwałości butli z logiem w ramce? Mam odczucie że była ''potężniejsza"
Następna strona

Powrót do Perfumy męskie